Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 4 500 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Martina (49)   Vážné seznámení (církev: Církev v Praze (Obnova) , vloženo: 10.10.2021, shlédnuto: 78x)   
Zdravím, jsem upřímně věřící žena 49 let, která hledá budoucí protějšek k vážnému seznámení. Hledám pohodového a sympatického muže.z Prahy a blízkého okolí ,se stejnými zájmi jako mám já. Pokud tě můj inzerát trochu zaujal a chtěl by si mě poznat, tak neváhej a napiš budu se těšit. S pozdravem Marča
  Míša (30)   Vážné seznámení (církev: evangelická, evangelikální, vloženo: 10.10.2021, shlédnuto: 84x)   
Ráda bych se seznámila s mužem (ideálně bydlící v Praze nebo ve Středočechách) ve věku kolem 30ti let, který věří v Boha, touží po dlouhodobém vztahu a má podobně nastavené hodnoty a priority jako já. Měl by být hlavně hodný, komunikativní, věrný, spolehlivý, čestný a ohleduplný. Já jsem se narodila do křesťanské protestantské rodiny. Jsem citlivá, milá, hodná, spolehlivá a upřímná. Co se týče hodnot, nejdůležitější je pro mě víra, láska, úcta, důvěra a pravda. Pracuji jako referentka na úřadě. Ve svém volném čase poslouchám hudbu ...
  Pavel (33)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 09.10.2021, shlédnuto: 21x)   
Ahoj, hledám ženu na seznámení. Nejlépe Ostrava, ale může být odkudkoli z MS kraje nebo okolí.
  Valer Erban (49)   Vážné seznámení (církev: Apostolska Cirkev, vloženo: 09.10.2021, shlédnuto: 35x)   
Som znovuzrodeny krestan. Hladam znovuzrodenu krestanku.
  Jiri Neuzil (66)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolicka, vloženo: 07.10.2021, shlédnuto: 31x)   
Hledam pohlednou a věřici ženu 56+
  Tu, jaká tu není (42)   Vážné seznámení (vloženo: 06.10.2021, shlédnuto: 14x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít ...
  Vláda (53)   Vážné seznámení (vloženo: 19.09.2021, shlédnuto: 133x)   
Pohodář hledá pohodářku a znovuzrozenou v Kristu, ženu co hledá muže do společného života Můžeš být odkudkoliv. Miluješ Pána Ježíše a ráda hovoříš o duchovních věcech...Buď pro mn ohněm co mne bude hřát, vodou co mne osvěží, lanem lásky co mi spoutá ruce a darem za který budu děkovat nebesům....
  Daniela Oravcová (31)   Vážné seznámení (církev: AC, vloženo: 16.09.2021, shlédnuto: 286x)   
Ahoj, jmenuju se Danča a hledám muže pro život, se kterým by mi bylo dobře - svoji soulmate, ale nebráním se ani přátelství. Bylo by fajn, kdyby jsi měl podobné hodnoty, život s Bohem a také zájmy jako já. Mám ráda smysl pro humor, ráda trávím čas aktivně - sportem, ale také ráda zajdu ven s přáteli na pivo, do kina nebo na koncert. Baví mě moje práce, pracuju s dětmi a moc ráda cestuju a poznávám nové krajiny. Taky ráda chodím po horách. Pokud jsem Tě zaujala, budu ráda, když se ozveš. :)
  David (24)   Vážné seznámení (církev: CB, vloženo: 10.09.2021, shlédnuto: 63x)   
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku. S dívkou, pro kterou je důležitá rodina a vztah založený na křesťanských hodnotách. Jsem pracující student VŠ v Olomouci. Zajímám se o hudbu, hraju na několik hudebních nástrojů, také se pokouším trochu skládat. Dále svůj volný čas trávím na kulturních akcích.
  Jakub (47)   Vážné seznámení (církev: Řimskokatolicka, vloženo: 04.09.2021, shlédnuto: 136x)   
Ahoj, na začátku se představím jmenuji se Jakub bydlím ve Zlině ale pocházím z Vrbna pod Pradedem. Je mi 46let. Touto cestou si podávám inzerat poprvé. Tajně doufam že to vyjde. Hledam zde sportově založenou ženu věk asi 36-47let. Pro společnou cestu životem. Jsem slušny nehadavy nekuřak štihlé postavy. Odpovim všem.
