Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 4 500 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  lakejsa (31)   Vážné seznámení (vloženo: 06.10.2022, shlédnuto: 5x)   
Ahojky hledám seznámení
  Sulyanka (28)   Vážné seznámení (vloženo: 06.10.2022, shlédnuto: 24x)   
Hledání své druhé poloviny je jako hledat jehlu v kupce sena. Takřka nemožné. Přesto neztrácím naději, sbírám odvahu a ocitám se zde. S nevyřčenou otázkou......jsem jen pošetilá, když čekám, že najdu tu pověstnou jehličku? Nebo šťastně naivní, když doufám ve velikou náhodu, že mi přivede do života bezva muže, který nehledá jen povrchní pobavení?
  Žaneta (40)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 04.10.2022, shlédnuto: 62x)   
Hledám věřícího muže, s kterým chci prožít plnohodnotný život.
  Kola (48)   Vážné seznámení (vloženo: 03.10.2022, shlédnuto: 63x)   
Říká se, že kdo hledá, najde. Hledám hodného muže pro společný život plný pohody . Společně na cestách, společně doma. Vzájemně si pomáhat a mít pro koho žít.
  Žena "z jiné planety"? (43)   Přátelství (vloženo: 26.09.2022, shlédnuto: 21x)   
Nabízím něhu kotěte a ochranu medvěda pro vzácnou ženu.│Jsem hravé kotě ve statném mužském těle: Nikdy mě zdaleka nelákaly kocouroviny, po nichž muži prahnou; zato odedávna toužím po rozpustilém kočkování v podobě tvořivého experimentování s protějškem na úrovni neškodných něžností. Jsem výhradně rezervováno té, která se fyzicky ještě úplně neodevzdala muži a nehodlá tak učinit ani v blízké budoucnosti, ale současně ani nechce strádat potlačováním svých zdravých tužeb po dotyku. Bytosti, jež si uvědomuje, že člověk by měl dávat ...
  Erika (48)   Vážné seznámení (církev: Evangelická , vloženo: 15.09.2022, shlédnuto: 126x)   
Jsem věříci žena starají i se o jednu dcerku, hledáme spolu vericiho může, a také budoucího tátu... který se řídí Bibli a žije křesťanským životem a chtěl by mít obohacený svůj život s námi. Hlefejte především království Boží a vše ostatni vám bude přidáno Mat 6.33
  Janka (61)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 20.08.2022, shlédnuto: 186x)   
Hledám obyčejného muže s upřímným srdíčkem na vážný vztah.
  Ladislav Bronislav (56)   Vážné seznámení (církev: National polity, vloženo: 19.08.2022, shlédnuto: 97x)   
Jsem upřímný muž, nemám rád lži a potřebuji ženu, které na mě může záležet
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH se závěrečnou relaxací mezi palmami u LAGO DI GARDA (35)   Vážné seznámení (vloženo: 05.08.2022, shlédnuto: 43x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V BRENTSKÝCH DOLOMITECH 2022: Na hory jezdí zpravidla dobří lidé a člověk zde druhého nejlépe pozná. Únava po cestě a vyčerpání po aktivně prožitém dni na túře představují jistou zátěž, pod jejímž vlivem se každý ukáže takovým, jakým ve skutečnosti opravdu je. Pojeďte si otestovat sami sebe, svého partnera, či další lidi, s nimiž se zde setkáte, a při tom si neomezeně užijte zábavy. Stálá parta slušných lidí hledá další jedince stejné charakteristiky ke svému rozšíření. Těšíme se na setkání s Vámi ...
