Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. editor PIXLR (pixlr.com). Editor Vám naběhne v češtině, a je to takový malý Photoshop. Rychlé vysvětlení funkce ikonek najdete např. zde. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). I proti nim jsem však nově naprogramoval ochranu. Pokud se i přesto o nějakých problémech dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)

Kniha hostů

Své komentáře, náměty, dotazy apod. můžete vkládat i na tomto místě. Pokud se bude jednat o slušné příspěvky a dotazy, pokusím se na ně co nejdříve odpovědět. Při psaní komentářů můžete používat české znaky, a také je prosím kvůli čitelnosti a srozumitelnosti používejte. Jméno: Leo Abraham
E-mail: leoseznam.cz
Datum: 14.6.2024.00:05
Příspěvek: Chtěl jsem si zadat inzerát na seznámení, ale když tu vidím stále opakující se lidi, docela mě přešla na seznamku chuť. Asi to tu vůbec není o křesťanství. Přeji Vám hezkou zábavu.

Jméno: Petra
E-mail: petra.tlapovaseznam.cz
Datum: 5.4.2024.20:45
Příspěvek: Chtěla bych varovat před Stanislav 48 let z Brna, kraj Jihomoravský. Je rozvedený, na svou chatu na Vysočině si zve ženy, které mu na seznamce naletí na jeho lži a nepravdy. Telefonicky se chce bavit hodně o sexu a přeje si posílat lechtivé fotky. Na setkání je naprosto lhostejný, neumí se vůbec chovat k ženě, jako úplně cizí z jiné planety. Tato seznamka už opravdu není o křesťanech v pravém slova smyslu.

Jméno: Tomáš
E-mail: tomassovakseznam.cz
Datum: 3.11.2023.21:55
Příspěvek: Chci vás varovat před Stanislav 47 z Brna, je to lhář, je rozvedený a kdo by si s ním začal tak by přivedl do cizoložství. Je navíc pravděpodobně posedlý mluví k němu duše zemřelé udajně panenky Marie tedy pravděpodobnost je duševně nemocný jedinec.email dedeks@seznam.cz

Jméno: Veronika Manueli
E-mail: nika-memail.cz
Datum: 21.8.2023.09:44
Příspěvek: Dobrý den, prosím, slušné ženy, reagovali jste někdo na inzerát č. 4898? Chci se zeptat, neboť jsem dost naletěla, hodně mužů se vydává za křesťany, ale tím oni vůbec nejsou, pouze se schovávají za křesťanské seznamky, ale v podstatě jim jde o sex, nahodilé známosti, a navíc lžou od začátku, jsou sobečtí, manipulují a ve svých 50 letech to jsou mamánci. Už jsem se tady přesvědčila podruhé a nevěřím žádné křesťanské seznamce. Jsou to podvodníci a lháři.

Jméno: Jiří
E-mail: muzika10seznam.cz
Datum: 9.6.2023.00:19
Příspěvek: Ahoj, hledám milou krásnou trpělivou ženu, která by mě snad jednou milovala 😊 . Jsem trochu víc spontánní, trochu romantik a trochu neřád, ale to se snad zlepší. Rád si hraji s elektronikou. Cením si upřímnosti a proto jsem napsal to co jsem napsal. A i proto aby se mi ozvala jedině slečna s vědomím že to nebude lehké se mnou. Ale špatný nejsem jen mě smyslu pro řád😂

Jméno: Jarda Stepanek
E-mail: stepanekjarynekgmail.com
Datum: 15.1.2023.09:28
Příspěvek: Dobrý den,jen bych říct,tedy napsat,že mnou uvedené tel.cislo(733 415 606)již není aktuální Děkuju za pochopení.preju štěstí***

Jméno: Jiri
E-mail: 77libraegmail.com
Datum: 4.11.2022.20:29
Příspěvek: Rád bych upozornil na podvodný inzerát č.4822. To se jen tak nevidí!

Jméno: Ladislav
E-mail: sjladislavseznam.cz
Datum: 12.9.2022.23:25
Příspěvek: Rád se seznámím se sestrou do 40 let. Kontakt sjladislav@seznam.cz

Jméno: jirka
E-mail: bukacek.jseznam.cz
Datum: 16.8.2022.09:48
Příspěvek: Upozornění pro pánské osazenstvo! Doporučuji nereagovat na inzerát č. 4772 dotyčná osoba je z ruské federace, možnost seznamovacího podvodu,... https://www.musculus.cz/seznamka/seznamka_podrobnosti.php?id=4772

Jméno: jirka
E-mail: bukacek.jseznam.cz
Datum: 22.7.2022.16:03
Příspěvek: Mám dotaz ohledně aktuálnosti inzerátů. Jestli má nějaký význam odepisovat na inzeráty starší jednoho roku?! Díky za odpověď.

Ano, jistě. Jednou za čas obesílám všechny inzerenty s dotazem, zda je jejich inzerát ještě platný. A pokud se do měsíce neozvou, jejich inzerát ze seznamky smažu. To je i důvodem, proč je v seznamce poměrně málo inzerátů. Naposledy jsem jich smazal tuším asi 600. Nicméně v seznamce jsou i mnoho let staré inzeráty, u kterých inzerenti pokaždé potvrzují, že jejich inzerát je stále platný.

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Pavel
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 9.6.2022.08:02
Příspěvek: Díky za upozornění, Pavle. Té "slečně" jsem napsal. Pokud nedostanu uspokojivou odpověď, tak zmiňovaný inzerát budu považovat za práci seznamkového podvodníka, inzerát ze seznamky odstraním, a dané osobě se všemi prostředky pokusím zabránit, aby ještě na této seznamce mohla cokoli provádět.

Jméno: Pavel
Datum: 9.6.2022.04:04
Příspěvek: Ahoj, jen vás chci varovat, že kromě věku a kraje se text inzerátu č. 4751 naprosto shoduje s inzerátem na webu: http://seznamka.katolik.cz/detail.asp?c=83815 Slečna se během týdne zjevně přestěhovala a zestárla o sedm let...

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Lukáš
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 27.11.2021.13:35
Příspěvek: Ten inzerát je stále ještě na seznamce. Pošlete mi podrobnosti na mou e-mailovou adresu (je uvedena i v kontaktních informacích), a já se rozhodnu, co s tím udělat. Ono to často není jednoduché. Jednou někdo napíše, že je manželkou někoho, kdo má inzerát zde v seznamce, a kdo na své manželství nějak pozapomněl, jindy je to opačně. Lidi lžou prakticky o všem. Nemohu vyšetřovat, kdo z dotčených lže. Ale nově je v seznamce naprogramována ochrana spočívající v tom, že pokud inzerent nezadává svůj inzerát v Čechách nebo na Slovensku, tak se tato informace objeví pod jeho inzerátem jako varování. A samozřejmě je to tak, že když si nějakého podvodného inzerátu všimnu, smažu jej bez varování, a dotyčnému zablokuji další činnost na seznamce.

Jméno: Lukáš
Datum: 27.11.2021.10:40
Příspěvek: Nedávno jsem odpovídal ne jeden fake inzerát a chtěl jsem ho nahlásit, ale nenašel jsem pro to žádný nástroj. Teď jsem viděl, že už to někdo řešil dříve... Nestálo by za to ke každému inzerátu přidat možnost "nahlásit"? Konkrétně v mém případě se jedná o inzerát č. 4648

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky)
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 28.7.2021.21:27
Příspěvek: Ne, vše funguje automaticky. Ten, komu odpovíte, dostane přímo e-mail s Vaší odpovědí a s Vaší e-mailovou adresou. Pokud Vám bude chtít odpovědět, stačí kliknout na odpovědět.

Jméno: Lukáš
E-mail: lamadolezalgmail.com
Datum: 28.7.2021.21:20
Příspěvek: Zdravím, mužů se jen ujistit: Když někomu odpovím na inzerát, vy mu pak jako dáte vědět mailem a ten dá zase vědět mě? Chápu to správně? Dík. L.

Jméno: Jirka
E-mail: esejcekcentrum.cz
Datum: 25.10.2020.13:30
Příspěvek: Děkuji moc správci za tuto seznamku - jen je z mého pohledu velká škoda, že v den jejího objevení zjistím, že se dá odpovědět jen třem účastníkům denně - asi se budete smát, ale člověk se pokouší dohnat to, o čem předtím ani netušil...co zde bylo s otevřeným srdcem nabídnutto a hledáno třeba před pár lety... :-) Hodně zdaru všem, kdo hledají... :-)

Jméno: hart
E-mail: boris.linhartseznam.cz
Datum: 25.12.2019.14:47
Příspěvek: Ja si myslim ze vsemocny je clovek,aby clovek nechtel tak niceho neni

Jméno: Peter Rossenberg
E-mail: p.rossenbergprotonmail.com
Datum: 10.11.2019.01:39
Příspěvek: Na noční směně je příležitost Vám poděkovat, pane Libore za pomoc, kterou jste mi prokázal. Inzerát jsem sice nakonec po dvou dnech zrušil, ale to nejcennější, co jsem si odnesl je vědomí, že seznamka je naprosto bezpečná a její programátor reaguje co nejdříve na žádosti o pomoc. Skvělá zkušenost ! Přeci jen se můžeme v dnešním světě na něco spolehnout! Na lidi, kteří mají vůli pro druhé něco dobrého učinit. Baruch hašem !!! Děkuji Vám. Plnost Boží dobroty. Ať Jošua hamelech Vám žehná. S pozdravem, Peter Rossenberg

Jméno: Janek
E-mail: jan.kudel100seznam.cz
Datum: 1.6.2019.15:35
Příspěvek: Chtěl bych upozornit na podvodný inzerát, na který jsem narazil na této seznamce a který se v různých verzích opakovaně objevuje. Odpověděl jsem dívce "z Ruska", která se do mne ihned "strašně zamilovala", ačkoli jsem tlustý, zdravotně omezený a o 15 let starší, to jí vůbec nevadilo, posílala krásné fotky a psala každý den srdceryvné mejly (jako že špatnou češtinou). Mělo to však nějaká ale - nemůžeš mi zavolat, náhodou jsem zrovna ztratila mobil; nemůžeš za mnou přiletět, žiji ve vojenském městě... Až jednoho dne, když jsme plánovali její přílet ke mně, "zjistila", že vlastně "nemá" peníze na letenku. Hádejte, co jsem měl já udělat... Peníze jsem naštěstí neposlal a "velká láska" ze dne na den skončila. Buďte opatrní, nevíte kdo je na druhé straně a hlavně nikdy neposílejte peníze! Janek

Proto jsem dal na úvodní stránku seznamky to varování. Vždy se najdou lidé, kteří si chtějí jednoduše přijít k penězům, bez ohledu na to, že kromě toho vážně zraňují lidi toužící po vztahu. Jakmile na seznamce objevím jasně podvodné inzeráty s mizernou češtinou a navíc odněkud z Afriky, tak je mažu a blokuji jejich další jednání na seznamce. Totéž dělám, pokud mne na to někdo z uživatelů seznamky upozorní. V tomto případě mne zřejmě nikdo neupozornil, a vlastně ani nyní nevím o koho se jedná, zda má ještě inzerát v seznamce apod.

