Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Markéta (43)   Vážné seznámení (církev: bratrskå, vloženo: 19.04.2019, shlédnuto: 94x)   
Dobrý den, hledám znovuzrozeného muže s kterým bych ráda trávila volný čas. V nejlepším případě bydlíš v Praze a okolí, není to ale podmínka. Mám zájem o přátelství, ze kterého může vzniknout vážný vztah. Jsem žena, která umí vést kvalitní a spokojený život i jako single. Beru vážně boží slovo a snažím se ho každodenně uplatňovat ve svém životě, ale nejsem fanatička. Jsem bez zavazků, nekouřím, nepiju, mám ráda své povolání a ráda využívám aktivně svůj volný čas. V případě, že tě můj inzerát oslovil, tak mě neváhej ...
  Martina Pravcová (45)   Vážné seznámení (církev: Slovo života, vloženo: 18.04.2019, shlédnuto: 100x)   
Hledám věřícího muže (40 - 47 let), který žije na vesnici, nejlépe z oblasti severně od Brna nebo Vysočiny, asi do 50 km od Brna. Ráda se postarám o děti i domácí zvířectvo:) Pokud hledáš hodnou a pracovitou ženu, společnici, která Tě vytrhne z Tvé samoty a bude s Tebou sloužit Bohu, napiš mi.
  Veronika (36)   Přátelství (vloženo: 17.04.2019, shlédnuto: 80x)   
Ráda poznám muže, ideálně z řádu františkánů lajků, kam bych výhledově chtěla vstoupit i já sama. Případně, když dá bůh, třeba jednou vstoupím s někým dalším. Mám 13 letou dcerku a jsem založená duchovně. Mám ráda výlety , přírodu, kulturu, památky a vše co k tomu patří.. Mám také ráda zvířata- koně, psy, mým životním posláním je pomáhat starým a nemocným lidem. Hodně jsem se v životě zklamala, ale stále věřím....
  Jana (52)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 10.04.2019, shlédnuto: 61x)   
Se všemi předpoklady pro nový začátek hledám muže, který by na tom byl stějně. Mám vyřešené životní jistoty a nehledám zajištění do budoucna, jsem klidnější nátury, takže nehledám život plný atrakcí... ..Mám zájem seznámit se s mužem, který by měl zájem o rodinný život, se vším co k němu patří:) V ideálním případe hodným, spolehlivým, vyrovnané klidné povahy se smyslem pro humor Jaro se blíží a já bych ráda vyrazila na procházku s někým, s kým bych se mohla radovat ze všeho nového, s kým bych si mohla povídat o všedních i nevšedních ...
  Daniel (31)   Vážné seznámení (vloženo: 01.04.2019, shlédnuto: 33x)   
Hledám sympatickou ženu z Prahy a okolí, nekuřačku, 22-32 let, na vážné seznámení. Jsem v invalidním důchodu, dobře zabezpečený do budoucna a někdy si i přivydělávám. Hledám k sobě vhodný protějšek, se kterým si budu rozumět a bude mít pochopení. Těším se na odpovědi.
  Aleš (25)   Vážné seznámení (vloženo: 27.03.2019, shlédnuto: 71x)   
Ahoj, hledám dívku na vážný vztah která je hodná, milá, upřímná, přátelská a sympatická.
  Jan Křehota (25)   Přátelství (vloženo: 16.03.2019, shlédnuto: 85x)   
Hledám dívku slečnu, která by se mnou chtěla trávit volný čas, pro začátek v přátelství a dáli bůh tak i manželství
  Lenka (42)   Vážné seznámení (církev: Jednota bratrská, vloženo: 15.03.2019, shlédnuto: 311x)   
Hledám spřízněnou duši, pochopení, lásku oporu,ve dvou se to lépe táhne.... když dá Bůh.
