Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 4 500 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Míša (44)   Vážné seznámení (církev: Křesťanské společenství, vloženo: 27.07.2021, shlédnuto: 24x)   
Ahoj, pokud taky věříš na nové začátky a na to, že s Bohem je vše možné, tak budu ráda když napíšeš. Naděje víra láska nejmocnější je láska
  Jiri (40)   Vážné seznámení (vloženo: 20.07.2021, shlédnuto: 76x)   
Lékař v nejlepším věku, pohledný, sportovní postavy, rodinně založený, křesťanského ducha s čistým srdcem a touhou pomáhat druhým hledá partnerku stejného založení pro založení rodiny, která také dosud neměla partnera
  Richard (50)   Vážné seznámení (vloženo: 18.07.2021, shlédnuto: 124x)   
Jsem svobodný a bez závazků a hledám touto cestou kamarádku, přítelkyni nebo partnerku. Na věku nezáleží. Klidně svobodnou maminkou.
  Jaroslav (49)   Vážné seznámení (vloženo: 16.07.2021, shlédnuto: 71x)   
Bylo by fajn najít někoho s kým by člověk trávit pohodový čas a zažít pár hezkých chvil ;-) A s kým by se dali zvládnout i těžké časy bez hádek a naschválů. Sice už nejsem nejmladší a prošel jsem si v poslední době pár nepěkných zdravotních problémů, ale Bůh je DOBRÝ!!
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH (34)   Vážné seznámení (vloženo: 15.07.2021, shlédnuto: 11x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH 2021: Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně šest dnů chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  POZNEJTE SE V DOLOMITECH (34)   Vážné seznámení (vloženo: 15.07.2021, shlédnuto: 15x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH 2021: Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně šest dnů chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  Stanislav (45)   Vážné seznámení (církev: Křestan, vloženo: 15.07.2021, shlédnuto: 89x)   
Rád bych poznal ženu pro vytvoření pěkného vztahu.
  Jaroslav (40)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 13.07.2021, shlédnuto: 68x)   
Hledám věřící,praktikující ženu,se kterou bychom trávili společný čas.Rád sportuji,vyrazím na výlet i poutní místa,vyšlápnu nějaký kopec,zajdu na Mši.
  Karolína (47)   Vážné seznámení (církev: CÍRKEV BRATRSKÁ, vloženo: 10.07.2021, shlédnuto: 113x)   
Ahoj, přeji všem krásné léto. Přeji si poznat naslouchajícího pokorného muže, s respektem a životní moudrostí, který přijal svou minulost. Já jsem vyrostla u Svědků Jehovových, už dávno ve mně nejsou jejich nauky, ale nesnesu jakýkoli fanatismus. Jsem velmi respektující milující, přijímám minulost muže a snažím se mu rozumět. Nesoudím. Jsem maminka 5 dětí, toho času mám doma 2 slečny školou povinné, které chodí k Salesiánům. Ti mi pomáhají s výchovou dětí. Přeji si pro sebe přítele a dáli pán i manžela, pokud budeme oba připraveni.
  Lukáš (26)   Vážné seznámení (církev: Kristova, vloženo: 03.07.2021, shlédnuto: 60x)   
Rád bych touto cestou poznal věřící ženu, Křesťanku, na krásný vážný vztah, naplněný láskou, city, důvěrou, tolerancí, vzájemným pochopením i porozuměním. Ve vztahu je pro mne důležitá vzájemná věrnost, úcta a upřímnost. Jmenuji se Lukáš, je mi 25 let. Pocházím od Bruntálu (Moravskoslezský kraj), ale čas trávím také v Olomouci, kde studuji VŠ (navazující magisterské studium). Pokud jsem právě Tebe zaujal, budu velmi rád, když mi napíšeš.
  Davidt (42)   Vážné seznámení (vloženo: 28.06.2021, shlédnuto: 43x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Tomáš Metoděj Pavlica (36)   Vážné seznámení (církev: nyní žadná (nejblíže ke staré jednotě bratrské), vloženo: 28.06.2021, shlédnuto: 49x)   
Starý dědek (36 let) hledá starou ježibabu :D nebo jinou čarodějnici přiměřeného věku (okolo 30-40). Mám stálou práci, „tzv. minulost“ dosud nemám (tj. nic mě nepronásleduje a tedy nemám co řešit). Rád cestuji po vlasti zpravidla vlakem, ale jsem neřidič (dokonce neumím lítat ani na koštěti :D ), věnuji se ve volném čase železničnímu modelářství, dokonce vedu s dětmi i kroužek. Další zájmy jsou historie (heraldika), religionistika, geografie … a vůbec tak renesanční člověk různých zájmů. Ze zvířat jsem spíše kočičkář (nejlépe čarodějnická ...
