Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Karolína Zíková (46)   Vážné seznámení (církev: CÍRKEV BRATRSKÁ, vloženo: 20.01.2020, shlédnuto: 86x)   
Ráda poznám muže, který je otevřený všemu novému v církvi, pozitivní se srdcem, které chce spojovat a ne oddělovat. Upřímně věřící, ale ne fanatický. I pro přátelství a písemný kontakt, však bůh má s námi plán a pošle nám odpověď, zda je vhodný čas na partnerství. Nikdy nejsme sami a lásku můžeme cítit i bez protějšku. Přeji všem radost a naplnění v novém roce!
  Miroslav (33)   Vážné seznámení (vloženo: 17.01.2020, shlédnuto: 19x)   
Hledám hodnou a slušnou dívku s dobrým srdcem, která stejně jako já touží to srdce zaplnit láskou. Přál bych si potkat spřízněnou duši, člověka, který se mnou bude sdílet vše co život přinese, prožívat radost..., ale neotočí se zády v nesnázích a totéž bude očekávat i ode mě. Hledám obyčejného člověka, kterému není cizí důvěra, věrnost, ohleduplnost... 606 330 835.
  Daniel (32)   Vážné seznámení (církev: univerzální, vloženo: 16.01.2020, shlédnuto: 23x)   
Rád se seznámím se slečnou z Prahy a okolí, nekuřačku, 22-32 let, na vážný vztah. Jsem v invalidním důchodu, dobře zabezpečený a jsem aktivní člověk. Těším se na milou odpovědˇ.
  NEZKUŠENOU SE ZDRAVOU TOUHOU odkudkoliv (40)   Vážné seznámení (vloženo: 16.01.2020, shlédnuto: 19x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít ...
  David (23)   Vážné seznámení (vloženo: 14.01.2020, shlédnuto: 28x)   
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku (+-). S dívkou pro kterou je důležitá rodina a která vyznává křesťanské hodnoty. Ideálně z Olomouckého kraje, Zlínského kraje nebo Prahy, ale není to rozhodující. Je mi 22 let, studuju dálkově na pedagogické fakultě. Myslím si, že moji silnou stránkou je empatie a trpělivost, které jsou pro moji práci důležité. Pokud máš zájem se poznat, určitě se ozvi. :)
  Pavel Cvejn (65)   Vážné seznámení (církev: protestantská, vloženo: 13.01.2020, shlédnuto: 37x)   
Jsem vdovec z České Lípy a bydlím sám v bytě 3+1. Rád bych našel ženu 22 - 50 let na vážné seznámení a trvalý vztah.
  Lukáš (34)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolicka, vloženo: 12.01.2020, shlédnuto: 48x)   
Dobry den, hledam zenu 25- 35 let, nekuracku, ktera bude verna, slusna, ktera by chtela v budoucnu zalozit rodinu. Jestli nekde jsi tak se ozvi.
  Juri (48)   Vážné seznámení (vloženo: 12.01.2020, shlédnuto: 36x)   
Chci najít dobrou ženu, aby jí pomohal. Email: aym72@seznam.cz
  Daniela ondraskova (44)   Vážné seznámení (vloženo: 07.01.2020, shlédnuto: 214x)   
Ahoj tady daniela ráda bych se seznámila s věřícím mužem co by se rád seznámil s životem zklamanou zenou která je delší dobu sama a furt věří že najde opravdovou čistou lásku prostě může od Boha zájemci pište na mobil 776866979
  Jolana (30)   Vážné seznámení (vloženo: 06.01.2020, shlédnuto: 213x)   
Ahoj jsem Jolča, hledám přátelé a nebo i partnera do budoucna, ale nechávám to v Pánových rukou. Miluji Ježíše. On je pro mě vším. Jsem hrozná romantička, co miluje kytaru, zpěv, procházky, hvězdy atd... No jsem velmi citlivá duše :-) Co hledám je přátelé nebo manžela, co je romantický, citliví a s kytarou v ruce :-) (prostě muzikant)... miluje Pána a společně bychom mohli naplnit Boží plán :-) Každopádně věřím, Pánu že má dokonalí plán pro tebe a pro mě.