  Miloš (48)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 14.03.2019, shlédnuto: 89x)   
Růst ve víře,žít v naději, rozkvétat v lásce
  Terezka (21)   Vážné seznámení (církev: Křesťanská , vloženo: 13.03.2019, shlédnuto: 193x)   
Ahooj ráda bych poznal muže svých snů. HODNÉHO, PŘÁTELSKÉHO Křesťana který by chtěl Jenom jednu ženu na celý život a nepodvedl . HLEDÁM tu vztah do konce života . Může který rád sleduje filmy a čte knížky a aby byl nejlépe křesťan. Je mi 20 let S pozdravem Terezka z ostravy
  Davidt (39)   Přátelství (vloženo: 11.03.2019, shlédnuto: 54x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Jaroslav (38)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 09.03.2019, shlédnuto: 102x)   
Hledám pokornou ženu,bez závazků,praktikující katoličku klidné povahy.Sportovně založenou,také odvážnou,která stále věří,že i v dnešní době se dá najít partner na celý život.
  Miroslav (32)   Vážné seznámení (vloženo: 07.03.2019, shlédnuto: 69x)   
Hledám milou a slušnou dívku s dobrým srdcem, pro kterou je nejdůležitější nitro člověka, a která touží zaplnit srdce láskou. Přál bych si potkat spřízněnou duši, člověka, který se mnou bude sdílet všední i nevšední okamžiky, prožívat radost, smát se..., ale neotočí se zády, když nastanou nesnáze, a totéž bude očekávat i ode mě. Hledám obyčejného člověka, kterému nejsou cizí slova jako důvěra, věrnost, otevřenost.
  NEZKUŠENOU, ODVÁŽNOU, VÁŠNIVOU ♀ odkudkoliv (39)   Vážné seznámení (vloženo: 01.03.2019, shlédnuto: 86x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít ...
  Tereza (31)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 25.02.2019, shlédnuto: 319x)   
Ráda se seznámím s nějakým sympatickým a věřícím mužem (nejlépe 25-36 let), který ví, co chce. Mimo jiné u něho také uvítám manuální zručnost. Jsem dívka s chutí do života a se smyslem pro humor, krev a mlíko. Pracuji v sociální oblasti kousek od ČB, ale kořeny mám na Slovácku. Mám ráda mototuristiku, divadlo, kulturní památky, přírodu.  H. (49)   Přátelství (vloženo: 21.04.2019, shlédnuto: 3x)
Zdravím.. touto cestou hledám věřící přátelé nejlépe s vadami sluchu na hezké přátelství. Budu se těšit na milé psaní!
  Angel (31)   Vážné seznámení (církev: Křesťanský, vloženo: 19.04.2019, shlédnuto: 13x)
Ráda poznám někoho zajímavého s možností vztahu do budoucna. Momentálně jen na příležitostné schůzky, sport, výlety...A jaký máš být? Vyrovnaný, samostatný muž, co touží mít jednou rodinu. P.s.Hledám to, co nabízím.
  Antonín (73)   Vážné seznámení (církev: křestan s reinkarnací, vloženo: 13.04.2019, shlédnuto: 6x)
...hledám blízkou duši ženy, která také vystoupila z matrixu konzumu a ateizmu
  Terzek (26)   Vážné seznámení (vloženo: 08.04.2019, shlédnuto: 28x)
Ahoj, je mi 25 let, mám mírnou formu Aspergerova syndromu a hledám milého, pohodového, chápavého kluka, nekuřáka (23-32 let) se vzájemným porozuměním, společnými koníčky (hudební nástroj, kreativní činnosti (kreslení, malování apod.), focení, zvířata, sport. nebo výlet. aktivity) a který by mne bral takovou jaká jsem. Jestli i ty to tak máš a hledáš milou, obyčejnou kamarádku a po vzájemných sympatiích vážný vztah, tak klidně napiš.