  Lukáš (45)   Přátelství (vloženo: 31.07.2022, shlédnuto: 202x)   
Ahoj, hledám přítelkyni …
  Davidt (43)   Přátelství (vloženo: 20.07.2022, shlédnuto: 64x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Michal Jan (29)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 15.07.2022, shlédnuto: 77x)   
Ahoj, Dnešní doba je jiná a je těžké najít pravou lásku do života. Já stále věřím že někde je a proto hledám někoho kdo je věrný, upřímný, tolerantní a nehledá na druhém jeho chyby, ale bere jo takového jaký je. Láska nebude nikdy dokonalá, ale o tom to není. Budu rád když budeš z Prahy, ale není to podmínka. Přeji ti hezký den Michal
  Jaroslav Štěpánek (59)   Přátelství (vloženo: 12.06.2022, shlédnuto: 141x)   
Ahoj, jsem věřící samotář, pokud Te tíží samota jako mě,tak prostě napiš, ozvi se, uvidíme, co bude.* stepanek443@gmail.com
  Zdeněk Müller (40)   Vážné seznámení (vloženo: 09.06.2022, shlédnuto: 152x)   
Věřím na lásku a pochopení, kdy lze mít druhého rád a přijmout takového jaký je, celého. Chci být od začátku upřímný. Jsem od 23 let na invalidním vozíku, nezměním jaký jsem a dokážu se usmát a radovat. Pracuji jako administrátor internetového obchodu a ve svém okolí mám oporu, jsem samostatný. Hledám inteligentní ženu se smyslem pro humor, empatickou, kterou lze ctít. Prosím, pokud cítíš vnitřní naději, ozvi se.
  Tomáš Metoděj Pavlica (37)   Vážné seznámení (vloženo: 03.06.2022, shlédnuto: 104x)   
Hledám svobodnou bezdětnou vědoucí dámu s velkým duchovním přesahem, která plánuje rodinu a věří, že láska může trvat na věky.  Íš-Qešet (42)   Vážné seznámení (církev: evangelikální, vloženo: 03.10.2022, shlédnuto: 7x)
Jsem muž z Havířova. Po delší době se cítím sám a potřebuji vedle sebe ženu. Svůj život se snažím řídit podle biblických zásad, tam kde je to možné. Do církve přímo nechodím ale jsem evangelikálního vyznání (nikoliv evangelík). Chci najít ženu v oblasti mého bydliště, která už nechce být déle sama. Jde o to mít tu pro koho být. Mám víru a mám bibli, ve které hledám pravdu. Ve volném čase čtu nebo studuji do hloubky a zajímají mě biblické jazyky. Ale má víra není dokonalá a hledám lidský přístup i pochopení. Ve vztahu uvítám otevřenost ...
  Jan (25)   Vážné seznámení (církev: bibličtí unitáři, vloženo: 13.09.2022, shlédnuto: 20x)
Ahoj, jsem biblický unitář, to znamená, že věřím v jednoho Boha a to Boha, ve kterého věřil Ježíš a odmítám nauku o Trojici (v jakékoli podobě či úpravě). Dále věřím v pravdivost Starého a Nového Zákona, Doufám, že zde naleznu někoho podobně smýšlejícího.
  Dita (48)   Vážné seznámení (církev: Adventistka sedmého dne, vloženo: 11.09.2022, shlédnuto: 44x)
Hledám muže, nejlépe adventisty, je mi 48 let s kterým bych mohla trávit volné chvíle nad biblí a rozjímáním o Pánu Ježíši a chození do přírody, jsem sama a přestala mě ta samota bavit a byli by jsme si oporou
  Radka (44)   Vážné seznámení (vloženo: 11.09.2022, shlédnuto: 46x)
Ahoj, jsem rozvedená žena se dvěma syny. Hledám člověka hledajícího boží vůli, se kterým se budeme sdílet o všem dobrém i zlém, muže, který bude mít trpělivost a přijme i mé děti. Ráda sportuji, poznávám nová místa, čtu Bibli i jinou literaturu. Pokud jsem někomu neodepsala, omlouvám se, odpověď přišla do spam-koše a já ji nechtěně vysypala.
  křesťané (43)   Přátelství (vloženo: 08.09.2022, shlédnuto: 26x)
Hledají se věřící křesťané, kteří nepatří příslušenstvím k žádné z církví, nýbrž jsou jen obyčejní křesťané (věřící) ochotni se scházet na bázi verše: "Kde jsou 2 nebo 3 shromážděni v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich." Nejlépe liberecký kraj, ale vyloučený není žádný sousední (přilehlý) kraj typu středočeský, či východočeský.