  Klára (40)   Vážné seznámení (církev: ŘK, vloženo: 25.12.2019, shlédnuto: 339x)   
Hledám parťáka pro toulky přírodou,cestování i všední chvíle.
  Monika1990 (30)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 24.12.2019, shlédnuto: 307x)   
Ahoj, ráda bych našla pohodového, slušného kluka se smyslem pro humor. Taky nekuřáka. Bydlím kousek od Veselí nad Moravou na jižní Moravě. ahoj Monika :)
  Alex (51)   Vážné seznámení (vloženo: 19.12.2019, shlédnuto: 82x)   
Mám rád život a klid na samotě ve volné přírodě a zvířata, daleko od ruchu a shonu velkoměsta, silnic, dálnic, továrních hal a skladů. Rád pracuji na zahradě, kutím, opravuji, fotografuji a mnoho dalšího. Hledám modrookou blondýnku, která má ráda život v klidu na samotě, má ráda zvířata a umí se o ně postarat. Takovou, co by později zvládla hospodářství a třeba i několik koní a také případně malého prcka nebo i několik. Inzerát a jeho nabídka platí do smazání.
  Petr (65)   Vážné seznámení (církev: Církev bratrská, vloženo: 12.12.2019, shlédnuto: 72x)   
Hodný a obětavý hledá hodnou ženu,pro společnou cestu životem v dobrém i zlém.
  Davidt (41)   Přátelství (vloženo: 08.12.2019, shlédnuto: 52x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...  Žena (34)   Vážné seznámení (vloženo: 23.01.2020, shlédnuto: 9x)
Hledám muže na vážní vztah. muže který každý den nevysedava po hospodach neváli se doma..Tak něco o mě je mi 33 let..jsem docela akční kolo, příroda, turistika, zábavné atrakce, plavání atd...
  Dana (28)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 21.01.2020, shlédnuto: 14x)
Hledám kamaráda,později něco více,pracujícího,nekuřáka,abstinenta,vysokého nad 180 cm,hodného,který ví co chce.Já blondýnka 27 let,182 cm vysoká,pracující,žijící na vesnici,jen Moravskoslezský kraj.
  Janys (53)   Vážné seznámení (vloženo: 19.01.2020, shlédnuto: 12x)
Hledám lásku a porozumění intel. muže. Na společné chvíle v přírodě, na poutě a kulturní akce. Nehledám majetek, ale věrnost parťáka v dobrém i zlém.Jih,Čech,Táborsko.
  Jana (53)   Přátelství (vloženo: 19.01.2020, shlédnuto: 13x)
Ráda poznám kamaráda-přítele s dobrým srdcem, který se rád toulá přírodou a je schopen prožívat s druhým člověkem příjemné, ale i smutné okamžiky života.Který si rád zajde i za kulturou, do společnosti a který i třeba rád cestuje a poznává vše nové.Jsem katolička, 53/170/70tak trochu s romantickou duší a mladým srdcem, která se ráda směje a raduje z každého nového dne.
  Jan (72)   Vážné seznámení (vloženo: 14.01.2020, shlédnuto: 18x)
Celý život jsem hrál na klarinet, saxofon tady v zahraničí.Občas navštěvuji divadla, koncerty .Může být i folk.Občas si zajít na vínečko i další aktivity ale také klid domova.hledám sympatickou štíhlejší nekuřačku nebo ohleduplnou kuřačku z Prahy do 68let.Nesportuji. Pokud vás můj text a foto neodradilo pro pokračování v komunikaci dávám e-mail hamelech1@seznam.cz . Příjemný den.Honza
  Bike (46)   Vážné seznámení (vloženo: 14.01.2020, shlédnuto: 11x)
Ahoj neznámá, Je mi 45 let, měřím 172 cm. Jsem rozvedený, děti nemám. Mám rád přírodu, hory, turistiku, kolo, moře, občas si zajdu do kina, divadla nebo na koncert. Pracuji jako strojní technolog a konstruktér. Hledám ženu pro život a přál bych si, aby nám spolu bylo dobře. Ženu pro niž láska a víra není jen slovem. Přeji pěkný den.
