Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 4 500 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  George Baker (7)   Vážné seznámení (církev: Potřebujete nutně peníze? Můžeme ti pomoct!, vloženo: 12.05.2024, shlédnuto: 29x)   
Jste podle aktuální situace v nesnázích nebo vám hrozí v nesnázích? Tímto způsobem vám dáváme možnost nového vývoje. Jako bohatý člověk cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží dát jim šanci. Každý si zasloužil druhou šanci, a protože vláda selže, bude muset přijít od jiných. Žádná částka pro nás není příliš šílená a splatnost si určujeme po vzájemné dohodě. Žádné překvapení, žádné náklady navíc, ale jen dohodnuté částky a nic jiného. Na nic nečekejte a okomentujte tento příspěvek. Uveďte prosím částku, kterou ...
  Davidt (44)   Přátelství (vloženo: 25.04.2024, shlédnuto: 28x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  David (26)   Vážné seznámení (vloženo: 23.04.2024, shlédnuto: 55x)   
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku. S dívkou, pro kterou je důležitá rodina a vztah založený na křesťanských hodnotách. Odjakživa navštěvuju CB, ale nebráním se poznávání jiných církví. Učím na ZŠ, ale zároveň ještě dálkově studuju. Mám rád vůni jalovce a mořské soli a jsem tak trochu britofil.
  Pavla (50)   Vážné seznámení (vloženo: 20.04.2024, shlédnuto: 227x)   
S usmevem a Bohem jde vse lepe. Rada se seznamim s vericim krestanem. Miluji sport snad vseho druhu, nejradeji raketove sporty, v zime lyze, priroda, tanec, cetba, jsem spolecenska, rada si zajdu i do divadla, kina ...miluji deti, lidi , praci s lidma.
  Honza (40)   Přátelství (církev: letniční, AC, vloženo: 20.04.2024, shlédnuto: 56x)   
Rád bych našel nějakou kámošku, parťačku.
  Daniel (47)   Vážné seznámení (vloženo: 17.04.2024, shlédnuto: 61x)   
Hledám.....
  Miriam (21)   Vážné seznámení (církev: českobratrská, vloženo: 13.04.2024, shlédnuto: 128x)   
Ahojky, velice ráda bych touto cestou našla životního věřícího partnera ve věku 25 - 35 let. Mě je 21 let a jsem z Prahy. Ráda zde najdu někoho, kdo tu pro mě vždy bude v dobrém i ve zlém a kdo má na prvním místě víru v Pána Boha a Ježíše Krista.❤️✨ Řekla bych o sobě, že jsem veselé, střelené a skromné povahy se srdcem na správném místě. Ráda vyrazím na výlet - cyklistiku, turistiku a nepohrdnu ani četbou dobré knihy či návštěvou divadla. Pokud se některé mé zájmy shodují s těmi tvými budu moc ráda za Tvoji odpověď.✨ Měj se krásně. Miriam❤️ ...
  Petr (54)   Vážné seznámení (vloženo: 11.04.2024, shlédnuto: 69x)   
Rád bych se seznámil s věřící ženou pro vážný vztah.
  Robert (49)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 04.04.2024, shlédnuto: 85x)   
Ahojky chvála Kristu jmenuji se Robert sem svobodný bez dětí.48 let hledám ve věku do 50/let upřímnou ženu Na upřímný vážný vztah věřící katoličku z dobrým srdcem Nový Jičin robajs52@seznam.cz
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH 2024 (35)   Vážné seznámení (vloženo: 28.03.2024, shlédnuto: 48x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V BRENTSKÝCH DOLOMITECH 2024 Neváhejte si napsat o podrobný program plný ilustrací z túr, poskytujících jedinečnou šanci prožít týden po boku lidí stejného ražení. Už od nynějška tak budete znát podobu "kulisy" svých nejkrásnějších dnů v roce, na něž se budete moci tím více těšit. Na hory jezdí zpravidla dobří lidé a člověk zde druhého nejlépe pozná. Únava po cestě a vyčerpání po aktivně prožitém dni na túře představují jistou zátěž, pod jejímž vlivem se každý ukáže takovým, jakým ve skutečnosti opravdu je. Pojeďte si otestovat sami sebe, svého partnera, či další lidi, s nimiž se zde setkáte, a při tom si neomezeně užijte zábavy. Stálá parta slušných lidí s vysokým zastoupením křesťanských kruhů hledá další jedince stejné charakteristiky ke svému rozšíření. Těšíme se na setkání s Vámi. Čeká Vás možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně šest dnů chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím a relaxační závěr u světoznámého LAGO D ...