Jméno: Katka
E-mail: katerina.halfarovagmail.com
Datum: 5.1.2019.23:11
Příspěvek: Přibližně před rokem jsem na této seznamce odpověděla na jeden inzerát. Moc nadějí jsem do toho nevkládala, ale rok se s rokem sešel a před pár dny jsme se zasnoubili, takže Vám tímto chci poděkovat za tuto platformu, bez které by to Bůh měl s naším seznámením mnohem komplikovanější :D

Díky za komentář, který jistě bude pro další uživatele seznamky povzbuzením :-)

Jméno: Aňa
E-mail: anna.119centrum.cz
Datum: 4.10.2018.21:56
Příspěvek: Ahoj pane Libore. Asi co dva týdny se znovu objevuje podivný inzerát "hledám holku se svěžím dechem, vášnivou pannu..." Proč to dává stále znovu a tak divně?

Je mi líto - svět je plný mentálně postižených lidí, úchylů apod.

Jméno: Jan
E-mail: calgarextelus.net
Datum: 30.6.2018.09:04
Příspěvek: Ano, muzete pouzit moje informace na seznamce. Dekuji, Jan Chalupnicek, Canada.

Jméno: Libor - autor seznamky - RE: Ben & Andrea
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 25.5.2018.08:45
Příspěvek: Každé seznamování má svá rizika, tím spíše, když jde o internetové seznamky. Pokud se těmto nebezpečím chcete vyhnout, musíte se vzdát internetových seznamek. Opravdu vám (ani nikomu jinému) nebudu dělat rozhodčího ani soudce.

S ohledem na množství reakcí týkajících se mého plánu seznamku ukončit, ji ponechám v provozu - s tím, že v nejbližší době pošlu všem uživatelům nějaký e-mail z důvodu GDPR.


Jméno: Ludmila
E-mail: carpediem53209yahoo.com
Datum: 23.5.2018.19:11
Příspěvek: Dobry den pane Divisi, potrebuji Vasi radu. Prosim, poslete mi na sebe kontakt, nez vymazete seznamku musculus ..Jsem temer 70ti-leta babicka Dekuji . S pozdravem Ludmila .

Jméno: Ben
E-mail: benzigseznam.cz
Datum: 22.5.2018.08:12
Příspěvek: Milá Andreo, Bůh Vám žehnej, já jsem našel skutečnou lásku, a jsem rád, že jsem neuvěřil Vám, protože jsem od Vás zažil pouze manipulace a sobectví, prospěchářství. O Vás jsem zájem neměl druhý den a pokud si myslíte, že lžu, mohu Vám sem poslat Vaše emaily, které jste mi posílala. Poznal jsem skutečně věřící holku, a nemám důvod o Vás plakat nad Vámi, naopak jsem za to Bohu vděčný, že jsme si šly každý svou cestou. A osobně jsem mluvil jen o zkušenosti s Vámi, aby Vám nikdo jiný nenaletěl, protože na mně jste naléhala, abych po dvou dnech dopisování si s se zajímal více o Vaše děti,živil Vás a Vaše děti. Jistě, že je to naprosto přirozené, že to tak muž pro rodinu činí, nikoliv však těm, s kterými se zná pouze virtuálně a pouze dva dny. Žijte pokojně, přeji Vám vše dobré, jen jsem měl za potřebu napsat těchto pár slov níže, aby jste neučinila někoho důvěřivého nešťastným, Mějte se krásně, Hospodin stvořitel, ten jenž učinil nebesa a zemi a člověka k obrazu svému, žehnej Vám dobrem. Ben

Jméno: Andrea
E-mail: kavickaandreaseznam.cz
Datum: 21.5.2018.22:08
Příspěvek: Pokojný den přeji. Reaguji za vkaz pana Bena. Je mi ho opravdu lito, že je takový, nebot nepoznal podobu lásky Boží. Pána jsem odmítla, jelikož jsem cítlia nepokoj a mám DS. Člověk zhrzený se mstí. No co dodat Bene- Bůh s Vámi. Svaly a Vaše vzděláni nejsou vše. Když nedostanete co chcete, mstite se a v 48 letech. Kéž se Vás Bůh dotkne. Já vše mám i bydleni a chybí nám hodný muž. Pokoj Vám. Andrea

Jméno: Ben
E-mail: benzigseznam.cz
Datum: 19.5.2018.12:38
Příspěvek: Dobrý den pane Diviš, srdečné díky za vše, co jste pro lidi v tomto směru učinil. Já osobně Vaše stránky pravidelně navštěvuji a díky Vám za to vše. seznamka je sice hezká věc, ale v poslední době jsem viděl exces křesťanské ženy, jenž vystupovala pod jménem Andrea. reagovala na podaný inzerát a zcela otevřeně, po dvou dnech očekávala, že muž bude ihned financovat její život, život její dcery a jejího syna. Neměla ani žádnou jinou vůli. pokud jí muž ihned pomoc neslíbil, reagovala ponižováním druhého. Chci před tímto člověkem varovat, než tuto seznamku zrušíte, aby jí někdo nenaletěl a neučinila někoho nešťastným. Srdečný pozdrav Vám osobně a mnoho dobra za vše dobré, co jste nám všem učinil. berach šelema mi Adon Jošua.

Jméno: Rozita
E-mail: rozmerpost.cz
Datum: 10.1.2018.12:04
Příspěvek: Pane Libore Diviši, už delší dobu používám vaše stránky pro čtení bible a dnes jsem díky odkazu na článek o závisti objevila tuto seznamku. Hned jsem odkaz poslala přítelkyni, která hledá. Ráda Vám tímto vyjadřuji vřelé díky, velkou úctu, obdiv a bratrsko-sesterskou lásku v Kristu za tyto stránky a Vaše nasazení pro Jeho Království. Kéž Vám žehná a ochraňuje Vás i všechny vaše blízké na každém kroku.

Velice Vám děkuji - vážím si toho.

Jméno: brigita
E-mail: brigita100seznam.cz
Datum: 31.12.2017.13:33
Příspěvek: Ahoj jmenuji se Brigita.Je mi 29 let.Hledam katolickeho kluka.Hledam citliveho,uprimneho,hodneho kluka.Moje zajmy jsou jizda na kole,plavani,dobre,posezeni s prateli,vylety.Dekuji predem kdo se ozve.

Jméno: Libor - autor seznamky - RE: Jan Bárta
Datum: 7.9.2017.13:09
Příspěvek: Díky za upozornění, již jsem inzerát odstranil. Tuto seznamku jsem naprogramoval tak, aby byla plně autonomní - aby mne ke svému provozu nepotřebovala. Zasahuji pouze v případě, že zahlédnu nějaký nevhodný inzerát, nebo pokud jsem na něco nevhodného či podezřelého upozorněn.

Jméno: Jan Bárta
E-mail: jan.bartanku.cz
Datum: 6.9.2017.17:35
Příspěvek: Vážený pane Diviši, velice obdivuji vaše nasazení pro Boha v podobě těchto webových stránek (a tedy i seznamky). Žel, ne všechny inzeráty jsou tu kvůli seznamání, viz inzerát č. 3369, který nabízí finační půjčky... prosím o jeho smazaní pro zachování serióznosti tohoto portálu. Věřím, že to ocení i ostatní. JB

Jméno: Slávek
Datum: 5.8.2017.21:52
Příspěvek: Už nehledám zde, myslím, že je tu mnohem více netolerance než ve světě, mnohem více soudu, odsuzování a hry na seznamování se. Můj názor je, že žena nevěřící, ale hodná je daleko větší poklad než věřící a nafoukaná pipka.

Jméno: Michal
E-mail: dux1234email.cz
Datum: 23.7.2017.13:23
Příspěvek: Ahoj jsem z Brna a jsem křesťan. Hledám holku křesťanku na vážný vztah ve věku 20 do 25 let z Brna.

Jméno: Kloaka
Datum: 5.7.2017.12:24
Příspěvek: Dobrý den, co jsou to ty Záhořany?

Jméno: Libor - autor seznamky - RE: robin
Datum: 25.5.2017.19:10
Příspěvek: Pokud sis nevložil inzerát přímo do seznamky, ale píšeš pouze sem (do knihy hostů), tak Ti asi optimismus nebude moc platný...

Jméno: robin
E-mail: rockin73seznam.cz
Datum: 25.5.2017.09:34
Příspěvek: Zdravim vsechny.Jsem verici a optimista,tak jsem zvedavy,jestli aspon tady budu mit stesti...

Jméno: Marie
Datum: 9.5.2017.21:18
Příspěvek: Dobrý den,vložila jsem si inzerát tak jsem zvědavá jestli funguje tato seznamka.Napíšu až budu mít zkušenost.

Jméno: Michael
E-mail: morganmichael696gmail.com
Datum: 1.4.2017.18:06
Příspěvek: I am looking for a serious long term relationship with marriage in mind.

Jméno: Rudolf Malý
E-mail: rumalyseznam.cz
Datum: 11.2.2017.08:21
Příspěvek: Jsem 59 letý křesťan 173/95. Hledám touto cestou hodnou a milou věřící křesťanku od 48-57 let.

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky) - RE: Ester
Datum: 1.2.2017.12:08
Příspěvek: Milá Ester. Napsal jsem na toto téma článek. Snad Ti pomůže, aby ses v tom zorientovala: http://obohu.cz/uvahy/laska-nebo-zamilovanost

Jméno: Ester
E-mail: Zlatka82123seznam.cz
Datum: 1.2.2017.12:05
Příspěvek: Jsem znovuzrozena krestanka 19.let . Chci se zeptat, zamilovala jsem se do muslimského muže, žije v Alžírsku. Vim co mam dělat ano vim. Jen mam jednu otázku a hledam odpověď, Je zamilovanost láska? Jestliže ne tak co je to?