  Lukáš (34)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolicka, vloženo: 12.01.2020, shlédnuto: 12x)
Dobry den, hledam zenu 25- 35 let, nekuracku, ktera bude verna, slusna, ktera by chtela v budoucnu zalozit rodinu. Jestli nekde jsi tak se ozvi.
  Ivan Dorica (79)   Vážné seznámení (vloženo: 11.01.2020, shlédnuto: 7x)
Nabízim charizmat.a úpřimně věříci ( nejraději bezdětné osamělé sestře ) idealně i omylem vyloučené - S.J. ( nevidomé maserky nebo t.č.se zdravot.n. tělesn.ipostížením ) - 65 do 80 let + pro manžel. partneřsk. duchovní cestu dožiti, kdy budeme jako manželé společně sdílet duchovní hodnoty přitomné pravdy a směřovat společn. směrem. Jsem věřící charizmat. lékař - následov. lékaře apošt. Lukaše . Jsem Fyzioterapeut, akupunkturista více než 55.l . praxi - z Oavska . Uvadim můj snadno ověřitel.kontakt proto z bezpeč. důvodu fotografii neuvádim ...
  František (63)   Přátelství (církev: římsko-katolická, vloženo: 05.01.2020, shlédnuto: 10x)
Rád bych poznal upřímnou ženu která má ráda venkov a krásy přírody,
  Terka (27)   Přátelství (vloženo: 04.01.2020, shlédnuto: 16x)
Ahoj, je mi 26 let, mám mírnou formu Aspergerova syndromu a hledám milého, pohodového a chápavého kamaráda, nekuřáka (24-30 let), nejlépe taky ze Zlínského kraje, který má podobné koníčky jako já (hudební nástroj, hudba, zvířata, focení, šachy/dáma, kreativní činnosti (kreslení, malování atd.), čtení knih, sport. nebo výlet. aktivity (kolo, lyže, bowling, minigolf, čajovna) apod. Hlavně vzájemné porozumění, toleranci a mít společnou řeč. Po vzájemné sympatii časem vážný vztah.
  Markéta (23)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 28.12.2019, shlédnuto: 48x)
Ahoj, je mi 22 let a ráda bych se seznámila s klukem, který je blízký mému věku. Pokud tě zajímá více, napiš. :)
  Pavlína Spinarova (29)   Vážné seznámení (církev: CB, vloženo: 26.12.2019, shlédnuto: 69x)
Hledám někoho kdo mě bude milovat z lásky.
  Magdaléna Čížková (40)   Vážné seznámení (vloženo: 20.12.2019, shlédnuto: 100x)
Hledám muže, ktery si vazi života, je inteligentní, vi co chce, usiluje o pravdivost a pokoru...vazi si zen, deti a moudrých lidí. Jsem VŠ, 160cm, bruneta, 55kg, 39let,2 deti Moje silne stranky...smysl pro humor, tvořivost, snad i laskavost Moje slabé stránky....občasná zadumcivost, sklon k nedůvěře, hraniční sebestřednost...
  Katka (34)   Vážné seznámení (vloženo: 18.12.2019, shlédnuto: 123x)
Najde se muž co také touží po vztahu, chce mít po boku partnerku a nebýt sám. Mám ráda přírodu, zvířata, zahrádku, procházky, ráda čtu a také se ráda podívám na dobrý film. Na věku mi nezáleží. Jestli máš také srdce na pravém místě a je osamělé, pojďme naším srdcím dopřát lásku a klidný společný život.
  Zena (31)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 10.12.2019, shlédnuto: 91x)
Hledám sympatického, zodpovědného muže se smyslem pro humor.
  Pavel Cvejn (65)   Vážné seznámení (vloženo: 08.12.2019, shlédnuto: 27x)
Jsem vdovec 64let z České Lípy a už nechci být sám. Hledám ženu na společné chvíle a společný život ve dvou. Na věku nezáleží. Pavel.
