Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 4 500 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Kamila (32)   Vážné seznámení (vloženo: 18.04.2021, shlédnuto: 80x)   
Ahoj hledam vážný vztah .
  Honza (32)   Vážné seznámení (církev: Církev bratrská, vloženo: 18.04.2021, shlédnuto: 11x)   
hledám holku věřící a která trochu sportuje
  TU, JAKÁ TADY NENÍ, odkudkoliv (41)   Vážné seznámení (vloženo: 12.04.2021, shlédnuto: 24x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít ...
  Hynek (47)   Vážné seznámení (církev: Protestant, vloženo: 11.04.2021, shlédnuto: 27x)   
Není dobré býti člověku samotnému, proto hledám ženu, která se mnou půjde životem. Jsem hudebník
  Nikol (22)   Přátelství (církev: AC, vloženo: 03.04.2021, shlédnuto: 193x)   
Ahoj, ráda se seznámím s křesťany mého věku. Neboj se napsat :)
  Manuel (29)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 21.03.2021, shlédnuto: 127x)   
Moc rád bych našel slečnu, která ví, co chce a hledá k sobě spolehlivého a věrného parťáka do života, který taky ví, co chce. Hledám ženu, se kterou budeme budovat vztah, hodnoty a cíl je samozřejmě pevná rodina, tedy něco, co se dnes už jen tak nevidí. To je můj sen, mít skvělou rodinu. Zaujalo tě to? Ozvi se mi, vím, že tam někde jsi ;) M.
  Davidt (41)   Vážné seznámení (vloženo: 12.03.2021, shlédnuto: 102x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Robert (47)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 27.02.2021, shlédnuto: 155x)   
46/175.Bez Závazků- Hledá Přitelkiny která by měla zájem o Věrný vážný vztah. Sdílet vše společně ..Klidně s celé ČR. LÁSKA Nezná Hranice .
  Marcel (31)   Vážné seznámení (církev: evangelická , vloženo: 27.02.2021, shlédnuto: 133x)   
Ahoj, jmenuji se Marcel. Pocházím z Prahy,  Do této seznamky jsem se přihlásil se skromným přáním najít si životního partnerku:), ale budu rád  též za každé nové přátelství. Pocházím z neverici rodiny, ale nemám rád bezmyšlenkovité přejímání pravidel a dogmat. Víru v Boha vnímám především jako výzvu k učení se být lepším člověkem a přiblížit se mu co nejvice.. Na lidech nejvíce oceňuji nesobeckost a určitou životní pokoru, což je důvod, proč hledám právě tady:)... Rád bych našel  partnerku, se kterou bychom si byli vzájemnou oporou ...
  Stanislav (44)   Vážné seznámení (církev: Křestan, vloženo: 27.02.2021, shlédnuto: 243x)   
Zdravím a přeji pěkný den :) Jelikož při téhle situaci není moc možností na setkání zkouším tohle :) Jsem pohodový kluk který hledá sympatickou slečnu. Požadavky nemám hlavní je úcta věrnost a láska :). Mám rád procházky, výšlapy, cokoliv co se dá podnikat. Pokud máš zájem ozvy se, fotky pošlu klidně v průběhu rozhovoru :)
  Václav (30)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 24.02.2021, shlédnuto: 597x)   
Ahoj, říká se, že má zkusit vše. Jelikož dnešní doba je trochu chaotická, sociální vazby člověk má menší díky pandemii a samotné seznamování je ještě těžší, tak jsem si řekl, že zkusím tuto alternativu. Risk je zisk, ale může to být i ztráta, ale je třeba to zkusit. :-) Hledám milou, slušnou duši, nekuřačku, ve věku 25 - 30, co má smysl pro humor, ví co od života chce, práce jí není cizí, má ráda výlety, je loajální, umí druhého člověka respektovat, brát ho takového jaký je, má ráda děti, křesťansky založená, slušně vychovaná ...
  Lukáš Kořínek (32)   Vážné seznámení (církev: Českobratrská. Ale hlavní mít ho v srdci... , vloženo: 21.02.2021, shlédnuto: 117x)   
Co bych napsal... Rád bych tady někoho našel... S kým by mi bylo dobře... Vzhled není na prvním místě, ale nechci být pokrytec,nějaká přitažlivost je také trochu důležitá. Věřim v Boha a snažím se podle toho žít, ale nejsem asi tak daleko, když tady čtu ty inzeráty. Každý máme tu cestu trochu jinou... Rád bych měl věřící polovičku k sobě, ale neni nás moc věřících :-( Snad mi tě Pán přivede :-)
  Radek (25)   Vážné seznámení (vloženo: 18.02.2021, shlédnuto: 115x)   
Rád poznám milou věřící slečnu ve věku cca 20 až 28 let.