Jméno: Pavelek Petr
E-mail: pavelek00seznam.cz
Datum: 17.9.2016.12:44
Příspěvek: Děkuji za odpověď na můj dotaz.Musím vás pochválit a poděkovat vám za slušnou odpověď.Chodí mi strašné nadávky.Děkuji a přeji krásný den.Petr

Jméno: Libor - autor seznamky - RE: Pavelek Petr
Datum: 15.9.2016.13:48
Příspěvek: O takové seznamce nevím, a nemyslím si, že v ČR taková bude. Na stránkách mají SJ mimo jiné napsáno: "Svobodný křesťan, který by si rád našel partnera, dobře ví, jak nebezpečné můžou být internetové seznamky. Uvědomuje si, jaká rizika s sebou přináší známost s někým, o kom toho ví hodně málo. (Žalm 26:4)". (https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-otazky/jw-znamost/)

Jméno: Pavelek Petr
E-mail: pavelek00seznam.cz
Datum: 15.9.2016.13:19
Příspěvek: Dobrý den.Rád bych se zeptal na jednu věc.Slyšel jsem,že existuje seznamka,která je jenom určena pro svědky jehovovy.Seznamka pro svobodné sestry a svobodné bratry,kteří se chtějí seznámit a založit rodinu.Nemáte na ni kontakt?a myslíte,že je to pravda?.S pozdravem Petr

Jméno: Ben
E-mail: bezxyseznam.cz
Datum: 1.9.2016.14:11
Příspěvek: Myslím, že uživatelé teto seznamky docela málo vzájemně komunikují a při tom je komunikace základem budování vztahu. Seznamka je ale pěkně naprogramovaná, jednoduše a my tu máme veliký prostor k poznávání se. Takže pan Diviš, srdečné díky za Vaši hezkou a bohu libou snahu. Beracha šelama miadon Jošua vekol tov bechajecha. Benjamin

Jméno: Táňa
Datum: 12.6.2016.15:55
Příspěvek: 55/176, katolička, nekuřačka, abstinentka, okres Třebíč. Zájmy: četba, toulky přírodou. Hledám přítele nad 180 cm, střední nebo štíhlé postavy. V případě zájmu o setkání mi můžeš napsat SMS na 607545193.

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky)
Datum: 3.4.2016.14:09
Příspěvek: Autory inzerátů starších než 2 roky jsem obeslal, odstranil všechny inzeráty s již neplatnou e-mailovou adresou a ty, kteří si přáli jejich inzerát odstranit, a naprogramoval jsem novou verzi seznamky s mnoha vylepšeními. Seznamka je nyní responzivní (přizpůsobí se každému rozlišení včetně mobilních telefonů), ovládání je přizpůsobeno použití na dotykových zařízeních, vylepšil jsem ochranu proti spamovým robotům, vložit nyní můžete i velkou fotografii (formát "jpg") - např. neupravenou fotografii z digitálního fotoaparátu, mobilního telefonu či tabletu (seznamka se postará o zmenšení na optimální velikost a vytvoření kvalitního náhledu). Následná úprava inzerátů je ještě přehlednější a jednodušší, seznamka nabízí nový lightbox (náhled fotografií) - po kliknutí na ikonku fotoaparátu. Upravil jsem i systém odesílání e-mailů, tak že by již u žádného e-mailového klienta nemělo docházet k problémům se zobrazením českých znaků. Doufám, že budete s novou verzí křesťanské seznamky spokojeni...

Jméno: Libor - Re: babicka Ludmila
Datum: 12.3.2016.09:25
Příspěvek: Jednou za čas pošlu e-mail všem, kteří zde mají inzerát déle než 2 roky, a podle toho pročistím databázi. Ale máte pravdu, že už jsem to delší dobu neudělal. Pokusím se to napravit.

Jméno: babicka Ludmila
E-mail: carpediem53209yahoo.com
Datum: 12.3.2016.02:36
Příspěvek: Omlouvam se muj cely email mel byt carpediem53209yahoo.com

Jméno: babicka Ludmila
E-mail: carpediem53209
Datum: 12.3.2016.02:33
Příspěvek: Dobry den, chtěla bych se zeptat pana Libora Divise, zda by bylo mozne, aby podane inzeraty museli inzerujici obnovovat po roku, chtějí-li tam mit inzerat dele. Ti, na které jsem reagovala, mi totiž neodpovidaji vůbec a1 odpověděl, ze uz nevi, ze na bezplatne krestanske seznamce vůbec nejaky inzerat ma. Dekuji předem za prip. odpověď.

Jméno: standa
E-mail: standa.pavcentrum.cz
Datum: 19.8.2015.12:01
Příspěvek: Jsem v inv.důchodu a rád bych našel vhodný protějšek na společný život.Je mi 50/175/80.Ústí nad Labem a blízké okolí.Budu se těšit na odpovědi.Standa

Jméno: Musculus (autor seznamky)
Datum: 6.6.2015.13:52
Příspěvek: Pokud si Ti poslední pánové, kteří sem do knihy hostů psali, podají normálně inzerát, tak budou mít šanci se s někým prostřednictvím seznamky seznámit. Kniha hostů pro to není správným místem...

Jméno: Petr
E-mail: Astonvilllaseznam.cz
Datum: 6.6.2015.13:20
Příspěvek: Je možné v této uspěchané době se seznámit s věřící divkou z okolí Blanska nebo Brna ve věku 24-30,jestli ano tak moc budu těšit na odpovědi a dozvíte se více.Petr.P.S děkuji moc.

Jméno: Paja
E-mail: Pavlapetr1seznam.cz
Datum: 17.5.2015.17:26
Příspěvek: Dobry den, hledam slusneho, charakterniho muze veku od 58 let do 63 let. Hezky den Pavla

Jméno: Jirka
E-mail: yurickemail.cz
Datum: 7.5.2014.09:28
Příspěvek: Ahoj, všem samotným holkám, ženám s dítětem i bez dítěte. Jsem už dlouho sám, potřebuju lásku, něhu, city, mám rád pokoru, úctu, jsem laskavý, hodný a moje domácí církev je Církev Bratrská. Jsem rozvedený, s vyřešenou minulostí a bezdětný, toužím po manželství a chci dítě, chci rodinu, tímto oslovuji holčičku co mě umiluje, a já jí...

Jméno: bartolomej varadi
E-mail: jamall07seznam.cz
Datum: 4.9.2012.17:26
Příspěvek: a jo muze byt kolem od 19 az do 24let moc opravdu najde te se a pomocte mi zeny holky nebudete litovat i kdyby ste byli ja nevim priklad bez domova i bez financi me to nevadoi me na tom nezalezi ale pro srdce .....plne lasky

Jméno: bartolomej varadi
E-mail: jamall07seznam.cz
Datum: 4.9.2012.17:22
Příspěvek: ahoj jemi 20let pric,jsem ve znameni ryby...jsem moc citlivy, verny,laskavy a milujici to doopravdy...jsem uz tak priblizne 5let sam,,,jsem skromny,clovek nevadi me kdyby byla opravdu holka chuda,,bez financi apod...jsem nmoc zoufali kolikŕat se nad sebou zabrecim..touzim moc po holce ci zene ktera by mohla byt taky takova ale mit srdce prolasku jeji cil dokonce zivota ja kdyz sem sam a chodim po ulici sam a tozim jak moc bych narazil na holku snu ale me to samotnem nejde jako prokleti..ale protom staci tak malo nem´bo me neco drzi na srdci nevimm.. jsem z Ceskych Budejovic... a me foto najdete na lide .cz a muj profil jamall07 moc si preji ,kez by tato seznamka se povedla diki

Jméno: Filia
E-mail: fandrysekatlas.cz
Datum: 28.6.2012.09:13
Příspěvek: před 15 měsíci jsme se tu potkali a 23.6.2012 jsme měli svatbu. Milí nezadaní, šance je tu vždy. Oběma nám je 37 let. Jana a František

Jméno: Marie
E-mail: telefon: 774515506
Datum: 30.12.2011.17:47
Příspěvek: Hledám znovuzrozeného křesťana k vážnému seznámení. Mezi 50 - 55 lety.

Jméno: Sabrina
E-mail: j.mikulikovaemail.cz
Datum: 8.11.2011.21:31
Příspěvek: Jsem svědek Jehovův a ráda bych se vdala. Mám 33 let a pocházím z Třince

Jméno: Jana
E-mail: j.mikulikovaemail.cz
Datum: 8.11.2011.21:30
Příspěvek: Jsem svědek Jehovův a ráda bych se vdala.

Jméno: Alena
E-mail: ferricireseznam.cz
Datum: 10.9.2011.22:58
Příspěvek: Ahojky, trochu by mě zajímalo, jestli se díky této křestanské seznamce zde již někdo seznámil a našel si partnera, se kterým jdou dál spolu životem :o)

Jméno: Libor
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 3.9.2011.20:48
Příspěvek: Pošlete mi fotku e-mailem, já Vám ji upravím a přidám k inzerátu (vložte inzerát bez fotky).

Jméno: Alena
E-mail: ferricireseznam.cz
Datum: 3.9.2011.20:41
Příspěvek: Ahojky, chtěla jsem si tu podat inzerát a doufat, že se ozve hodný slušný muž. Ale at dělám, co dělám, nejde mi tu vložit fotka. Stáhla jsem si i vámi doporučovaný program na úpravu fotek, ale jsem jen pc laik, a tak jsem to asi neupravila dobře, protože fotka i po několika pokusech zase není vložená. Tak škoda, že tu nejde vkládat víc formátů..

Jméno: laskaVsrdci
E-mail: zlatkozkoltyazet.sk
Datum: 13.2.2011.15:41
Příspěvek: Prajem Vám príjemné popoludnie, pán Libor Diviš. V prvom rade sa Vám chcem ospravedlniť za prekročenie odpovedí na inzerát, som tu nováčik a začítala som sa s takou intenzitou, že som si Vami danú skutočnosť vobec neuvedomila. Samozrejme sa chcem poďakovať za možnosť komunikácie prostredníctvom Vašej stránky, ktorá je, mimochodom, zaujímavá, decentná, neuráža a v podstate nás istým sposobom nabáda na zamyslenie sa. Prajem Vám pevné zdravie, úsmev na perách a priateľov, ktorí podajú pomocnú ruku. S pozdravom Jana Koczová.

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky): RE: Petr
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 28.11.2010.12:07
Příspěvek: Dobrý den. Jsem rád, že se Vám seznamka líbí. Nemusíte se bát. Jednak jste odpovídal pouze na 2 inzeráty, a jednak si to hlídá seznamka automaticky. Naprogramoval jsem ochranu tak, aby se při 4. pokusu v řadě o odpověď na inzeráty v seznamce z konkrétního počítače objevila zpráva, že to již není možné, a že je nutné počkat do dalšího dne, nebo do té doby, než odpoví někdo jiný.