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH 2024 (35)   Vážné seznámení (vloženo: 28.03.2024, shlédnuto: 24x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V BRENTSKÝCH DOLOMITECH 2024 Neváhejte si napsat o podrobný program plný ilustrací z túr, poskytujících jedinečnou šanci prožít týden po boku lidí stejného ražení. Už od nynějška tak budete znát podobu "kulisy" svých nejkrásnějších dnů v roce, na něž se budete moci tím více těšit. Na hory jezdí zpravidla dobří lidé a člověk zde druhého nejlépe pozná. Únava po cestě a vyčerpání po aktivně prožitém dni na túře představují jistou zátěž, pod jejímž vlivem se každý ukáže takovým, jakým ve skutečnosti opravdu je. Pojeďte si otestovat sami sebe, svého partnera, či další lidi, s nimiž se zde setkáte, a při tom si neomezeně užijte zábavy. Stálá parta slušných lidí s vysokým zastoupením křesťanských kruhů hledá další jedince stejné charakteristiky ke svému rozšíření. Těšíme se na setkání s Vámi. Čeká Vás možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně šest dnů chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím a relaxační závěr u světoznámého LAGO D ...
  Jakub (26)   Vážné seznámení (církev: Bratrská , vloženo: 26.03.2024, shlédnuto: 64x)   
Rád bych poznal svobodnou křesťanku která miluje a následuje ve svém životě Ježíše Krista, je my 25 let a rád bych poznal svobodnou dívenku která je stejně ve věku 25 kdyby se semnou někdo chtěl spojit můj kontakt 704 310 721 zbytek si můžeme říct osobně.
  Vojta (32)   Vážné seznámení (vloženo: 23.03.2024, shlédnuto: 115x)   
Ahoj, hodný pohodář hledá ženu či dívku do které by se mohl zamilovat. Pro začátek bude stačit si napsat a trochu se poznat.
  Miriam (21)   Vážné seznámení (církev: českobratrská, vloženo: 19.03.2024, shlédnuto: 196x)   
Ahojky, ráda bych touto cestou našla věřícího partnera do života. Je mi 21 let a jsem z Prahy. Tento rok budu maturovat v oboru sociální činnost. Ve volném čase ráda zpívám, hraji na kytaru nebo zajdu na procházku do lesa. :) Ráda bych touto cestou našla někoho podobného věku (20 - 30 let) a z blízkého okolí.(Praha) Moc ráda tě poznám. Miriam
  Marta (49)   Vážné seznámení (církev: Kristova ;-), vloženo: 17.03.2024, shlédnuto: 322x)   
Zralá žena by měla být selektivní, náročná. Hledám pokorou rozměrný charakter. Požaduji hodně, nabízím více. Jsem dávač a čekám dávače. Bez investic z obou stran vztah nebude fungovat.Vím, co chci a Ty také. Jsem upovídaná a miluji upovídané muže. Extrovertní, dotyková, cholerikomelancholik. Pojď si se mnou potřást rukou.  Eva (34)   Vážné seznámení (církev: Katolik, vloženo: 17.05.2024, shlédnuto: 3x)
Hledam obyčejného muže(katolík)věk 35-42l,vysoky,bezdetny,svobodny,pracujici Bydlici srodici v rodinem domku Ostravsko Tel.c. 603811145
  Alice (61)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická , vloženo: 12.05.2024, shlédnuto: 20x)
Hledám přítele se zdravým smyslem pro humor.Buďme lidé v této době, žádná zloba.Chci se zbytkem života prosmát a protančit.
  Luční kvítí (34)   Vážné seznámení (vloženo: 07.05.2024, shlédnuto: 29x)
Najde se muž, který má rád Ježíše a Bibli? Ježíše jako svého Pána a Spasitele, který vysvobozuje od hříchu a Bibli jako slovo pravdy od Boha, zákon lásky a života. Nejlépe sportovní, z jižních Čech a tak do 37mi let. Budu se těšit na případnou zprávu.