  Lucie (28)   Vážné seznámení (vloženo: 12.02.2021, shlédnuto: 508x)   
Je tu hodný věřící kluk
  Míša (30)   Vážné seznámení (církev: Církev bratrská, vloženo: 27.01.2021, shlédnuto: 296x)   
Ráda bych se seznámila s mužem (ideálně z Prahy nebo ze Středočech) ve věku kolem 30ti let, který věří v Boha, touží po dlouhodobém vztahu a má podobně nastavené hodnoty a priority jako já. Měl by být hlavně hodný, komunikativní, věrný, spolehlivý, čestný a ohleduplný. Já jsem se narodila do křesťanské protestantské rodiny. Jsem citlivá, milá, hodná, spolehlivá a upřímná. Co se týče hodnot, nejdůležitější je pro mě víra, láska, úcta, důvěra a pravda. Pracuji jako referentka na úřadě. Ve svém volném čase čtu knihy, poslouchám hudbu, ...  Petr (47)   Vážné seznámení (církev: Svědkové Jehovovi, vloženo: 06.04.2021, shlédnuto: 9x)
Hledám věřící ženu,pokřtěnou svědkyni Jehovovou k seznámení.Jsem muž 46 letý,svobodný,bezdětný,pracující,bydlím v rodinném domku,který mám v osobním vlastnictví.
  Helena (40)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 22.03.2021, shlédnuto: 88x)
Hledám hodného partnera.
  marie34 (35)   Vážné seznámení (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 101x)
34 l hledam hodneho muze pro rodinu vazny vztah jen vazne
  marie62 (63)   Vážné seznámení (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 47x)
62l hledam uprimneho muze pro rodiny a trvaly vztah jen vazne
  jan26 (26)   Přátelství (vloženo: 08.03.2021, shlédnuto: 26x)
hledam kamarada i kamaradku
  simeon (61)   Vážné seznámení (církev: římsko-kat., vloženo: 07.03.2021, shlédnuto: 25x)
simeon hledá viridianu
  Lenka (30)   Vážné seznámení (vloženo: 07.03.2021, shlédnuto: 113x)
Hledám věřícího muže pro spokojený rodinný život.
  Zena (36)   Vážné seznámení (vloženo: 05.03.2021, shlédnuto: 97x)
Hledat v dnešní době partnera je jako hledat jehlu v kupce sena. I tak to nechci vzdát a proto zkouším touto formou oslovit singl muže, který to myslí vážně jako já, má vyřešenou minulost a rád by sdílel další část svého života ve dvou. Chtěla bych ještě zažít ten krásný pocit, že o mě někdo stojí a že se mám na koho těšit. Pokud Ti neodpovim, neměj mi to prosím za zlé a předem Ti moc děkuji, žes napsal. Každé odpovědi si moc vážím, ale nedá se povídat si se všemi, kdo napíší. Proto zvaž, zda to skutečně myslíš vážně a pokud ano, napiš hned v prvním...
  Stella (15)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 28.02.2021, shlédnuto: 101x)
Mám ráda knížky. Chci kamaráda ,který by si se mnou povídal.
  Libor (24)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 26.02.2021, shlédnuto: 30x)
Ahoj jsem třiadvacetiletý katolík z Olomouce a zkouším najít v této nelehké době normální hodnou křesťanku, která by mě měla ráda i přes moje chyby, na kterých se pořád snažím pracovat. Samota není jednoduchá v této době a tak bych se rád podělil o svůj volný čas s milou duší, ze začátku třeba jen virtuálně.
  ZenaMalaya (37)   Vážné seznámení (vloženo: 19.02.2021, shlédnuto: 99x)
Partnera pro život se mi zatím najít nepodařilo a tak bych ráda poznala sympatického muže se smyslem pro humor k založení rodiny, kamaráda, který má stejné záliby jako já a to turistika, kolo, divadlo, kino, cestování, abychom tyto záliby mohli sdílet společně. Samotnou mě to tolik nebaví. Na odpovědi, které můžete poslat na e-mail: se těším.
  Martin (42)   Vážné seznámení (vloženo: 16.02.2021, shlédnuto: 62x)
Milou, hodnou a věrnou ženu, která touží po rodinném životě hledá 41 letý Pražák. Praha není podmínkou.