Jméno: Petr
E-mail: pan.petr.sadekseznam.cz
Datum: 28.11.2010.09:42
Příspěvek: Dobrý den Libore. Máte hezky vytvořené stránky. Již jsem odpovídal několika protějškům. Avšak nevím, zda jsem nepřekročil dnešní limit 3 odpovědí... Budu rád, když mi to napoprvé prominete. Nedal jsem si pozor, kolikátou odpověď jsem zaslal... Přeji těmto stránkám světlé zítřky.

Jméno: Ester
E-mail: ester.shalomemail.cz
Datum: 14.7.2010.03:05
Příspěvek: Milí přátelé, při četbě inzerátů tady jsem si uvědomila, že by možná prospělo, kdybyste byli více otevření. V různých obměnách je spousta inzerátů obsahově tak stejných, že být chlap, tak jsem zmatená. Je vás tu dost a píšete: "Jsem znovuzrozená (nebo jiná)křesťanka, nechci být sama a hledám muže - až potud zbytečné, jste na křesťanské seznamce a že nechcete být sami je jasné, jinak byste sem nechodily. A hledáte muže, který ať je taky s Ježíšem a půjdete spolu životem...až na světlé výjimky vůbec nic, co by řeklo, kdo jste jako člověk, aby bylo o vás. Ježíš je úžasný, ale tady se seznamujete VY. A vy jste originály, které Bůh miluje a každý jste jiný a osobití. Tak Vám přeji odvahu se nad sebou zamyslet, přepsat text a víc do něj obtisknout svoji duši. Někdo to bude číst a ucítí z vás kousíček něčeho, co vzbudí zájem poznat víc. Takhle jak to je, to je zralé pomalu na zázračné zjevení poznat, komu se ozvat (málokdo má tolik smělosti probírat každou slečnu) Jediné, co je jinak, je fotka (a někdo je krásný a není třeba fotogenický :-) Nebojte se psát, kdo vážně jste. Pokud se budete stavět velmi duchovně, vzbudíte strach, že vám nikdo nebude stačit (např. chci znovuzrozeného, který denně kráčí na cestě s Ježíšem, vždycky s Ním, hledá Boží království, má ho na prvním místě... z toho je cítit, že čekáte bezchybného anděla - věřící chlap aby to vzdal - někdy je utahaný, smutný, nechce se mu modlit, bavit se ženou, nic řešit - a přece přece má ženu rád a záleží mu na tom líbit se Bohu. On potřebuje být milovaný a přijatý i s chybami a děsí ho, když si budete myslet, že je nedostatečný. Jen každý máme na to snášet jiné nedostatky :-) A my taky chceme být pro někoho krásné a milované takové, jaké jsme. Dávat a dostávat. Tak pište už inzerát srdcem "Jmenuji se Ester. Ráda zpívám, hraji na kytaru a flétnu, skládám občas písničky.Baví mě si hrát s dětmi a starat se o ně, ale vůbec mě nebaví uklízet -to si musím zpívat, abych vůbec začala. Někdy nechám všechno ležet a věnuji se smutnému člověku, který zrovna přišel.Binec je vedlejší a počká.Udělám výbornou kávu a dám mu kousek koláče, pomodlím se třeba...Bůh mi žehná i v příležitostných rozhovorech s nevěřícími lidmi,to potom přijdu i později domů. Miluji přírodu,procházky, jízdu na řece, chození po hradech,pinec, plavání přes přehradu, slavení Vánoc a narozenin, ráda zajdu do divadla a na koncerty.Ráda spím, jím a zkouším nové věci (píšu petice, někdy projekty) Dělám barvovou typologii, vizážistiku, líčím nevěsty a píšu do časopisu. Jsem milá, netrpělivá a občas cholerická. Těším se na svého muže, bude pro mě jediný na světě"" Každý chlap, co chce mít v životě naprotý klid a v bytě všechno v pravém úhlu, dá ruce pryč - tahle holka se občas někde zdrží, moc neuklízí a ještě je trochu cholerická. Na to každý nemá povahu. Ale někdo jiný se z ní může radovat... Tohle je pokus o osobní inzerát, snad Vám to pomůže se taky otevřít - nikdo rád nejde tam, kde je zavřeno. Ester

Jméno: Marta
Datum: 17.10.2009.06:29
Příspěvek: Milí přátelé, ráda bych se s Váma podělila o svou zkušenost na této seznamce. V roce 1995 jsem se rozvedla a zůstala sama s 3-letým synem. Opavdu to nebylo jednoduché postarat se o vše potřebné a vychovávat dítě bez jakékoliv pomoci. A Boha jsem neznala. Chlapec vyrostl a já si uvědomila, že moje role matky ustupuje do pozadí a já syna nemohu k sobě poutat. Nebylo by to fér. V té době už jsem Boha znala :) Tak jsem se rozhodla zkusit najít partnera. Ne že bych se nepoohlédla již dříve, ale nikoho jsem doposud nepotkala. Proto jsem se rozhodla zkusit to přes inzerát. Našla jsem tyto stránky a protože možnost vložení byla velmi jednoduchá a bezplatná (trochu jsem se zapotila s fotkou, než jsem ji vytvořila do požadovaného rozměru :), šla jsem do toho. Odpověděli mi 2 muži v rozmezí 1 roku. Z prvního seznámení nic nebylo. Ale to druhé, to byla trefa do černého. A to tak dokonalá, že nad tím stále kroutím hlavou a nemohu tomu uvěřit. Představte si, že Kryštof bydlí pár domů ode mne :) Oba dva máme už půlku života za sebou, každý máme svou minulost, své děti, ale také zkušenost s tím, jaké chyby už nechceme opakovat. A vědomí toho, co vztah posiluje a naopak zabíjí. Píšu Vám to proto, abych Vám ukázala, že Boží cesty jsou nevyzpytatelné a co není v lidských možnostech, tak v Božích určitě je. Já si totiž vůbec nebyla jista, zda li mám na to mít nový vztah s mužem. Měla jsem hodně pochybností a to oprávněných. S prvním manželem jsem měla špatnou zkušenost a došlo to tak daleko, že jsem skončila v péči psychiatra. Proto jsem pochybovala zda mám muži vůbec co nabídnout. Tak Vám všem přeji dobrou volbu a aby byla. Marta

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: alza
Datum: 30.9.2009.07:58
Příspěvek: Není to tak jednoduché, pokud bych neměl radikálně změnit celý systém seznamky, požadovat na vše e-mailové potvrzení, ručně řídit (odsouhlasovat) vkládání inzerátů apod. Jakmile někdo vloží sprostý inzerát, zablokuji mu následně možnost vkládat inzeráty, případně na ně i odpovídat či psát do knihy hostů. Myslím, že těch několik otravných pokusů ročně nestojí za podstatné zesložitění obsluhy seznamky. Nyní je to automatický systém, do kterého zasahuji pouze v případě nějakého spamu nebo nevhodného inzerátu, a pokud se situace výrazně nezhorší, nejspíš to tak nechám.

Jméno: alza
E-mail: alazajseznam.cz
Datum: 29.9.2009.22:04
Příspěvek: Dobrý den,můžete ovlivnit skutečnost,aby se vulgární inzerát mezi slušnými neobjevil?????

Jméno: Radim24
Datum: 10.9.2009.14:50
Příspěvek: Příjemná změna (myslím tu hlavičku a menu)

Jméno: Jíra
E-mail: jirikudaseznam.cz
Datum: 4.9.2009.15:45
Příspěvek: Ahoj Jani a díky za moudrý příspěvek, ke kterému není co dodat, neboť zcela jistě vyšel z tvého upřímného srdce. S tím internetem máš velikou pravdu. Na jednu stranu je užitečný a na druhou velice nebezpečný pro jedince, kteří nemají kontrolu nad stráveným časem u počítače. Čas strávený s virtuální realitou (ICQ, Skipe, Facebook atd.) utíká velice rychle, ale člověku vlastně nic dobrého a především mravního do života nepřináší. Reálná komunikace z očí do očí má úplně jiné hodnoty, které se díky internetu pomalu vytrácejí. A stejně tak se vytrácejí i rodinné zdravé vztahy. No co s tím? Myslím, že v budoucnu bude ještě hůře, neboť podle Bible žijeme v poslední době (a nikdo neví jak dlouho tato doba bude ještě trvat) a vliv boha tohoto světa, tedy ďábla působí silněji, neboť se blíží jeho konec. Je to velice stručně řečeno a na toto téma by mohlo být napsáno mnoho stránek. Přeji hezký zbytek dne. JK.

Jméno: Jana
Datum: 4.9.2009.09:35
Příspěvek: Ano Jíro, pokud mají rodiče správně připravit děti na to, co je v budoucnosti čeká, měli by jim být příkladem a mluvit s nimi o tom. To je velice důležité a v dnešní uspěchané době na to zapomínají i křesťané , protože si plně neuvědomují, co se děje ve společnosti. Dítě tak získává informace z TV, od spolužáků a bohužel i ve škole někdy jsou špatně děti vedeny ohledně sexuálního života a jsou pak z toho problémy. Špatná společnost kazí dobré mravy, je psáno v Bibli. Rodiče by měli vědět s kým se jejich dítě stýká /kamarády/ a mít to pod kontrolou. V dnešní uspěchané době se zapomnělo mluvit o manželství a rodičovství, připravit děti na to, co to všechno obnáší, jaké to je-být rodičem. Některé dívky se i bojí porodu, viděly něco v Tv a myslí, že je to strašná bolet, je třeba , aby jim matky řekly, jaké to opravdu je ve skutečnosti. Děti mají k dispozici internet, virtuální svět a dostávají se tak mimo. Je třeba je uvést do reality a v praxi ukázat Víru v Ježíše Krista. Je to sice náročné na čas, ale je to investice, která se vyplatí. Investice Lásky. Pán Ježíš za nás dal celý svůj život a nic nezanedbal. Buďme jako on a nechme maličkých přijíti k němu. amen

Jméno: Jíra
E-mail: jirikudaseznam.cz
Datum: 16.8.2009.07:52
Příspěvek: Ahoj Stelo. Díky za vysvětlení a jsem rád že začínám rozumět Tvému názoru na věkoví rozdíl mezi mužem a ženou. Víš pokut žena hledá muže prostřednictvím inzerátu, tak si myslím, že na takové inzeráty mužů, které hledají cíleně mladší ženu, by moudrá žena (děvče) ani nereagovala, pokut jí to vadí. Něco jiného je, když muž osloví ženu přímo v reálu. Tam už by žena (děvče) měla mít opravdu odvahu a se vší slušností říci takovému muži svůj názor a co cítí, ovšem i já si myslím, že najít tuto odvahu je dost těžká věc. Můj názor je, že v dnešní uspěchané a dost složité době, kdy ďábel útočí především na rodiny a mimochodem se mu velice daří, neboť statistika hovoří, že v našem státě je každé druhé manželství rozvedené (do statistiky patří i věřící), tak by měli matky své dcery připravovat na život v partnerství již od dětství, nejen mluvením, ale i vlastním příkladem, vzorem. Ale to je na delší téma a hodně sepsaných stránek a tím Tě nechci zatěžovat. Je jisté, že motlitba spravedlivého a v souladu s Boží vůlí, bude vyslyšena. A myslím, že je Boží vůlí abychom se za zdravé a funkční partnerství mezi lidmi modlili a také tak míním činit. Díky že jsi to v minulém příspěvku připomněla.