  Janek (29)   Vážné seznámení (vloženo: 18.03.2024, shlédnuto: 20x)
Ahoj :) Hledám holku na vážné seznámení. (Praha a okolí). Je mi 29 let, VŠ, 185 cm. kontakt: architekt20@centrum.cz
  Zena (35)   Vážné seznámení (vloženo: 15.03.2024, shlédnuto: 106x)
No co, zkusit se má vše no ne Někdo fajn do života by se hodil. Prosím, dodržovat věkovou hranici do 55 let. Děkuji
  Jan (46)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 21.02.2024, shlédnuto: 43x)
Jsem pohodový kluk, katolického vyznání, bez závazků se smyslem pro humor a zodpovědnost. Rád hraju na kytaru, plavu a čtu. Je mi 45 let, měřím 189 cm, štíhlé postavy, VŠ. Hledám ženu z Moravského Slovácka, Jihomoravského kraje a blízkého okolí, podobných zájmů k postupnému vzájemnému poznání a vážnému seznámení.
  DanielV (32)   Vážné seznámení (církev: Víra v Ježíše Krista , vloženo: 06.02.2024, shlédnuto: 36x)
Jsem normální chlap, který má celkem dost zážitků s Bohem. Hledám ženu, kterou bych mohl milovat a sdílet s ní životní cestu =)
  Jana (69)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 06.02.2024, shlédnuto: 67x)
Hledám věřícího katolíka - štíhlejšího muže nad 62/180 cm, který se řídí pravidly víry, je spolehlivý, klidný, má smysl pro humor, rekreačně sportuje, rád cestuje a poznává cizí země, má rád přírodu, slunce, moře, dobré lidi a vše, co přináší do života radost . Fotky si můžeme vyměnit. Základ je přátelství a vzájemná důvěra, další ukáže čas. Jsem štíhlá, všestranná a optimistická tmavovláska s dobrým srdcem, která by ráda sdílela volný čas s někým podobným. Stále věřím, že Tě najdu
  Teona Slvhil (29)   Vážné seznámení (vloženo: 08.01.2024, shlédnuto: 81x)
Jsem dlouho sama, ale také jsem si jistá, že letos potkám svého muže na vážný vztah, takže očekávám, že se poznáme a přesto vám budu moci poslat své fotky poté, co mi pošleš svůj dopis
  Jana (52)   Vážné seznámení (církev: Řimskokatolická, vloženo: 26.12.2023, shlédnuto: 146x)
Vážné seznámení
  Renata (36)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 17.12.2023, shlédnuto: 74x)
Hledám svobodného muže ve věku 25-40 let, který je katolík a stejne jako já hledá spřízněnou duši. Jsem z Přelouče z pardubicka ale nemusíš být ze stejneho kraje. Budu rada když mi napišeš i o tom co pro tebe víra znamená.
  Jana (63)   Vážné seznámení (církev: Charizmaticka, vloženo: 11.12.2023, shlédnuto: 82x)
Najdu muže z vesnice v olomouckém kraji.Človicka,který nemá cestovatelské ambice.Jsem spíše pro domáckého muže,usedlého. Věřícího,neockovaneho cov .jedem//kdo ví,ten ví// Do 70 let.
  Hledám a zkouším (23)   Vážné seznámení (vloženo: 02.12.2023, shlédnuto: 171x)
Ráda poznám muže do 30 let, který by rád v budoucnu rodinu a vztah s pevnými základy. Více ve zprávě.
  Vážný vztah (37)   Vážné seznámení (vloženo: 24.11.2023, shlédnuto: 162x)
Hledám věřícího parťáka pro život.
  Adolf (56)   Vážné seznámení (vloženo: 27.10.2023, shlédnuto: 64x)
Hledám ženu uznávající tradiční hodnoty. To je celé.
  Zena (36)   Vážné seznámení (vloženo: 24.09.2023, shlédnuto: 183x)
Najdu Tě? Jsem jen obyčejná ženský, která by ještě chtěla zažít trochu lásky, porozumění. hledám parťáka do pohody i nepohody, který se mnou bude prožívat různé situace ať už radostné, tak i ty neradostné. Človíčka , který se mnou bude chtít trávit čas. Kdo ocení rodinné zázemí, upřímnost, kdo nemá rád faleš, lež. Mám ráda lyžování, jízdu na kole, cestování, stanování, bruslení....
  Miloslava (64)   Vážné seznámení (vloženo: 16.09.2023, shlédnuto: 138x)
Ráda bych touto cestou poznala přítele pro krásný vztah ,plný důvěry, tolerance
  Jirda (50)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 11.09.2023, shlédnuto: 40x)
Ahoj. Hledám hodnou ženu (i s dítětem) pro společný život. Mám zdravotní handicap, bydlím ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Moji fotku pošlu v odpovědi. Jsem 175 cm vysoký, štíhlejší postavy. Předem děkuji za každou odpověď.