  Martin (45)   Vážné seznámení (vloženo: 07.12.2019, shlédnuto: 47x)
Hledám solidní ženu pro život,Já pohodář ,nekuřák,štíhlé postavy,všestranných zájmů
  Miri (52)   Vážné seznámení (vloženo: 30.11.2019, shlédnuto: 66x)
Stále hledám obyčejnou citově založenou ženu odkudkoliv na přátelský a opravdový trvalý vztah ... , na věku nezáleží. Se zájmem o přírodu, turistiku a památky ... Ženu, která se dokáže radovat z maličkostí a z každého nového dne. Cítíš-li se osaměle a hledáš-li lásku, sdílení se a porozumění, pojďme to společně zkusit změnit a obdarovat se ...
  Vernazena (31)   Vážné seznámení (vloženo: 21.11.2019, shlédnuto: 125x)
Ahoj, ráda bych našla dobrého muze, důchodce, Jsem příjemná, dobrá kuchařka a hospodyně, společenská.
  Miška (25)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 12.11.2019, shlédnuto: 155x)
Hledám sympatického a milého muže na vztah.
  Kateřina (28)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 11.11.2019, shlédnuto: 96x)
Ahoj, hledám čestného, inteligentního a sportovně založeného muže ve věku cca 26 - 32 let, se kterým bychom si vzájemně rozuměli a byli bychom si partnery do života. Je mi 27, Vš, bydlím v Praze a mám ráda hory, přírodu, hudbu, jsem společenská a ráda na sobě pracuji. V případě zájmu prosím o zprávu s fotkou. Pěkný den! :)
  tilte (39)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 10.11.2019, shlédnuto: 101x)
Ahoj, je mi 38, bydlím na západ od Prahy a hledám partnera do další etapy života. Sem introvert, umim si užít samotu, ale chci s někým sdílet radost ze života, být ženou pro muže. Nekoukám na TV, raději poslouchám rozhlas. Žiju celkem zdravě. Ráda čtu, plavu, chodím po lese. Jsem křtěná římská katolička, života v církvi se neúčastním, takže nevidím překážku v příslušnosti k jiné církvi (netýká se svědků Jehovových, to by neklapalo). Důležité jsou pro mě základní křesťanské hodnoty a podobný přístup k životu. Měl bys být přiměřeného ...
  Petr (46)   Vážné seznámení (církev: Svědkové Jehovovi, vloženo: 29.10.2019, shlédnuto: 47x)
Hledám hluboce věřící pokřtěnou ženu,Svědkyni Jehovovou k seznámení a pozdějšímu sňatku,která mě bude duchovně vést do 44 let.
  Any (37)   Vážné seznámení (vloženo: 25.10.2019, shlédnuto: 105x)
Toužím po opravdové lasce,porozumění.
  Evelynka (27)   Vážné seznámení (vloženo: 22.10.2019, shlédnuto: 113x)
Ahoj , chci sponzora.
  Roman (23)   Vážné seznámení (vloženo: 19.10.2019, shlédnuto: 49x)
Hledám dívku na vážný vztah, více o mně až po seznámení
  Gabriela (42)   Vážné seznámení (vloženo: 28.09.2019, shlédnuto: 114x)
Ahoj je mi 41 ráda bych se seznámila s mužem co hledá vážné seznámení vysočina
  Martin (31)   Přátelství (vloženo: 18.09.2019, shlédnuto: 88x)
Věřím,že Bůh má všechno ve své režii,ale také vím že musíme být aktivní
  Jindřich (23)   Přátelství (vloženo: 15.09.2019, shlédnuto: 46x)
Ahoj, hledám křesťanku blízko mému věku (21). Nevím vlastně přesně, co hledám. Dopisování? Vážné seznámení? Pokud bys měla chuť se poznat, budu rád, když se ozveš.
  Jarka (40)   Vážné seznámení (církev: Katolická , vloženo: 12.09.2019, shlédnuto: 72x)
Hledám lásku na celý život, muže ve věku 40-49let. Jsem od narození invalidní, mám rozštěp páteře. Chodím krátké vzdálenosti po rovném terénu na větší vzdálenost potřebuji vozíček. Svobodná, bezdětná 38.let v invalidním důchodu. Chceš vědět víc, tak mi napiš.