Jméno: Stela
E-mail: buontemposeznam.cz
Datum: 15.8.2009.23:07
Příspěvek: Milý Jíro,s Tvým názorem zcela souhlasim.Asi jsem se jen chybně vyjádřila.Mínila jsem pouze muže,kteří si cíleně napíší do inzerátu věk ženy o 10 let, 12, 15 let mladší. O mužích, kteří oslovují jen velmi mladé ženy. Nevidím v tom Boží vedení, pokud je výběr cílený. Navíc, jak jsem již psala, mladým holkám je to nepříjemné, přaly by si,aby se jim dvořili muži podobného věku.Snad naberou děvčata příště odvahu říct laskavě těmto starším mužům co cití. Pokud muži čekají na vedení Pánem,tak je v pořádku,že potkají mladou ženu a ona ráda staršího muže přijme.Jistě,nejdůležitější vedení Duchem . S

Jméno: Jíra
E-mail: jirikudaseznam.cz
Datum: 9.8.2009.07:42
Příspěvek: Ahoj. Můj osobní názor na věkový rozdíl mezi partnery je, že nehraje vcelku žádnou roli. Každý člověk je povahově jiný a to především podle toho, jak byl vychováván, připravován rodiči na budoucí život jak v morální, tak citové oblasti. Proto si myslím, že někteří lidé jsou pro partnerský život vyzrálí již dříve a někteří v pozdějším věku. Co tím chci vlastně říci je, že o mnoho starší muž (žena) si najde mladšího partnera právě proto, že ač je mezi nimi věkový rozdíl, tak si velice dobře začnou postupně rozumět ve všech životních oblastech. A pokut se rozhodnou spolu žít, tak je samozřejmě důležité, aby tento vztah byl veden především Duchem Božím a ne jen vlastním tělesným rozumem.

Jméno: stela
E-mail: buontemposeznam.cz
Datum: 6.8.2009.00:05
Příspěvek: Mili bratri a sestry, jen bych vas chtela povzbudit, abychom se za vztahy modlili.Potrebujeme Bozi pomoc, potkat nekoho na cely zivot neni tak jednoduche.Dle meho nazoru se nekteri krestane nechame ovlivnit timto svetem. Prekvapuje me,kdyz muz hleda zenu o 10-12let mladsi.Samozrejme ma na to pravo, jen si rikam, kde je vedeni Duchem svatym? Nedavno se mi kamaradka ve veku 28let sverila, ze se ji dotyka a neni ji to prijemne,kdyz se ji dvori muz o 12let starsi. Protoze jsou krestanky hodne a citlive zeny, nemaji odvahu sve pocity napadnikum sdelit. Tak bych rada tento krok udelala misto nich. Snad se nikdo nebude zlobit.Netyka se to nikoho kondretniho.Je to jen podnet k z amysleni. Buh vam zehnej.S

Jméno: Jana Erychlebová
Datum: 19.7.2009.09:03
Příspěvek: Reakce na téma rozvodovost: stále častěji se setkávám s lidmi, kteří se rozvedli a teď se jim po sobě stýská , ale už se nemohou vrátit zpět, protože mají jiné partnery.

Jméno: Mirek
E-mail: fidelius.liberecemail.cz
Datum: 18.7.2009.23:15
Příspěvek: to Jan Krtina: Já bych ještě doplnil, že když má muž celkem dobrou práci a daří se, je všechno vpořádku, ale... Jednoho dne o dobrou práci + výdělek přijde a co dál? Takže: už si spolu nerozumíme, našla jsem si někoho jiného a žádám o rozvod. Jestli souhlasíš nebo ne, je to jedno, protože nás dřív nebo později rozvedou stejně. Tak tohle se těžko po deseti letech manželství zkousává.

Jméno: Jan Krtina
E-mail: jankrtinaseznam.cz
Datum: 28.6.2009.19:12
Příspěvek: Co nás čeká a kam se řítíme? Statistika hovoří, že v naší zemi je každé druhé manželství rozvedené. Lidé si vymýšlí pro společnost stále nové a nové, odůvodnění, pro rozvod. Dnes je trendem, že když jeden z partnerů již k druhému nic necítí a nemá ho rád (nerozumějí si ), je přeci logické a lepši se rozvést, než trápit jeden druhého. Život jde dál a časem se bolest vyléčí sama. Tyto argumenty, jsou časté, ale vlastně řeší jen jednu stranu mince a to tu stranu, která o rozvod stojí a ta druhá strana musí čekat na ten blahodárný čas, kdy se s tím dokáže konečně vyrovnat, smířit. A pak jsou tu samozřejmě děti a těch se většinou nikdo z partnerů na nic neptá, protože to je věcí dospělých lidí a jejich osobní rozhodnutí (sobectví), pro budoucí možná šťastnější život jednoho z nich. V dnešní době je rozvod zkrátka běžnou a v celku normální činností, kdy se začíná lidem protivit manželská morálka a podsouvání nějaké domnělé manželské čistoty a už vůbec být na někom závislí je něco podřadného neboť bychom měli přeci jít ve všem s dobou…. nemyslíte? Takže dlouhodobé manželské soužití je spíše vyjímkou a na celoživotní manželství se v dnešní době pohlíží jako na zázrak a vyvolává mediální senzaci. Svět neustále vymýšlí nové trendy, senzace, neúnavného prosazování jedince něčeho, co společnost odsuzuje atd. Zkrátka co dříve bylo z morálních a společenských důvodů nemyslitelné, se postupem doby propracovalo k myslitelnému a vcelku normálnímu trendu. Například, homosexuálové se oddávají, můžou dokonce vychovávat děti, rozvod byl ostudou nejen samotných manželů, ale celého příbuzenstva, dnes se tím nikdo nezabývá. Vrazi se pouští na svobodu, protože peníze a dobrý obhájce vítězí a společnost je nucena to přehlížet. Odhazování lidského embrya (popřípadě již narozeného dítěte do popelnic) , není pro společnost ani tak mediálně zajímavé, jako spíše kauzy politiků a házení špíny jedné politické strany na druhou. Nechtěné děti se můžou odkládat do baby boxu, jak humánní a mohli bychom pokračovat……..! Nenapadne časem dvojici lidí, kteří žijí společně a mají děti, které jim už po výchovné stránce dosti nevyhovují, neboť se snaží tyto děti vychovat, ale prostě to nějak nefunguje, tak začnou prosazovat změnu. A to takovou, aby mohli tyto takzvaně nenapravitelné děti dat do nějakého sociálního ústavu a vzít si na zkoušku jiné děti, které jim po výchovné stránce budou vyhovovat?....... nereálné……. ?, Není to v dnešní době podobné, k postoji manželství, tento partner (ka) mi již nevyhovuje…………? Kdo ví co vše se v budoucnu muže ještě ve společnosti prosadit a můžeme to, třeba dále nazývat trendem doby!

Jméno: Rumcajs
Datum: 19.6.2009.00:57
Příspěvek: Díval jsem se na anketu, ale nemohu odpovědět jednozněčně ano - ne. Obě možnosti mají svou váhu. Většina lidí se řídí fotkou, ale na druhou stranu je spousta lidí, kteří by se dostali do nepříjemné situace, protože nemají takovou fotku, na které by vypadali dobře. Někteří třeba mají fotku, ale jsou na ní s příteli a neumí ji oříznout atd. Některým lidem může uškodit, když si dá fotku, na které nevypadá dobře, ač normálně, kdyby se setkal na živo, může působit normálním dojmem a třeba lépe. Já osobně se fotky nebojim, protože vím, že na své fotce vypadám dobře, ale taky mi dalo práci takovou fotku pořídit protože foťákům se raději vyhýbám... Osobně bych to řešil, že inzeráty s fotkou by měli první místo a třeba i na úvodní stránce náhodný výběr inzerátu...

Jméno: Jana
E-mail: janasovajseznam.cz
Datum: 8.6.2009.20:04
Příspěvek: Ahoj Martine-de marko, jsi asi milý klučík, ale nám holkám se nelíbí, když kluk neumí dobře česky, a ty tvoje chyby...Trhá mi to uši. Vím že každý má nadání pro něco jiného, někdo na techniku, někdo na jazyky, ale takové hrubky... to by snad neměl kluk ve tvém věku už dělat? Nezlob se, jestli jsem se tě dotkla.

Jméno: Jana
E-mail: janasovajseznam.cz
Datum: 6.6.2009.19:06
Příspěvek: Ahoj, mně nevadí, je-li muž rozvedený. Nechápu předsudek, že rozvedení lidé jsou nějak méněcenní, to totiž nevypovídá nic o jejich charakteru ani o životě. Kdo z vás vážení kritici se vdal či oženil ve 20 anebo později s tím pravým či pravou, a měl tolik moudrosti v tomto věku? Najít kvalitní bytost k soužití je totiž mnohem těžší než si jít vybrat boty. A život je dost těžká záležitost.A pokud to neklape, není žádná ctnost snažit se trápit sebe a druhého; život totiž je dost krátký, a chyby dělá každý - i ten kdo má tyhle hloupé předsudky, jen je podle mě pokrytec. Takže zdravím všechny rozvedené holky a kluky, a nedejde si zkazit život nějakými hlupáčky! A Bůh vám žehnej! Jana

Jméno: Jožinek a Jituška
E-mail: eyetigeremail.cz
Datum: 31.5.2009.20:58
Příspěvek: Ahoj, chtěli bychom poděkovat Liborovi za tuto seznamku, díky právě které jsme našli s Jitkou k sobě cestu a 25.7.2009 budeme mít svatbu, chtěli bychom Vás povzbudit k tomu, aby jste vytrvali, myslíme, že se to skutečně vyplatí..Bůh Vám žehnej a nechť najdete taky tu svou spřízněnou dušičku :)

Jméno: Rostislav
E-mail: uzdravovanigmail.com
Datum: 9.5.2009.21:28
Příspěvek: inzerující tomáš může být uzdraven,ale na uvedené číslo tel. se nejde spojit. Aťmi zavolá mob. 732887319. Rostislav Klimt, Morkovice 34O.