  Markéta (46)   Vážné seznámení (církev: bratrská, vloženo: 03.09.2022, shlédnuto: 77x)
Je mi 46 let a jsem nekuřačka. Hledám muže , s kterým bych mohla sdílet každodenní radosti a strasti a sloužit Pánu. Budu ráda, když budeš znovuzrozený křesťan, rád sportuješ, čteš bibli a s Boží pomocí podle ní žiješ, rád podnikáš výlety do přírody. Tak se ozvi.
  Martin (35)   Vážné seznámení (vloženo: 29.08.2022, shlédnuto: 26x)
Jsem usnevavi momentálně pracuji v nemocnici a jsem společenský a rád sportuji
  Dita (21)   Vážné seznámení (vloženo: 16.08.2022, shlédnuto: 79x)
Ahoj. Je mi 20 let a hledám kluka, který by chtěl budovat vztah na společných hodnotách. Chci vedle sebe člověka, který zná Ježíše a problemy a starosti a každodenní život žije s Ním. Tak jako já. A na zoho správného člověka si počkám. :-)
  george (52)   Vážné seznámení (vloženo: 12.08.2022, shlédnuto: 57x)
Jsem jen obyčejný muž, který hledá ženu, se kterou bych mohl strávit zbytek života, někoho, s kým budu šťastný, někoho, koho budu milovat a milovat.
  LukoeKoe (38)   Vážné seznámení (vloženo: 03.08.2022, shlédnuto: 140x)
Hledá se spřízněná duše pro jednu slečnu z vesnice... Nemám postavu modelky, jsem normální holka, co má ráda život na vesnici, hudbu, přírodu. Hledám inteligentního, společenského může se smyslem pro humor. Já prý velmi pohledná, dlouhé blond vlasy, modré oči, štíhlá....
  Ondřej (24)   Vážné seznámení (církev: Reformovaná, vloženo: 30.07.2022, shlédnuto: 38x)
Ahoj, jsem 24-ti letý muž z reformované církve. Tímto způsobem bych rád poznal ženu/slečnu v mém věku (+/- 5 let), která následuje Krista. Jsem i pro pouze přátelský vztah/konverzaci, ale v konečném důsledku hledám někoho pro stálý, trvalý, Boha-oslavující vztah.
  Jiri (41)   Vážné seznámení (vloženo: 28.07.2022, shlédnuto: 68x)
Milý, upřímný a sportovně založený lékař vyznávající tradiční křesťanské hodnoty hledá partnerku podobných vlastností pro založení rodiny.
  Pavel (40)   Vážné seznámení (církev: evangelikální, charismatická, vloženo: 18.07.2022, shlédnuto: 42x)
Rád se přes stránky této seznamky seznámím s věřící, sympatickou, hezkou holkou, která má osobní vztah s Bohem. Co vyměnit pár e-mailů a v případně vzájemných sympatií později třeba uskutečnit nějaké setkání a osobní seznámení? Je mi 39 let, tmavovlasý, 180cm vysoký, štíhlý, podle druhých pohledný. Napíšeš mi něco málo o sobě? ;-)
  Tania (59)   Vážné seznámení (vloženo: 14.07.2022, shlédnuto: 58x)
Zena 59 let, 176 cm, stredni postavy, z Ceskomor. Vysociny, hleda vaznou znamost - muze do 65 let, nad 185 cm, stihle nebo stredni postavy. V pripade zajmu poslete SMS na c. 736 438 358.
  Martina (42)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolicka, vloženo: 24.06.2022, shlédnuto: 148x)
Hledám přítele , kamaráda na občasná setkání při kávě, časem možno i něco více.
  Lida (74)   Přátelství (církev: CASD, vloženo: 15.06.2022, shlédnuto: 70x)
Rada poznam laskaveho dedecka, ktery zije v rodine sveho ditete, jako ja a potrebuje si cas od casu popovidat se spriznenou dusi, bud na Skype nebo vymenit par e-mailu. Idealne vericiho a se vzdelanim. Neni to ale podminkou.