  Davidt (42)   Přátelství (vloženo: 29.08.2021, shlédnuto: 54x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Tom (43)   Vážné seznámení (církev: Křesťan , vloženo: 20.08.2021, shlédnuto: 89x)   
Když jste ke své ženě milí a neustále ji děláte šťastnou a usmívající se, snadno získáte ze svého vztahu to nejlepší. Pokud ji milujete, pak jedním z vašich cílů ve vztahu je, aby se vždy cítila tak výjimečná a důležitá. Ale nezapomeňte, čestnost je klíčem v každém šťastném vztahu. Pokud to nemyslíte vážně, neříkejte to. Ve vztahu pro mě nezáleží na ničem jiném, než udělat ze svého partnera usměvavou šťastnou ženu. To je to, pro co žiji. Ahoj, prosím řekni mi jak to vidíš a cítíš ty ? Tom)
  Libor (72)   Vážné seznámení (církev: Církev Nová naděje, vloženo: 19.08.2021, shlédnuto: 78x)   
Hledám ženu ve věku do 40 let, opravdově znovuzrozenou, upřímně věřící křesťanku, svobodnou nebo vdovu, za účelem manželství. Jsem laskavý muž, který ví, jak se k ženě chovat a vážit si ji. Můžete mi psát přímo na moji adresu lipaz@volny.cz
  Martina (39)   Vážné seznámení (vloženo: 17.08.2021, shlédnuto: 346x)   
Ahoj,hledám kamaráda na trávení volných chvíli.
  Daniela (45)   Vážné seznámení (vloženo: 16.08.2021, shlédnuto: 335x)   
Dobrý den Jmenuji se Daniela.Je mi 44 let rozvedena.Hledam tady věřícího může který by měl zájem se seznámit s životem zklamánou zenou sem momentalne hledajici ve víře. Nejsme ještě teď momentálně zakotvena v vvire ale chtela bych být. Srdečně daniela  Vishnya (37)   Vážné seznámení (vloženo: 16.10.2021, shlédnuto: 10x)
Jsem štíhlá žena sportovní i ženské postavy, mladistvého vzhledu i ducha, v jistém smyslu náročná, ale to jen pokud jde o upřímnost, dobromyslnost, ducha, dů/vtip, schopnost pozorovat, vidět, vnímat, komunikovat, cítit. Potřebuji k životu pohyb / sport, hlavně v přírodě, v létě i v zimě (kolo, běžky, procházky). Ale také kulturu - hudbu, filmy, knihy, výstavy.. Mám práci, která mě baví, i pár přátel, kteří mě po/baví, ale chybí mi partner, doteky, něha, sdílení života, jaký je...
  igrajgarmon (51)   Vážné seznámení (vloženo: 11.10.2021, shlédnuto: 9x)
Zdravím všechna věkem ještě děvčata :) Jsem dobrá partie, dušička spasená, příbytek v nebesích, co víc by si mohl smrtelník přát že? Ale protože není dobře člověku samotnému dá li Pán touto cestou bych rád poznal věřící ženu věk cca 40 - 55 , která by chtěla až přijde čas ( již se blíží) společně pohlédnout k nebesům a být proměněna do podoby našeho Pána a pak už nikdy žádné slzy, žádné trápení.... Navrhuji začněme si psát, poznávejme se, nespěchejme nikam a s ničím a bude li to vůle Boží jistě se naše srdce vzájemně ...
  Jiří (49)   Přátelství (vloženo: 06.10.2021, shlédnuto: 15x)
Pro mě je Kristus bratrem , miluju ho ,žiju s ním a hledám dívku nebo ženu která Ježíše také miluje
  Jana (54)   Vážné seznámení (vloženo: 03.10.2021, shlédnuto: 35x)
Najde se muž, pro kterého byla věta z dnešního prvního čtení "Není dobré, že člověk je sám." natolik burcující, že by tuto skutečnost ve svém životě rád změnil? 55+
  Antonín Ambros (62)   Vážné seznámení (vloženo: 28.09.2021, shlédnuto: 16x)
POKUD NECHCEŠ BÝT STÁLE SAMA - MŮŽEME TO SPOLEČNĚ ZMĚNIT , NEJSEM JEŠTĚ ROZVEDEN - VŠE TOMU NASMĚŘUJE . . .
  Karel (33)   Vážné seznámení (vloženo: 16.09.2021, shlédnuto: 29x)
Ahoj:). Rád bych poznal nějakou milou, hodnou a veselou slečnu, se kterou bychom byli na společné vlně:). Je mi 33 let, jsem štíhlý nekuřák. Mám rád přírodu, cestování, turistiku, hry, rád jezdím na kole, čtu a poslouchám pěknou hudbu. Budu rád, když se ozveš:) Karel
  Táňa (59)   Vážné seznámení (vloženo: 06.09.2021, shlédnuto: 35x)
Žena střední postavy, katolička, ze vsi na Vysočině, hledá pohodového přítele pro vážný vztah - nad 180 cm, štíhlé či střední postavy, 55 - 65 let. Mé zájmy: toulky přírodou, četba. V případě napiš SMS na 732 518 233.