Jméno: Mirek
E-mail: fidelius.liberecemail.cz
Datum: 1.5.2009.20:17
Příspěvek: re woman: Ano, máš pravdu. I to se může stát a stává se to. Ještě jedna věc mne mrzí... Existují křesťanské seznamovací pobyty - pro nezadané, což, jak jsem zjistil znamená svobodné a nikoliv rozvedené. To se vlastně úzce váže k mému předchozímu příspěvku. A pokud jsou seznamovací pobyty i pro rozvedené, pak zase křesťanům nevyhovují. No, řeknu Ti, je to dnes dost fuška najít normální křesťanku - křesťana, kteří by dokázali přijmout někoho, kdo je rozvedený. Psát do inzerátu "ne vlastní vinou" je zjevně nesmysl, protože vina je vždy oboustranná, byť jenom tím, že jeden z partnerů nedokáže říci: "tak dost!"

Jméno: janae
Datum: 24.4.2009.10:46
Příspěvek: TOMÁŠI, JESTLI J PRAVDA TO, CO JSI NAPSAL, PAK SI PŔEČTI TOTO: ASI TAK PŘED ROKEM MI PO MODLITBÁCH BŮH ŘEKL, ŽE UVĚŘÍ NĚJAKÝ HOMOSEXUÁL. MOŽNÁ JSI TO PRÁVĚ TY A JEŽÍŠ KRISTUS CHCE VSTOUPIT DO TVÉHO ŽIVOTA. KŘESŤANSKÁ INTERNETOVÁ WWW.TV7.CZ. JSOU TAM OSOBNÍ VIDEA A SVĚDECTVÍ LIDÍ, KTERÝM BŮH ABSOLUTNĚ ZMĚNIL ŽIVOT K LEPŠÍMU. BŮH TI ŽEHNEJ A OSTATNÍM TAKÉ. AHOJ

Jméno: woman
E-mail: nicewomancentrum.cz
Datum: 19.4.2009.23:27
Příspěvek: plně souhlasím s Mirkem...........slovo " rozvedený" je u mnoha křestanů brané jako něco nezákonného a hrůzného............i muž může zjistit že láska jiného muže je pro něj vyhovující a mnohdy nehledí na následky které to má na rodinu....

Jméno: martin rehor
E-mail: martinrehorcentrum.cz
Datum: 14.4.2009.19:55
Příspěvek: mas pravdu libore. vsem kterych se muj predchozi vzkaz jakkoli dotkl se omlouvam. prosim nemnejte mi to za zle. uz se to nestane. zdravim vsechny. martin.

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Martin
Datum: 14.4.2009.07:22
Příspěvek: Ne Martine, takhle to není. Buď odpověz na inzerát, který Tě zaujme, nebo si sem (Ovládání seznamky/Vložení nového inzerátu) můžeš vložit vlastní inzerát (s platnou e-mailovou adresou!).

Jméno: martin rehor
E-mail: martinrehorcentrum.cz
Datum: 13.4.2009.22:55
Příspěvek: mila zelvinko.chod mezi lidi usmivej se na ne pomahej jim a mnej je rada hodne odpoustej a niceho se neboj.buh nas vsechny moc miluje a i pro tebe ma pripraveny svuj plan.tohle plati pro nas vsechny.martin.

Jméno: Mirek
E-mail: fidelius.liberecemail.cz
Datum: 9.4.2009.20:54
Příspěvek: Když tady čtu o tom, že křesťanky nemají zájem o rozvedené partnery, zamýšlím se nad tím, že nemají ani zájem zjistit, proč jsou ti muži rozvedení. Jedním z důvodů může být i to, že jejich bývalá žena se zamilovala - do ženy - a to tak, že, podle jejích slov, bez ní nemůže žít. A muž, který se snažil o udržení manželství, je v ten moment "ocejchován" jako naprostý vyvrhel, který porušil Boží přikázání. Jenom proto, že nese nálepku "rozvedený". Z toho je mi trochu smutno.

Jméno: Martina
Datum: 9.2.2009.19:21
Příspěvek: I když to s přítelem nedopadlo, seznámili jsme se skrze tyto stránky :) takže to cenu má. Lidé prostě na sebe v běžném životě narazit nemusí a právě seznamka jim v tom může pomoci.

Jméno: Radim
Datum: 9.2.2009.13:52
Příspěvek: Ahoj Libore, co píšeš zní rozumně.

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Dana
Datum: 2.2.2009.07:40
Příspěvek: Upravená seznamka je téměř hotova. Fotografie u inzerátu povinná nebude, ale inzeráty bez fotografie budou poněkud znevýhodněny. Nejprve budou vybraných kategoriích zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie. Fotografii o max. rozměrech nejspíš 500 x 500px, formátu JPG a datové velikosti max. 200kB bude možné přidat či odebrat kdykoli. Vaše reakce vypadá velice duchovně, ale realita je taková, že každému se líbí něco jiného, a fotografie (ikdyž může zkreslovat) skutečně napoví o možných sympatiích či antipatiích. Zejména kvůli případným trapným chvilkám při setkání s někým, s kým se Vám dobře komunikovalo po e-mailu, ale kdo pro Vás z nějakého důvodu není fyzicky přijatelný, bude připravovaná verze této seznamky inzeráty se zveřejněnou fotografií zvýhodňovat.

Jméno: Dana
E-mail: denysigutovaseznam.cz
Datum: 31.1.2009.19:34
Příspěvek: Myslím si, že to, že uvádíte fotografii jako povinnou součást seznamovacího inzerátu je velmi nešťastné. Fotografie dokáže dokonale zkreslit, člověk ve skutečnosti častokrát vypadá zcela jinak. Navíc, Boží láska s námi takto nejedná - dává nám svobodu a Vy uvádíte, že inzeráty bez fotografie nebudou zviditelněny. Seznámit se potřebují touto formou zpravidla lidé nesmělí, což mnohé z nich odradí. Doporučila jsem totiž Vaši seznamku své kamarádce a právě povinnost zaslat fotografii ji odradila od této možnosti. Já opravdu věřím, že Boží láska má širší rozměr, než jak ji ve svých podmínkách prezentujete Vy. Anebo Vy křesťan nejste? Ráda dostanu Váš zpětný názor na můj příspěvek. Děkuji. Dana Š.

Jméno: Motorkář
E-mail: motoseznam.cz
Datum: 9.12.2008.22:30
Příspěvek: Pár dobrých maniků naleznete v křesťanském motoklubu na www.valachia.estranky.cz

Jméno: timík
Datum: 23.11.2008.00:43
Příspěvek: Ahojte všem,zcela náhodou jsem zavítal na tyto stránky a myslím že se zde také zaregistruji,nebot je to dobrá příležitost k seznámení.

Jméno: Nemo
E-mail: p.mokrejsseznam.cz
Datum: 15.8.2008.23:22
Příspěvek: Ahoj lidi, nechcete si tam začít dávat fotky ? Vždyť takhle je to seznamování jak "kupování zajíce v pytli" :-(

Jméno: Luciik
E-mail: lahskodovigmail.com
Datum: 27.7.2008.14:20
Příspěvek: dobrý den,chtěla sem se zeptat zda by nešla do seznamky zařadit i rubrika přátelství,kde by se mohli najít mladé manželské páry

Jméno: Martina
Datum: 23.6.2008.13:56
Příspěvek: Tak uz to odeslooo...

Jméno: Martina
Datum: 23.6.2008.13:43
Příspěvek: Ahoj, tak jsem to zkousela pred chvili odeslat a zase nic. Muze byt chyba u me v pocitaci? Nebo to nemam vzdavat ale zkouset to prubezne dokola?

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Martina
Datum: 23.6.2008.07:04
Příspěvek: V tom případě to zřejmě neodešlo. Mohlo dojít ke krátkodobému výpadku na mém serveru, nevím. Měla se Vám po odeslání odpovědi objevit hláška: "Váš dopis byl v pořádku odeslán. Toto okno můžete zavřít!"

Jméno: Martina
Datum: 22.6.2008.22:25
Příspěvek: Ahoj, pred dvema dny jsem odpovidala na inzerat, ale po odeslani zustala jen bila plocha na monitoru. Zadne - "uspesne doruceno"apod. Muzu mit jistotu, ze odpoved dotycny opravdu dostal??Dik.

Jméno: Libor (autor seznamky)
Datum: 22.5.2008.13:06
Příspěvek: pokud mi napíšete žádost o smazání inzerátu z e-mailové adresy, kterou jste zadala při registraci, tak ten inzerát smažu ručně

Jméno: Klara
Datum: 22.5.2008.12:49
Příspěvek: Zdravim,zanechala jsem tu inzerat 2 roky, uz ani nevim k nemu heslo, takze ho nemuzu smazat, ALE zacali mi nyni chodit dost podivne odpovedi, s odkazy na perverzni fotky a jiny typek se choval normalne a pri prvni schuzce me okradl. Nechci nikoho odrazovat a desit, ale lepe vsichni dbejme o svou bezpecnost pri seznamovani.

Jméno: Honza
E-mail: jena.skodavolny.cz
Datum: 21.5.2008.07:59
Příspěvek: Milý bratři a sestry,chtěl bych Vás povzbudit.Tato seznamka vážně funguje.Před rokem jsem se zde seznámil s tou nejlepší a nejkrásnější ženou na světě.A za tři týdny máme svatbu.Přeju hodně šťěsti při hledání celoživotního partnera.S pozdravem a přáním hodně Božího požehnámí.Honza

Jméno: LadyDalina
E-mail: ost.pemail.cz
Datum: 10.5.2008.14:27
Příspěvek: Koukám,jak se tu rozbouřili vody ohledně fotek. Osobně pro mně foto není prioritou.Sama jsem se na netu seznámila s křesťanem,který mi fotku z obavy,že mně odradí,neposlal.Po 3 měsících jsme se sešli a až teprve tehdy jsem poprvé viděla jeho tvář.Výsledek?Chodíme spolu rok a chystáme svatbu.A musíte si uvědomit,že né každý má web kameru,nebo skener.Jinak je tato seznamka fajn.Hodně štěstí všem hledajícím.

Jméno: Radim
Datum: 25.4.2008.15:51
Příspěvek: Liborovi: Máš na to právo. Dá se říct, že na tom pracuju.

Jméno: Libor (autor seznamky) :RE: Radim
Datum: 23.4.2008.07:37
Příspěvek: Jak říkáš: "Co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhému". Anketu na úvodní stránku jsem dal proto, abych poznal názor návštěvníků stránek. Ale konečné rozhodnutí bude stejně na mně. Pokud se Ti to nelíbí, vyhledej si nějakou seznamku bez fotografií, nebo si nějakou naprogramuj podle svých vlastních představ.