  David (24)   Vážné seznámení (církev: CB, vloženo: 26.06.2021, shlédnuto: 73x)   
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku. S dívkou, pro kterou je důležitá rodina a vztah založený na křesťanských hodnotách. Jsem pracující student VŠ v Olomouci. Zajímám se o hudbu, hraju na několik hudebních nástrojů, také se pokouším trochu skládat. Dále svůj volný čas trávím na kulturních akcích.
  Tom (43)   Vážné seznámení (církev: Křesťan , vloženo: 22.06.2021, shlédnuto: 139x)   
Ahoj, jmenuji se Tom, zjistil jsem že není pro mě jednoduché tímto způsobem se seznámit. Tak se omlouvám jestli dělám chyby které nevidím. Přeji si mít láskyplnou rodinu v harmonii s boží vírou. Jsem obyčejný prostý kluk který je plný lásky něhy prostoty touží se starat pečovat a dělat šťastnou svou láskyplnou ženu. Mám velmi rád turistiku procházky v přírodě. ))
  Jana (31)   Vážné seznámení (církev: evangelička, vloženo: 13.06.2021, shlédnuto: 434x)   
Hledám muže pro vážný vztah  Pavla (29)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 25.07.2021, shlédnuto: 10x)
Hledám kluka od 35-40let vysokého nad 180cm,svobodného,bezdětného,pracujícího,nekuřáka.Já 30letá svobodná,pracující,nekuřačka
  Mery (44)   Vážné seznámení (vloženo: 21.07.2021, shlédnuto: 41x)
Bylo by mile spratelit se, smat se a diskutovat nad vsim co trapi človeka vsednich dni.
   Inka (47)   Vážné seznámení (vloženo: 17.07.2021, shlédnuto: 33x)
Ahoj, ráda bych poznala spřízněnou duši. Mám ráda svět hudby,který je i mým povoláním.Jsem štihlá tmavovláska,164cm vysoká.
  Eli (31)   Vážné seznámení (církev: letniční /charismatická (hlavně že jsi křesťan), vloženo: 13.07.2021, shlédnuto: 51x)
Hledám partnera, kterého pro mě Bůh má! Kde jsi, člověče s tak živým vztahem s Bohem, jako mám já, který má rád taky pohodovou moderní hudbu a bude se mnou rád v létě u třeba u vody? A který bude myslet i na budoucnost a rodinu? Ozvi se.
  Helena (49)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolické , vloženo: 10.07.2021, shlédnuto: 46x)
Hledám hodného pohodoveho muze na procházku přírodou , který nechce být sám. Umí se smát a ma rád přírodu
  Isik (55)   Vážné seznámení (vloženo: 06.07.2021, shlédnuto: 109x)
Věřící ženu, která má Boha na prvním místě a dovede hledat Jeho vůli?
  Lukáš (25)   Vážné seznámení (církev: Jednota bratrská , vloženo: 04.07.2021, shlédnuto: 16x)
Ahoj, hledám upřímnou věřící, věrnou, milou slečnu která je do pohody i nepohody co život obnáší. A hledá svůj protějšek od Boha. Myslím že to je to nejdůležitější. Věkově cca 18-26. Mně je 25. 187cm Každá věc pod sluncem má svůj čas. I přátelství má svoji cenu, můžeme si napsat a uvidíme :) Nejlépe okolí Pardubický/Královéhradecký kraj, čím blíže tím lépe PS pokud inzerát čteš tak platí :)
  Richard (43)   Vážné seznámení (vloženo: 03.07.2021, shlédnuto: 27x)
Před 6 lety manželkou opustený pro bohatství tohoto světa, toužím teď po manželce od Boha a po rodině. Milost Boží, která se nám stala na kríži Golgaty a od které jsme denně závislí, je pro tebe to nejvzácnejší. Protože On tvoji nedokonalost a chyby odpustil, víš i ty svému bližnímu taky odpustit. Věříš Božímu zaslíbení, že Pán Ježíš je s námi po všechny naše dny i když vidět kolem jenom tmu? Toužíš být Boží použitou nádobou k Jeho slávě a cti, tak jako i já? Ráda si oblékáš šaty a sukně a nosíš dlouhé vlasy? Máš ráda přírodu ...