  AngelinaJolie (37)   Vážné seznámení (vloženo: 05.09.2021, shlédnuto: 104x)
Hledám partnera na zbytek života. Laskavého muže, muže-gentlemana, se smyslem pro humor a fair play.Chtěla bych se ještě hodně smát, něco hezkého vidět, něco pěkného zažít.Věřím, že to nejlepší je ještě před námi:)
  Václav (54)   Vážné seznámení (církev: evangelická, vloženo: 31.08.2021, shlédnuto: 60x)
Rád bych poznal ženu přiměřeného věku, kterou rovněž trápí samota. Věřím, že Bůh spojuje....
  Míla (56)   Vážné seznámení (vloženo: 23.08.2021, shlédnuto: 29x)
Hledám milou, komunikativní ženu do 56 let na společné trávení volného času. Na vzhledu nezáleží! Jsem inteligentní, citlivý, společenský muž s tělesným handicapem (pohybuji se na invalidním vozíku). Mám rád hudbu a zpěv, pobyt v přírodě. Jen vážné nabídky prosím. Kontakt 603 386 218 (asist.)
  Beruška (20)   Vážné seznámení (vloženo: 21.08.2021, shlédnuto: 102x)
Hledám parťáka pro život od Boha. Chci vybudovat pevný vztah založený na vzájemné důvěře a věrnosti, kde bude Bůh uprostřed nás. Baví mne příroda, výlety, zvířata, různé venkovní aktivity. Můžeš být odkudkoliv, vzdálenost není překážkou. Ozvi se, pokud tento inzerát čteš a můžeme se o sobě dozvědět víc:)
  Roman (52)   Přátelství (vloženo: 18.08.2021, shlédnuto: 42x)
rád se seznamim se ženou na přátelský vztah
  Zita32 (37)   Vážné seznámení (vloženo: 04.08.2021, shlédnuto: 158x)
Jsem sympatická, hezká žena. Mám ráda přírodu, výlety, hory, ale i odpočinek. Ráda zajdu do kina, na koncert, dobré jídlo a víno. Ráda poslouchám hudbu, čtu si, pálím ohně, zkrátka mám ráda život se vším, co k němu patří. Nevyhýbám se nepříjemnostem, jsem otevřená, upřímná. V reálném světě jsi mě neoslovil, nemám na čele žádný nápis, ani nic podobného. Zkus to tedy takto a když si padneme do oka (do okna), můžeme postoupit dál.....
  markéta (45)   Vážné seznámení (vloženo: 02.08.2021, shlédnuto: 145x)
Dobrý den, hledám znovuzrozeného muže s kterým bych ráda trávila volný čas. Nejsi jen sváteční křestaň. Ráda bych, abychom si navzájem pomáhali v růstu ve víře. V nejlepším případě bydlíš v Praze a okolí, není to ale podmínka. Důležitější je, že máš srdce na pravém místě. Mám zájem o přátelství, ze kterého může vzniknout vážný vztah. Jsem žena, která umí vést kvalitní a spokojený život i jako single. Jsem bez závazků, nekouřím, nepiju, mám ráda své povolání a ráda využívám aktivně svůj volný čas. V případě, že tě můj ...
  Najdu? (38)   Vážné seznámení (církev: evangelikální/letniční, vloženo: 01.08.2021, shlédnuto: 61x)
Našel bych zde sympatickou, pohlednou ženu, se zájmem k seznámení i touto formou? Přes seznamku na internetu mi to není moc blízké, ale možnost to je. Tak zkouším. Pokud jsi znovuzrozená křesťanka a máš osobní vztah s Bohem, kladný vztah ke sportu, rád napíšu pár řádků a uvidíme. Můžeš být odkudkoliv z ČR. Já - 38, podle druhých i pohledný :-), tmavovlasý, štíhlý, 180cm.
  Cestmír (58)   Přátelství (církev: Řim.katolická, vloženo: 29.07.2021, shlédnuto: 58x)
Dobrý den,rád se seznámím s inteligentní ženou,jsem rozv.189cm.štíhlý VŠ.hezký den.
  Mery (44)   Vážné seznámení (vloženo: 21.07.2021, shlédnuto: 141x)
Bylo by mile spratelit se, smat se a diskutovat nad vsim co trapi človeka vsednich dni.
   Inka (47)   Vážné seznámení (vloženo: 17.07.2021, shlédnuto: 113x)
Ahoj, ráda bych poznala spřízněnou duši. Mám ráda svět hudby,který je i mým povoláním.Jsem štihlá tmavovláska,164cm vysoká.