  Tereza (31)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 05.06.2022, shlédnuto: 155x)
Ahoj, hledám hodného, poctivého a upřímného katolického muže na pokec a třeba časem i na vztah :-)
  Petrdubskygehem (52)   Vážné seznámení (církev: Katolik, vloženo: 25.05.2022, shlédnuto: 82x)
Věřící muž co podniká let hledá věřící ženu od 32 let co cítí jako já že miluji boha i Ježíše Krista který mne vede životem prozretelnosti a sešli mne věřící duši která věřící jako já která by chtěla založit rodinu s věřícím mužem a chtěla dát děti jeslí si tu napiš mne budu rád když tě poznám najdu ženu pro život za to se modlím každý den
  Gabriela (54)   Přátelství (církev: Evanjelická , vloženo: 21.05.2022, shlédnuto: 103x)
Dobrý deň, hľadám muža, spriaznenú dušu na chvíle všedné aj sviatočné.
  Franta Jurek (24)   Vážné seznámení (církev: Katolík, vloženo: 18.04.2022, shlédnuto: 69x)
Rád bych si tu našel slečnu z Brna, která mě bude mít ráda takového jaký jsem. Věřím v boha Krista a hledám slečnu se stejným vyznáním pokud by to bylo možné. Fotografie mám na facebooku na profilu.
  Zbyněk (50)   Vážné seznámení (církev: Řimskokatolická, vloženo: 23.03.2022, shlédnuto: 107x)
Obyčejný věřící katolik 49 let hledá obyčejnou věřící katoličku která by kráčela po mém boku semnou po celý život.Samota bolí ve dvou se to lépe žije.
  Roman (48)   Vážné seznámení (vloženo: 07.03.2022, shlédnuto: 248x)
Věřící Muž již delší dobou Sám. Hledá Ženu. Která by měla zajem Sdílet Život Věrný vztah..
  Lucie (43)   Přátelství (církev: Evangelická, vloženo: 07.03.2022, shlédnuto: 199x)
Moc ráda bych si psala s někým, kdo má křesťanské hodnoty.
  Ruda (38)   Vážné seznámení (vloženo: 14.02.2022, shlédnuto: 77x)
Ahoj jmenuji se ruda a hledám ženu od dvaceti do třiceti let která hledá vážný vstah.a která je duchovně založena jsem věřící muž který hledá pravdu
  Alois (41)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 22.01.2022, shlédnuto: 94x)
Ahoj rád bych tady potkal obyčejnou milou, hodnou a věrnou ženu na krásný dlouhodobý vztah. Jsem jen obyčejný věřící muž pracující v nemocnici jako ošetrovatel.
  Ahojky milý bratře, a už jsi našel? (42)   Vážné seznámení (církev: Všichni jsme jedno tělo, nikdo není sám, vloženo: 22.01.2022, shlédnuto: 267x)
Hledám svoji lásku ke které patřím a Bůh nám požehná samou láskou jen jako v nebi, tak i na zemi:))♥️
  David (48)   Vážné seznámení (církev: evangelikální, vloženo: 20.01.2022, shlédnuto: 215x)
Budu Tě milovat a brát takovou, jaká jsi, pokud to pro Tebe nebude málo a budu Ti stát za to samý... A pokud ještě bereš PÁNA J. vážně, budu spokojen navýsost ! Tak ❣️
  Jirka (47)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 14.01.2022, shlédnuto: 102x)
Hledám vážně
  Lucie (26)   Vážné seznámení (církev: Evangelicka/charismaticka, vloženo: 08.01.2022, shlédnuto: 229x)
Hledám křesťana 24-29 let :) napiš svůj fb, více informaci tam:)
  Marcela (53)   Vážné seznámení (církev: Adventisté , vloženo: 06.11.2021, shlédnuto: 219x)
Chci někoho mít ráda, a on mě jsem 52 letá střední postavy s pejskem, ČID. Chodím k adventistům, hledám věrného, hodného, milého, charakterního muže.