  Karel (33)   Vážné seznámení (vloženo: 05.02.2021, shlédnuto: 68x)
Ahoj:). Moc rád bych poznal fajn slečnu, věřící, hodnou, milou, upřímnou a veselou. Je mi 32 let, jsem štíhlý nekuřák, romantik. Mám rád přírodu, cestování, turistiku, hory, taky čokoládu a sladké:), rád jezdím na kole, čtu, poslouchám pěknou hudbu a pracuji s lidmi. Budu se těšit na odpověď:). Pěkné zimní dny. Karel
  Katka (47)   Vážné seznámení (církev: Adventisté sedmého dne, vloženo: 04.02.2021, shlédnuto: 94x)
ŽENA STŘEDNÍHO VĚKU Z PRAHY HLEDÁ UPŘÍMNĚ VĚŘÍCÍHO MUŽE ,POKUD MOŽNO Z PRAHY A OKOLÍ VE VĚKU 55-65 LET,INTELIG., SERIOZNÍHO POUZE PRO NAVÁZÁNÍ VÁŽNÉHO VZTAHU,VŠ/SŠ, SE KTERÝM BUDU MOCI SDÍLET VÍRU V ŽIVOTĚ A KTERÝ MNE BUDE OPOROU.JSEM ADVENTISTKA SVĚTÍCÍ SOBOTY. PROSÍM O VAŠE ODP. FORMOU SMS S FOTEM.TEL. 721 936 277
  Michael (20)   Vážné seznámení (vloženo: 27.01.2021, shlédnuto: 73x)
Ahoj. Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku. Pokud se chceš o mně dozvědět víc, tak se neboj napsat ;-)
  Zena (37)   Vážné seznámení (vloženo: 19.01.2021, shlédnuto: 162x)
Ahoj. Chybí mi lásku dávat i dostávat. Je vůbec možné tu najít věřícího muže, který by chtěl totéž? hledám parťáka do pohody i nepohody, na společné hezké chvíle, víkendy, svátky a třeba i po zbytek života. Štěstí se prý má jít vstříc tak jdu a doufám že tě potkám.
  Jozef (63)   Přátelství (církev: Katolik, vloženo: 15.01.2021, shlédnuto: 73x)
Som roz.chlap čistotný zdravý kuchar nehladam mnoho len ženu od 50 do65 ktora si bude vazit hodnoty srdca a nie povrchnu krasu ci majetky ako pan boh povedal dam každému sancu zivota a laska je dar od boha kazdy ma pravo milovat ak je milovany a je jedno ci nam je 20 ci70 láska srdce je vecne mlade ak je milovane snat najdem lasku nemam majetky ani nie som povrchove delon ale dam ti to co chcem od teba a to lasku oporu uctu ak je ti 30 a mas deti rad ti pomozem s vychovou deti by nemali trpiet za chyby rodicov snat najdem to co hladas ty a to lasku
  Tomino (39)   Vážné seznámení (církev: taoista, vloženo: 07.01.2021, shlédnuto: 117x)
Každá tady je po 35 letech raději bez fotek,měl jsem hodně vážný vztah, a nedopadlo to dobře tak jsem si říkal že na nějaké vztahy kašlu anikoho nepotřebuji no je to už 11 let tento rok mi bude 39 a přemýšlím,že by možná nebylo od věci přehodnotit tuto oblast dokud jsem fit o váze 66Kg jako správný japonec, nejsem špekoun ale IT blázen kterého více a více baví vypínat pc, sloužil jsem kdysi v army ale jsem už civil, nerad se hádám, žena co má blízko k východní filozofii nebo i víru v boha má přece jen jisté zásady a není jako ostatní a tak se ...
  Miloslava (61)   Vážné seznámení (vloženo: 01.01.2021, shlédnuto: 119x)
Chtěla bych touto cestou navázat přátelství s mužem, poznávat se s ním a později třeba i více.
  Pavel (40)   Vážné seznámení (vloženo: 29.12.2020, shlédnuto: 142x)
Jsem obyčejný klidný a pracovitý kluk z vesnice nedaleko Kutné Hory a hledám touto cestou hodnou a rozumnou holku.