  Eli (31)   Vážné seznámení (církev: letniční /charismatická (hlavně že jsi křesťan), vloženo: 13.07.2021, shlédnuto: 133x)
Hledám partnera, kterého pro mě Bůh má! Kde jsi, člověče s tak živým vztahem s Bohem, jako mám já, který má rád taky pohodovou moderní hudbu a bude se mnou rád v létě u třeba u vody? A který bude myslet i na budoucnost a rodinu? Ozvi se.
  Helena (49)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolické , vloženo: 10.07.2021, shlédnuto: 151x)
Hledám hodného pohodoveho muze na procházku přírodou , který nechce být sám. Umí se smát a ma rád přírodu
  Isik (55)   Vážné seznámení (vloženo: 06.07.2021, shlédnuto: 168x)
Věřící ženu, která má Boha na prvním místě a dovede hledat Jeho vůli?
  Lukáš (25)   Vážné seznámení (církev: Jednota bratrská , vloženo: 04.07.2021, shlédnuto: 56x)
Ahoj, hledám upřímnou věřící, věrnou, milou slečnu která je do pohody i nepohody co život obnáší. A hledá svůj protějšek od Boha. Myslím že to je to nejdůležitější. Věkově cca 18-26. Mně je 25. 187cm Každá věc pod sluncem má svůj čas. I přátelství má svoji cenu, můžeme si napsat a uvidíme :) (Nejlépe okolí - čím blíže tím lépe, myslím že vidět se často je lepší než 2x měsíčně :) .) PS pokud inzerát čteš tak platí :)
  Eli (26)   Vážné seznámení (církev: letniční/charismatická, vloženo: 01.07.2021, shlédnuto: 164x)
Hledám znovuzrozeného kresťana pro společný život a založení láskyplné rodiny. Lokalita celá ČR.
  Ludmila (73)   Vážné seznámení (církev: CASD, vloženo: 23.06.2021, shlédnuto: 58x)
Prihlasi se muz kolem 70 let,cestnych umyslu, uprimny, verici, inteligentni, nekurak, neholdujici alkoholu, s bydlistem Praha nebo USA, s alespon nekterymi spolecnymi zajmy, totoznymi nazory, hlavne vsak s nekonfliktni a dobrosrdecnou povahou ? Co pozaduji tez nabizim Zn: " I zazraky se deji - je-li to vule Bozi. "
  Zena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 08.06.2021, shlédnuto: 157x)
Dobrý den. Ráda poznám muže, co ustojí ženu s vlastním názorem, co stojí nohama pevně na zemi, ale v hlavě má občas bláznivé nápady. Ráda čtu, chodím na procházky, na ryby , poslouchám hudbu .....Jsem žena krev, mléko a bonusy. Mám ráda humor a nebojím se ho použít. Takže pokud jsem Vás ještě neodradila, budu se těšit na zprávičku.
  VALEFAR (34)   Vážné seznámení (vloženo: 06.06.2021, shlédnuto: 72x)
Ahoj, kdo hledá, najde :-) Pohodář, věk 33, hledám druhou polovinu života. Bydlím ve Zlíně, IT pracovník.
  Marie (44)   Vážné seznámení (vloženo: 10.05.2021, shlédnuto: 183x)
Muže pro založení rodiny, bezdětného, bez dluhů, který má rád děti a chce mít klasickou rodinu spojenou manželstvím, preferující život v domku před panelákovým bydlením (nejsem ale vesnický typ, určitě nevyhledávám samotu). Pouze vážně, neodpovídám na žádné věci nesouvisející se seznamováním.
  Josef (48)   Přátelství (církev: Katolik, vloženo: 08.05.2021, shlédnuto: 110x)
Ahoj,jsem 48 let, rozvedeny. Moc rad bych poznal fajn zenu.
  Viricizena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 05.05.2021, shlédnuto: 213x)
Srdce bolí, když je prázdné. Touží zase někoho milovat. Jenže jak toho někoho najít? V dnešní době je těžké se seznamovat. Říká se, že srdci zkrátka neporučíš. K čemu je se pozastavovat nad malichernostmi? Vzdálenost, věk, vzhled, vzdělání, peníze…podle toho nepoznáme člověka. Právě v jednoduchosti je krása, pojďme si to udělat jednoduché ve dvou. Cítíme stejně? Vzájemné myšlenky? Vzájemné porozumění? Vidíš v tom něco víc než pouze prázdná slova?
  Svatava (30)   Přátelství (církev: Římskokatolická, vloženo: 29.04.2021, shlédnuto: 118x)
Ahoj, jsem 30 žena z Brna, jsem praktikující katolička a jsem také lesbička - holt sexuální orientaci si člověk nevybere, Hledám touto cestou další přátele s tímto problémem na vzájemné přátelství a podporu v celibátu. Pište, pište....pokud je tu někdo takový, prosím ostatní, kteří tento problém nemají, aby neodepisovali. Děkuji.