  Eli (26)   Vážné seznámení (církev: letniční/charismatická, vloženo: 01.07.2021, shlédnuto: 80x)
Hledám znovuzrozeného kresťana pro společný život a založení láskyplné rodiny. Lokalita celá ČR.
  Ludmila (73)   Vážné seznámení (církev: CASD, vloženo: 23.06.2021, shlédnuto: 20x)
Prihlasi se muz kolem 70 let,cestnych umyslu, uprimny, verici, inteligentni, nekurak, neholdujici alkoholu, s bydlistem Praha nebo USA, s alespon nekterymi spolecnymi zajmy, totoznymi nazory, hlavne vsak s nekonfliktni a dobrosrdecnou povahou ? Co pozaduji tez nabizim Zn: " I zazraky se deji - je-li to vule Bozi. "
  Zena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 08.06.2021, shlédnuto: 81x)
Dobrý den. Ráda poznám muže, co ustojí ženu s vlastním názorem, co stojí nohama pevně na zemi, ale v hlavě má občas bláznivé nápady. Ráda čtu, chodím na procházky, na ryby , poslouchám hudbu .....Jsem žena krev, mléko a bonusy. Mám ráda humor a nebojím se ho použít. Takže pokud jsem Vás ještě neodradila, budu se těšit na zprávičku.
  VALEFAR (34)   Vážné seznámení (vloženo: 06.06.2021, shlédnuto: 30x)
Ahoj, kdo hledá, najde :-) Pohodář, věk 33, hledám druhou polovinu života. Bydlím ve Zlíně, IT pracovník.
  Jana (54)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 23.05.2021, shlédnuto: 79x)
Začíná krásné jaro...a já hledám spolehlivého muže do života 50+.Který si umí vážit ženy a chce ji být oporou. Společné sdílení všeho, co život přináší. Vztah k přírodě vítán:Kráčela jsem sama v úžasu nad krásou probouzející se jarní přírody. V srdci pocity štěstí a zároveň také smutku a bolesti. Šla jsem totiž sama, nebylo s kým tuto nádheru sdílet. Najde se někdo, kdo to změní?
  Marie (44)   Vážné seznámení (vloženo: 10.05.2021, shlédnuto: 122x)
Muže pro založení rodiny, bezdětného, bez dluhů, který má rád děti a chce mít klasickou rodinu spojenou manželstvím, preferující život v domku před panelákovým bydlením (nejsem ale vesnický typ, určitě nevyhledávám samotu). Pouze vážně, neodpovídám na žádné věci nesouvisející se seznamováním.
  Josef (48)   Přátelství (církev: Katolik, vloženo: 08.05.2021, shlédnuto: 66x)
Ahoj,jsem 48 let, rozvedeny. Moc rad bych poznal fajn zenu.
  Viricizena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 05.05.2021, shlédnuto: 155x)
Srdce bolí, když je prázdné. Touží zase někoho milovat. Jenže jak toho někoho najít? V dnešní době je těžké se seznamovat. Říká se, že srdci zkrátka neporučíš. K čemu je se pozastavovat nad malichernostmi? Vzdálenost, věk, vzhled, vzdělání, peníze…podle toho nepoznáme člověka. Právě v jednoduchosti je krása, pojďme si to udělat jednoduché ve dvou. Cítíme stejně? Vzájemné myšlenky? Vzájemné porozumění? Vidíš v tom něco víc než pouze prázdná slova?
  Svatava (30)   Přátelství (církev: Římskokatolická, vloženo: 29.04.2021, shlédnuto: 80x)
Ahoj, jsem 30 žena z Brna, jsem praktikující katolička a jsem také lesbička - holt sexuální orientaci si člověk nevybere, Hledám touto cestou další přátele s tímto problémem na vzájemné přátelství a podporu v celibátu. Pište, pište....pokud je tu někdo takový, prosím ostatní, kteří tento problém nemají, aby neodepisovali. Děkuji.