Jméno: Radim
Datum: 22.4.2008.12:36
Příspěvek: Nechápu proč by měli být zájemci o inzerát nuceni ke zveřejňování své fotky. Velkému počtu lidí, kteří navštěvují seznamku vyhovuje a stačí inzerát bez fotky. Pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém, nemusí na takový inzerát přece odpovídat. Mimochodem nejsem zastánce přesvědčení, že dělá-li něco většina, je to automaticky správné. Bůh stvořil každého jinak a co vyhovuje jednomu nevyhovuje druhému. Snažit se prosadit svoji vůli (či názor) na úkor povahy (či přesvědčení) jiného člověka mi nepřijde biblické. Pro mě není problém si vyměnit fotku na rovině soukromé komunikace a přijde mi vcelku nepříjemné, že by si mou fotku prohlížel na internetu kde kdo.

Jméno: mar
Datum: 19.3.2008.12:15
Příspěvek: souhlasím s Petrem. Vzhled není vše, ale v zásadě inzeráty bez fotek vůbec nečtu. Při osobním kontaktu také člověka nejprve vidíš, takže stejná situace by měla být i v případě internetového seznámení. Je třeba vědět s kým kdo má tu čest. Chápu, že se člověk dává všanc celému internetovému světu. V tom případě bych navrhovala registraci zájemců,aby informace nebyly tak veřejné.

Jméno: Petr
Datum: 5.3.2008.18:49
Příspěvek: Radim: Nechapu, proc mas takovy problem s fotkou. Chces detailnejsi informace vcene tebou zminenych proporci - nevyresi prave tohle fotka? Tvuj napad s odhalenim fotky az po odpovedi je podle me uplna zbytecnost, je to uplne to same, jako kdybys ji v odpovedi poslal sam. Ja osobne bych teda na inzerat bez fotky nikdy neodpovedel. Vim, ze se rika, ze vzhled neni vsechno, ale to neznamena, ze neni dulezity. Nemuzu navazat vztah s nekym, kdo mi bude na prvni pohled nesympticky, prestoze bude mit srdce ze zlata. Ja osobne povinnost fotky vitam.

Jméno: Radim
Datum: 23.2.2008.14:02
Příspěvek: Ještě jednu věc jsem chtěl... Mě se nelíbí to, že někdo úplně cizí, kdoví kdo, si bude prohlížet "moji" fotku... Proč to neudělat tak, že by uživatel měl možnost si prohlédnout fotku až poté, co mu inzerent odpoví, na jeho žádost o seznámení... Fotka by byla uložená v databázi, ale na inzerentovi by záleželo, jestli mu dá přístup k nahlédnutí té fotky...

Jméno: Radim
Datum: 23.2.2008.14:00
Příspěvek: Pokud by ty fotky už musely být, pak bych navrhoval, aby si uživatel mohl převést fotku buď do menší velikosti, dle svého požadavku...

Jméno: Radim
Datum: 23.2.2008.13:57
Příspěvek: Ahoj Libore. Názor na vkládání fotek. Chci to zhodnotit objektivně. 1) Jsou různí lidé, někteří moc neumí ovládat počítač a ani neví jak fotku dostat do počítače.... 2) Vědět jak vypadá člověk je sice fajn, ale to není všechno. Neměl bys podporovat trend, aby se křesťané řídili jen vzhledem. Já bych byl spíše pro to, aby byl vstupní formulář detailnější a obsahoval takové informace jako zda je člověk svobodný, zda má děti, kolik je mu let, v jaké je církvi, jestli slouží nějak ve sboru, apod. Problém je v tom, že díky inzerátům, které nejsou dost specifikované, ti odpoví různí lidé, a inzerenti se pak diví, kdo jim napsal....Mě by třeba zajímaly tělesné proporce (výška, váha).... 3) Mnoho lidí se před objektivem necítí moc dobře, nebo nemá žádné slušné fotografie, které by mu mohli dělat dobrou reklamu. Tenhle problém znám a vím že v tom nejsem zdaleka sám... Tak na lidi, co mu budou odpovídat, se budou řídit úsudkem prvního (povrchního) dojmu.... Není lepší se s tím člověkem setkat? 4) Navíc by jsi tím milé inzerenty ochudil o možnost setkat se se zajímavými lidmi a případně si vytvořit nějaké další kamarády... To, že někdo není na první pohled sympatický, neznamená, že není zajímavý nebo že nedisponuje žádnými kvalitativními stránkami.... Jen to odrazuje od ochoty zkoumat hlouběji....

Jméno: Dagmar
E-mail: dashapraguecentrum.cz
Datum: 14.1.2008.12:32
Příspěvek: Zdravím, moc se těším na připravované změny s povinností fotky. Skvělý nápad. Bůh Vám žehnej. Dagmar

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky)
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://www.musculus.cz/buh
Datum: 15.12.2007.14:49
Příspěvek: Vyslyšel jsem tu prosbu o zobrazení církevní příslušnosti

Jméno: Libor Diviš (autor seznamky)
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://www.musculus.cz/buh
Datum: 13.12.2007.07:51
Příspěvek: I já jsem přesvědčen, že by tam inzerující svou fotografii měli dávat. Jistě by to lidem ušetřilo pozdější zklamání nebo trapné chvilky. Popřemýšlím, jestli možnost vkládání inzerátů bez fotografie nezruším úplně. V dnešní době není problém sehnat vlastní fotku v digitální podobě, navíc jsem naprogramoval script, který z vaší obrovské fotografie z digitálního fotoaparátu udělá malou, pro použití v seznamce.

Jméno: Pavouk
Datum: 12.12.2007.20:51
Příspěvek: Máš pravdu,ale podle fotky stejně nepoznáš,co je uvnitř.

Jméno: _
Datum: 12.12.2007.20:42
Příspěvek: Krestanska seznamka je dobry napad, ale inzeraty bez fotek jsou podle me uplne k nicemu. Fotku bych zavedl jako povinnost.

Jméno: kladenka
E-mail: ost.pemail.cz
Datum: 8.12.2007.18:48
Příspěvek: Muscule,můj dotaz neměl za účel kohokoli diskriminovat.Jen třeba ze svého okoli vím o dvou ženách,které hledají partnera,který se hlásí k církvi,ke které náleží ony. Pokud se někoho můj dotaz dotkl,tak se omlouvám

Jméno: pety
E-mail: KNOPPOVAPETRASEZNAM.CZ
Datum: 22.11.2007.17:50
Příspěvek: je mi trochu líto, že spousta křestanů hledá jen nerozvedené protějšky. a jakoby neposkvrněné. je spousta znovuzrozených křestanů, kteří uvěřili v boha až po rozvodech a ještě by se rádi provdali nebo oženili. jsou nová stvoření , milují ježíše stejně jako ti svobodní. půroto taky se mi zdá že spousta znovuzrozených křestanů, pak z lítosti nad tím hledá své protějščky ve světě a to je potom pro ně zase další utrpení. svažek věřící a nevěřící si myslím že by neměl být. každý jde jiným směrem. pety

Jméno: Musculus
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 22.11.2007.08:00
Příspěvek: RE:kladenka: Technicky by to samozřejmě problém nebyl. Ale velké procento církevní příslušnost neuvádí vůbec (a nemohu je k tomu přinutit), přestože někam patří či chodí. Skutečně je chcete "vyřadit" jen proto, že kolonku "církev" nevyplnili?

Jméno: kladenka
E-mail: ost.pemail.cz
Datum: 21.11.2007.18:36
Příspěvek: Bylo by dobré,kdyby bylo u inzerátů jasně patrné,ke které církvi se inzerent hlásí.Usnadnilo by to hledání

Jméno: Katka
E-mail: h.katerinaspray.se
Datum: 4.4.2007.09:01
Příspěvek: ahoj... tyhle stránky jsou moc fajn, děkuji panu autorovi :)

Jméno: Verča
Datum: 9.1.2007.13:54
Příspěvek: Jsem Bohu vděčná,že je tato seznamka v provozu.

Jméno: Musculus (Re: já)
E-mail: infomusculus.cz
Datum: 19.12.2006.07:42
Příspěvek: Já ne, ale Ježíš ano. Napište mi podrobnosti, a půjdeme s tím za Ním.

Jméno:
Datum: 18.12.2006.22:54
Příspěvek: Můžete mi pomoct s podobným problémem jako Tomášovi, co vám psal 5.9.2006?

Jméno: Libor (autor seznamky) - RE: Radim
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 31.10.2006.08:07
Příspěvek: Já nemám nejmenší tušení, jak místní církve přišly na to, že je v této zemi cca. 0,5% znovuzrozených křesťanů. Myslím, že o tom má přehled jen Bůh sám. Nenapadá mne jednoduchý a spolehlivý způsob jak zjistit, zda je někdo znovuzrozený, nebo není. Ani žádné zázraky, prorocké obdarování, mluvení novými jazyky, nic není důkazem o "znovuzrození", protože Satan vše spolehlivě napodobuje. Nepochybuji o tom, že množství katolíků je znovuzrozených, stejně jako je množství protestantů neznovuzrozených.

Jméno: Radim
E-mail: webhopeseznam.cz
Datum: 28.10.2006.13:10
Příspěvek: Jance. Řidil bych se podle toho jaci lidé tam jsou a ne podle toho k jaké větvi patří. A proč zrovna mě? Známe se? Myslím že to psal Libor s těmi 0,5 procent znovuzrozených - ty si tam, Libore nepočítal znovuzrozené Katolíky?

Jméno: Janka12
E-mail: Janka12seznam.cz
Datum: 27.10.2006.10:09
Příspěvek: Vzkaz Radimovi: Myslím, že jednou se nás Pán nezeptá, jestli jsme katolíci, baptisté,muslimové či jsme v Něho nevěřili..Budeme souzeni podle srdce, lásky kterou jsme rozdávali....Stačí si přečíst evangelium,abychom pochopili, jak se k tomu staví Jěžíš.Viz příběh o Smaritánovi, spor o vzkříšení, rozhovor se Samařskou ženou, kdo je doma prorokem....,spor o sobotu....Sama hledám partnera a zlobí mě netolerance a fanatismus některých křesťanů ...mimochodem, myslím to s trochou nadsázky-kdyby teď Ježíš přišel mezi nás jako před 2000 lety,kterou denominaci by si zvolil?:-)Přeji všem krásný den a Tobě, Radime obvzlášť.