  Anna Gomolová (69)   Vážné seznámení (církev: Církev Adventistů Sedmého Dne, vloženo: 27.12.2020, shlédnuto: 192x)
Jsem šedesátnice menší postavy, klidnější povahy, dobrá v kuchyni, ráda pletu a čtu a mám ráda Pána Boha. Hledám muže od šedesáti do sedmdesáti let, křesťana protestantského vyznání, nejlépe vyučeného řemeslníka (není podmínkou), který má rád zvířátka (není podmínkou). Stojím o vážný vztah, ale nejprve bych si chtěla psát či telefonovat, abychom se lépe poznali.
  Gabina (43)   Vážné seznámení (vloženo: 25.12.2020, shlédnuto: 139x)
Ahoj bude mi 43 jsem nekuřačka klidně povahy dnešní doba moc nepřeje tak to zkouším tady najde se příjemný muž věk od 38 do 43 let, který hledá to samí co já opravdovou lásku bez lží a podvádění měl bys být kousek od Jihlavy.
  Josef (39)   Vážné seznámení (církev: Apoštolská, vloženo: 01.12.2020, shlédnuto: 126x)
Hledám ženu pro společný a šťastný život
  Elis (28)   Vážné seznámení (církev: živá/charismaticka/letniční , vloženo: 24.11.2020, shlédnuto: 175x)
Hledám partnera, kterého pro mě Bůh má! Kde jsi, člověče s tak živým vztahem s Bohem, jako mám já, který má rád taky pohodovou moderní hudbu a nebude mi pouštět rock ani vaznou, a který se mnou bude rád v létě lenošit u vody? Ozvi se.
  Ta co miluje Ježíše :) (38)   Vážné seznámení (církev: charismaticka/letnicni, vloženo: 21.11.2020, shlédnuto: 178x)
Ahoj, hledám muže s intenzivním vztahem s Bohem. Ráda se modlím v jazycích, komunikuji s Bohem, chválím Boha zpěvem a čtu Bibli. Pokud to máš podobně, třeba nejen každý sám, ale i spolu "postavíme dům na skále". Jsem svobodná, bezdětná a uvítám muže pro budoucnost se vším všudy.
  Lukáš (25)   Vážné seznámení (církev: Jednota Bratrská , vloženo: 14.11.2020, shlédnuto: 121x)
Ahoj, hledám upřímně věřící, věrnou, milou slečnu která je do pohody i nepohody co život obnáší. A hledá svůj protějšek od Boha. Myslím že to je to nejdůležitější. Věkově cca 17-25. Mně je 24. 187cm Každá věc pod sluncem má svůj čas. A ač nemám v oblibě seznamku tak myslím že jen tak z čistého nebe nikdo nespadne tak někde se potkat musíme. PS pokud inzerát čteš tak platí :) v téhle době věřím že i popovídat si s někým má svůj smysl, nebo se projet na kole, projít... Neboj se ozvat.
  David (47)   Vážné seznámení (církev: U Studny vody živé, vloženo: 25.10.2020, shlédnuto: 163x)
My lidé chybujeme, pokud však svěříme život TOMU, KDO sám jej dává, můžeme vidět i JEHO, JEŠUU KRÁLE aneb česky HOSPODINA a milovanou ženu (žena muže), tedy druhého, děti, lidi kolem sebe a ze života se radovat a to tak, že budem milovat a ne se stále strachovat a hledět jen na sebe sama...
  JSEM V NESNÁZÍCH - POMŮŽEŠ MI? - - - Více v textu (47)   Přátelství (církev: Protestantská - Evangelikální, vloženo: 17.10.2020, shlédnuto: 181x)
JSEM V NESNÁZÍCH - POMŮŽEŠ MI? Jsem dobrovolnice u jedné velmi zralé paní. Už si nevím rady: Jak pěkně "přimět" věřící seniorku, která čeká jen na smrt, aby se jí chtělo ještě být aspoň chvilku užitečná a mohla dobře reprezentovat Pána Boha? Jak to udělat? Co myslíš? Máš nějaké tipy? Či se Ti dokonce něco osvědčilo v praxi? Ráda se dozvím. Nejde mi o nátlak, či manipulaci. Snad mi rozumíš.
  Křesťanka (47)   Vážné seznámení (církev: Evangelikální, vloženo: 15.10.2020, shlédnuto: 260x)
Věřící žena ráda pozná věřícího muže pro pěkný život společně v časech dobrých i zlých.
  Marcel (47)   Vážné seznámení (církev: Apoštolská, vloženo: 14.10.2020, shlédnuto: 160x)
Rád bych touto cestou našel ženu se kterou bych mohl spojit svou cestu a život.