  Pavel (74)   Vážné seznámení (vloženo: 29.04.2021, shlédnuto: 55x)
Rád bych poznal věřící ženu v důchodovém věku, svobodnou nebo vdovu z Prahy, nebo blízkého okolí, sportovnějšího typu, které by nevadila má účast na fyzických aktivitách svých vnuků, asi 1 hod denně, od pondělí do pátku. Ženu, která svou naději složila v Kristu a nikoli v propagovaných vakcínách. Ženu, která si ráda vyjde do přírody na túry tak do 20 km. V případě zájmu nabízím komunikaci i výměnu fota přes můj mail 314159@post.cz
  Jana (20)   Vážné seznámení (církev: Církev bratrská , vloženo: 28.04.2021, shlédnuto: 88x)
Ahoj, je mi 20 let a touto cestou bych ráda poznala milého věřícího kluka ve věku 20-29 let. Ráda bych založila společný vztah na Bohu. Budu upřímná, jsem slabozraká. Na druhou stranu, jsem velice samostatná, pozitivní, milá a vstřícná. Letos maturuji a se svým studiem plánuji pokračovat na VŠ. Zaujaly tě tyto slova? Odepiš. (foto výměnou přes mail)
  Žena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 25.04.2021, shlédnuto: 153x)
Hledám Tě, abych Ti mohla naslouchat a abych s Tebou mohla být sama sebou. Jsem komplikovaná a zbytečně inteligentní, jak jen bych měla snadný život, kdyby to tak nebylo. Hledám Tě, pokud potřebuješ, aby Tě někdo skutečně vnímal a poznal a ne jen přikyvoval. Hledám Tvoji komplikovanou, hlubokou a vrstevnatou mysl, kterou bys rád s někým pomalu sdílel. Nehledám Tě proto, že bez Tebe nemohu žít, ale proto, aby se nám oběma žilo příjemněji.
  Petr (47)   Vážné seznámení (církev: Svědkové Jehovovi, vloženo: 06.04.2021, shlédnuto: 57x)
Hledám věřící ženu,pokřtěnou svědkyni Jehovovou k seznámení.Jsem muž 46 letý,svobodný,bezdětný,pracující,bydlím v rodinném domku,který mám v osobním vlastnictví.
  Helena (40)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 22.03.2021, shlédnuto: 179x)
Hledám hodného partnera.
  marie34 (35)   Vážné seznámení (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 182x)
34 l hledam hodneho muze pro rodinu vazny vztah jen vazne
  marie62 (63)   Vážné seznámení (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 135x)
62l hledam uprimneho muze pro rodiny a trvaly vztah jen vazne
  jan26 (26)   Přátelství (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 69x)
hledam kamarada i kamaradku
  simeon (61)   Vážné seznámení (církev: římsko-kat., vloženo: 07.03.2021, shlédnuto: 59x)
simeon hledá viridianu
  Lenka (30)   Vážné seznámení (vloženo: 07.03.2021, shlédnuto: 245x)
Hledám věřícího muže pro spokojený rodinný život.
  Zena (36)   Vážné seznámení (vloženo: 05.03.2021, shlédnuto: 189x)
Hledat v dnešní době partnera je jako hledat jehlu v kupce sena. I tak to nechci vzdát a proto zkouším touto formou oslovit singl muže, který to myslí vážně jako já, má vyřešenou minulost a rád by sdílel další část svého života ve dvou. Chtěla bych ještě zažít ten krásný pocit, že o mě někdo stojí a že se mám na koho těšit. Pokud Ti neodpovim, neměj mi to prosím za zlé a předem Ti moc děkuji, žes napsal. Každé odpovědi si moc vážím, ale nedá se povídat si se všemi, kdo napíší. Proto zvaž, zda to skutečně myslíš vážně a pokud ano, napiš hned v prvním...
  Stella (15)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 28.02.2021, shlédnuto: 205x)
Mám ráda knížky. Chci kamaráda ,který by si se mnou povídal.
  Libor (24)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 26.02.2021, shlédnuto: 74x)
Ahoj jsem třiadvacetiletý katolík z Olomouce a zkouším najít v této nelehké době normální hodnou křesťanku, která by mě měla ráda i přes moje chyby, na kterých se pořád snažím pracovat. Samota není jednoduchá v této době a tak bych se rád podělil o svůj volný čas s milou duší, ze začátku třeba jen virtuálně.