  Jiří (48)   Vážné seznámení (církev: CASD, vloženo: 15.08.2023, shlédnuto: 103x)
Muž, pracující pro epileptiky (ve spolupráci s lékaři,...), mající zájem rozjet centrum pro tyto lidi v Jihočeském kraji, a současně teolog s hlubokým vztahem k Ježíši v jedné osobě, hledá partnerku s blízkými cíli (nejlépe zdravotnici, či sociální pracovnici, ale není podmínkou, předně mi záleží na vztahu), jsem nekuřák, turista, když je čas skládám básně.
  Petra (45)   Vážné seznámení (církev: Apoštolská , vloženo: 30.07.2023, shlédnuto: 286x)
Ráda poznám prima muže pro další roky života. Mám vyřešenou minulost a ráda bych užívala život ve dvou. Víra, naděje a láska ať nás provází.
  Zuzka (46)   Vážné seznámení (církev: Evangelikální , vloženo: 22.07.2023, shlédnuto: 273x)
Potkám tady věřícího může, který miluje Boha, avšak rád by našel a miloval ( a byl milován ) i druheho člověka tou vylitou láskou Agape? Fotografie ráda zašlu na email, pokud budeš mít zájem o komunikaci.
  David (50)   Vážné seznámení (vloženo: 19.07.2023, shlédnuto: 109x)
Ctít KRISTA a i partnera - ženu a milovat Ji, toť můj cíl. Byl jsem egoistka většinu let, teď žiju, sláva BOHU. Juuůpííí ! Kde jsi, má vzácná květino?, co žiješ BERÁNKOVI, tedy LÁSCE - a ne mobilu a spol. :-)
  Zena (36)   Vážné seznámení (vloženo: 10.07.2023, shlédnuto: 211x)
Hledám partnera, časem i pro společné soužití. Někoho sečtělého, se smyslem pro humor, férového, srdečného, komunikativního, pro rodinu a co umí táhnout za jeden provaz. Co požaduji také nabízím. Nápady na kulturní, sportovní apod. příjemné trávení volného času vítány.
  Gabina (46)   Vážné seznámení (vloženo: 01.07.2023, shlédnuto: 195x)
Ahoj 45 černovláska by ráda k sobě našla hodnýho muže jsem romka hledám komunikačního klidného vyrovnaného chlapa co umí naslouchat být oporou nespěchá, aby něco dohnal má představa je taková přátelství psaní dle vzájemné synpatii víc.....
  Tomas (34)   Přátelství (církev: Rimskokatolicka, vloženo: 30.05.2023, shlédnuto: 101x)
Ahoj :) Hledam nejakou divku, ktera by se mnou rada zasla do divadla, nebo nekam do hor, povidala si o vire, nebo se mnou chodila do tanecnich... Jsem docela pracovne vytizeny a proto volim tuto moznost seznameni. Po domluve, klidne zaslu foto.
  David (47)   Vážné seznámení (církev: sbor na Hoře KRÁLE, vloženo: 26.05.2023, shlédnuto: 97x)
Ať naše dlaně nejsou studené a nohy neběhaj jen za ziskem a ztrátou... Potřebuji opravdovou ženskou, co žije KRISTU a druhým - co se nebojí žít na horách a nefňuká nad ňákou rtěnkou a mobilem či podobnýma "umělinama" dnů honby za zážitky... Tak.
  Pavlina (57)   Vážné seznámení (církev: Jsem věřící , vloženo: 13.05.2023, shlédnuto: 295x)
Zdravim,hledám nejprve jen kamaráda na výlety, setkávání, později se uvidí. Nejlépe věřícího, klidného, nekomfliktniho,přiměřeně mému věku.
  Nina (52)   Vážné seznámení (církev: Protestantská , vloženo: 08.05.2023, shlédnuto: 247x)
Ráda seznámím se z rozhodným ,znovuzrozeným mužem a vyřešenou minulostí
  Lena (48)   Vážné seznámení (vloženo: 07.05.2023, shlédnuto: 282x)
Hledám muže pro sváteční i všední život. Jsi věřící, nekouříš a svůj ev. minulý vztah máš také již vyřešený. Byla bych ráda, kdybychom se mohli doplňovat po praktické stránce, ale i duchovní.
  Kateřina (44)   Vážné seznámení (vloženo: 22.04.2023, shlédnuto: 295x)
Hledám Tebe ,mou spřízněnou duši, která ví kdo je a co chce, Tvá práce Tě naplňuje, ale k úplnému štěstí Ti chybím já ,se kterou budeš žít v lásce a úctě,v domku obklopeni přírodou.