Jméno: Radim
E-mail: webhopeseznam.cz
Datum: 12.10.2006.18:46
Příspěvek: ČAUEC LIDI. Už jsem tu psal, ale vono mi to neodeslalo. Teď si vzpomenout co jsem to chtěl napsat. Jo, ještě je jedna křesťanská zeznamka na netu - Duo seznamka - vypadá to tam pěkně, ale není moc známá... Chci se zeptat na pár věcí: Proč si myslíte, že by katolík nemohl být znovuzrozený? - někdo tu psal o nějakých podivínech a o nátlaku kluků - asi byly v tak zoufalé situaci, žr to pro ně byla otázka života a smrti? Své výhružky nakonec nesplnil a dal si nový inzerát... Ani se nedivím, naděje umírá poslední. Možná to tomu člověku říct, že se to nědělá a že tím nemůže ničeho dosáhnout.

Jméno: Tomáš
Datum: 6.9.2006.16:11
Příspěvek: Pro Musculuse.Opravdu to neni žert,e-mail budu mít možnost používat do 2 týdnů.Předem moc díky.Ahoj Tomáš

Jméno: Musculus (Re: Tomáš)
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 6.9.2006.08:04
Příspěvek: Pokud to není nepovedený žert, a chceš s tím skutečně něco udělat, tak mi napiš na e-mail, a pokusíme se s tím něco s Ježíšovou pomocí udělat.

Jméno: tomáš
Datum: 5.9.2006.16:45
Příspěvek: oprava-moc prosim!Určitě budu rád za káždou radu,modlitbu,pomoc.Ahoj!A děkuji.T.

Jméno: tomáš
E-mail: zatim nemám,ale 602889682">zatim nemám,ale 602889682
Datum: 5.9.2006.16:38
Příspěvek: Věřím v Pána ,ale jsem homosexuál-poradíš mi-úrosim?Moc děkuji-T.

Jméno: ANTIDEMONICUS
Datum: 7.7.2006.10:42
Příspěvek: Tak to je hnus...pronásledování katolíků i v seznamce...

Jméno: Pavel
E-mail: pakovarkseznam.cz
Datum: 1.7.2006.21:34
Příspěvek: Ahoj. Ano, je opravdu fuška najít průměrnou hodnou, ne moc náročnou věřící holku. Asi se vykašlu na seznamování přes seznamky úplně. Těch kluků je tam tolik, že nemám šanci. Jinak mimochodem, proč vás odrazuje katolik.cz ? Seznamka je tam pro všechny, nikdo se nepreferuje a nezvýhodňuje.

Jméno: Pavla
E-mail: veladoracentrum.cz
Datum: 11.6.2006.15:56
Příspěvek: Po seznámení s jistým chlapcem - křesťanem z této seznamky jsem se nestačila divit. Když jsem se pro něj nerozhodla, začal mi vyhrožovat, že bude pít, že už nikoho dalšího hledat nebude, pak na mě přišel se sebevraždou... no už jsem si všimla, že si znovu podal inzerát. Další kluk mě taky po tom, co jsem mu řekla upřímně "ne" obvinil, že můžu za to, že skončí v protilakoholické léčebně. Pak mi přicházely maily typu: "tvoje církev (to jako římskokatolická) nevede ke spáse, ale k záhubě. Chceš-li, pomůžu ti dostat se odtud. " a nebo: "Musíš se znovu narodit. Mám seznam všech těch, kteří se narodili z Ducha Svatého a vím, že ty mezi nimi nejsi..." - toto mi napsal člověk, který mě znal asi 2 minuty po ICQ. No byl to opět jen další útok na naši církev - chtěl mě dostat ven z katolické církve a hrál si na jasnovidce. Byl snad tak zmanipulovaný, že tomu sám věřil, že má takové poznání.... Ve stručnosti jsem vám všecm, kteří hledáte přes seznamku, chtěla říct, že tady člověk hodně často narazí na podivíny a zoufalce, tak aby vás takové jednání "podivných" lidí nepřekvapilo. Nejdříve jsem s nimi zkoušela o tom komunikovat, ale to vedlo jen k tomu, že s člověkem manipulovalí čím dál víc. Zjistila jsem, že jediné řešení je ignorovat. Snad si přejí být litování, nevím. Jen vám radím- pokud vám někdo něco takového začne psát - ignorujte to.

Jméno: Musculus
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 15.5.2006.23:03
Příspěvek: Moc jsem ten komentář nepochopil. Znám množství smíšených manželství (kdy pouze jeden z manželů je věřící), a mírně řečeno ani jedno není dobré. Bible nás na to upozorňuje, např. v 2. Korintským 6,14-15: "Nedejte se zapřáhnout do cizího jha spolu s nevěřícími! Co má společného spravedlnost s nepravostí? A jaké spolužití světla s temnotou? Jaký souzvuk Krista s Beliálem? Jaký podíl věřícího s nevěřícím?

Jméno: znovu a znovu a znovu zrozenec
Datum: 14.5.2006.19:41
Příspěvek: "Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku". a tí neopravdoví ať si berou muslimky. Magore!

Jméno: Domi
E-mail: dompacentrum.cz
Datum: 25.4.2006.08:46
Příspěvek: Zdárek lidi, tohle je fakt bomba. Najít dneska partnera, to chce ocelový nervy a ještě k tomu normálního katolíka do života, tak to je mazec. Buď jsou schovaný v děsných spolčech ( svatost sama ....husí kůže ...) a nebo se tak nějak míjíme. Takže jak říkám, super nápad tahle seznamka. A jen tak na okraj :o) holky, pište, je mi třicet, jsem z Chrudimi, v občance píšou, že jsem chlap :o)

Jméno: Musculus
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 20.4.2006.21:11
Příspěvek: Inzeráty prosím vkládejte přímo do seznamky! Díky :-)

Jméno: subrose
E-mail: jaskova42seznam.cz
Homepage: www.seznam.cz
Datum: 20.4.2006.20:59
Příspěvek: Ahoj, hledám muže protestant. vyznání k tkz. "vážnému" seznámení, kolem 50 let. Je mi o něco míň, ale říkají, že vypadám o dost mladší. Snad Bůh dá...

Jméno: tidec
E-mail: tideccentrum.cz
Homepage: centrum
Datum: 13.4.2006.22:42
Příspěvek: už hodně dlouho hledám křestana inteligentního ve věku od 65 výš. Ale dědové nechodí na net. škoda.Miluji Bibli jsem z Teplic

Jméno: Musculus
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz/buh
Datum: 3.4.2006.15:27
Příspěvek: Gay kategorie tady není, protože je to "ohavnost" (např. Leviticus 18,22).

Jméno: satanas
Datum: 31.3.2006.09:51
Příspěvek: Troč tu není gay kategorie?

Jméno: Ludmila.
E-mail: ludmilaludmilovaseznam.cz
Datum: 4.2.2006.15:26
Příspěvek: Dovolte mi také pronést slova díků za tuto jedinečnou seznamku. Intuitivní ovládání, vše plně funkční, jedním slovem - skvělé. V dnešní uspěchané době, kdy máme na naše blízké stále méně času je třeba ukázat mladým správnou cestu.

Jméno: předseda obecního úřadu Záhořany
E-mail: predsedazahorany.cz
Datum: 4.2.2006.15:23
Příspěvek: Vynikající projekt. Gratuluji. V naší obci jsme právľě dostavěli kostel, nebot počet kťesťanů utěšeně roste. Je mi ctí seznámit občany naší obce s tímto jedinečným a ojedinělým projektem. členové představenstva, za všechny budu například jmenovat JUDr. Juraje J. , nebo paní Ludmilu L. se nemohou dočkat, jak naši mladí pomocí této moderní metody seznamování najdou toho pravého. Jak říkáme my v Záhořanech: "Nemusí pršet, stačí když kape".

Jméno: ivetka
E-mail: ivetka224seznam.cz
Datum: 16.1.2006.10:11
Příspěvek: ahoj lidičky. Jsem totálně nadšená z toho, že jsem něco takovéhleho našla. Ráda bych si s někým zvás pokecala, tak kdyžtak napište na můj mail.

Jméno: deangelo
E-mail: deangeloseznam.cz
Datum: 27.11.2005.19:53
Příspěvek: Je to vyborny napad, muzu doporucit treba nedopadnete jako ja.

Jméno: Maria
E-mail: marie.mariseznam.cz
Datum: 13.11.2005.00:23
Příspěvek: Nahodou cenim si tohoto nápadu. Jsem křesťanka, ale neznám se s dalšíma křesťanama z žádných sborů ani akcí mládeže. Mí přátelé jsou moc fajn lidi, ale minimum křesťanů. Nepřestanu se s něma ale bavit, jen proto že jsou nevěřící.

Jméno: Musculus
E-mail: infomusculus.cz
Homepage: http://musculus.cz
Datum: 11.11.2005.20:38
Příspěvek: Ta "matematika" neměla být nějakým vědeckým výpočtem, ale jen úsměvným pokusem ukázat na smutný stav znovuzrozených křesťanů v české republice. Dopisy, které mi přicházejí, to potvrzují.

Jméno: M
Datum: 8.11.2005.14:51
Příspěvek: take k matematice (ktera se mi nelibi), berte trochu v uvahu pomer ruznych vekovych skupin, tzn. ze duchodcu neni stejne jako deti atd. samozrejme vime, ze vysledek je blbost, kdyz se rozhledneme kolem sebe. Ani newim, proc sem ta zbytecna slova pisu

Jméno: ninja
Datum: 25.8.2005.23:58
Příspěvek: K te matematice: krestante se vetsinou znaji ze svych sboru a akci mladezi, takze si myslim, ze vetsi problem je spis strach ze budu celej zivot s nekym nevhodym aneb jak poznam ze toto je ta prava osoba pro me. Kdyz si vemu lidi co jsou sami a pres rekneme 25 let, tak jsou tam vetsinou ti co jsou zklamani nejakym vztahem a nechtej udelat chybu. Plus nejaci ti podivini a velmi vysoke slecny - chudinky maly ;)

Jméno: Karels
E-mail: haohanseznam.cz
Datum: 17.8.2005.18:05
Příspěvek: Ahoj Libore, měl jsi dobrý nápad, jen tak dál. Ať se Ti daří v životě s Pánem, tak i v práci. Karels

Jméno: MUDr. Fámulus
Datum: 20.6.2005.08:23
Příspěvek: Zdar docente, je to fakt pěkný. Pošli o tom zprávu na nějaké weby třeba http://www.ea.cz/ http://www.cirkve.cz/ http://www.vira.cz/ http://www.kmspraha.cz/ ... Já o tom dám vědět Milošovi Poborskému. Měj se pěkně. Doktor