  Standa (30)   Vážné seznámení (vloženo: 07.04.2019, shlédnuto: 18x)
Ahoj, rád bych tady našel duchovně založenou duši, ženu, která hledá vážný vztah a v budoucnu touží založit rodinu. Jsem introvertní filler, empatik, svobodný bez závazků, nekuřák, VŠ, pracující v oblasti IT. Věnuji se vzdělávání, mezi mé koníčky patří umění (hudba, film, tvůrčí psaní). Baví mě i literatura, historie, florbal. Oceňuji cit, pokoru a radování se z maličkostí :)
  Amalín (45)   Vážné seznámení (vloženo: 06.04.2019, shlédnuto: 7x)
Ahoj neznámá, Pojď se toulat pouští, odívat se kůží zvířat, živit se kobylkami s medem divokých včel a očekávat na Boha. Přeji pěkné sny. Kája
  Vaclav (68)   Vážné seznámení (církev: Evangelikalni, vloženo: 05.04.2019, shlédnuto: 16x)
Krásné je lásku dát
  Maron (31)   Vážné seznámení (vloženo: 04.04.2019, shlédnuto: 11x)
Pokoj tobě. Nevím zda je to dobrá cesta v dnešní době ale snad budu mít štěstí a najdu tě :-) hledám hodnou, upřímnou, milující a hlavně věřící ženu.
  Zena (44)   Vážné seznámení (církev: Křesťanský, vloženo: 03.04.2019, shlédnuto: 44x)
44/170 ženská mladšího vzhledu, hledá muže jen 45+. Ne mladší, kterej rád vejšlapy do hor, na výlety, kterej je vzdělanej, tak aby se dalo o něčem zajímavém bavit, i ideálně měl vztah ke kultuře, a také měl rád milování, ale ne svátečně....:) budu se těšit na Tvoji odpověd
  Andrea (42)   Vážné seznámení (vloženo: 31.03.2019, shlédnuto: 55x)
Lásku přijímat i dávat, jako náš Pán... milý muži, hledá Tě maminka dvou chlapců. Jsme bezva parta, přidáš se k nám?
  Zolotaya (31)   Vážné seznámení (církev: Křesťanský, vloženo: 28.03.2019, shlédnuto: 54x)
Ahoj ráda bych se seznámila se sympatickým, slušným, rozumným mužem! :) co ví co od života chce, dokáže se chovat k ženě. Snažím se nepřestávát věřit že i na mě někde čeká ten pravý! I když je to těžký dnes najít chlapa který dokáže být věrný, upřímně milovata vážit si druhého ;) 90 procent ze 100 myslí jen na sebe a na své přirození, to je přesně to co nehledám :) pokad sem to zaujala, mi napiš a řekneme si víc :) ale dálka nehraje roli, důležité je se najít
  Cvetok (30)   Vážné seznámení (církev: křesťanský, vloženo: 17.03.2019, shlédnuto: 246x)
Hledám rozumného, dospělého muže, který si uvědomuje, že život je příliš krátký na to, abychom ho jen přežili. Nehledám líného, ubrblaného alkoholika a povaleče. Chci muže s jiskrou v oku, usměvavého, pracovitého, a hlavně normálního parťáka pro všední i nevšední dny. Třeba jsi to zrovna Ty, tak napiš.
  Pavlína Krátká (40)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 10.03.2019, shlédnuto: 76x)
Ahoj,ráda bych našla k sobě partnera,který se nelekne závazků a psa(malý voříšek),který neutíká před problémy,ale řeší je a plánuje společný život.Není podstatné,jestli jsi věřící nebo ne,nikoho do ničeho nenutím,mám svůj názor a za ním si stojím,jen nechci,aby mi někdo říkal,že jsem naivní,když já věřím.Pro mě je podstatný charakter a reálný život druhého,na vzhledu mi tak nesejde.Chci toho hodně?Jestli ne,budu ráda,když se mi ozveš.Věk může být do 45let,v nabídce tato možnost nebyla.Těším se :-)
  Antonin Stareček (53)   Vážné seznámení (církev: katolik, vloženo: 09.03.2019, shlédnuto: 32x)
Hledam ženu pro společny rodiny život
  David (22)   Vážné seznámení (církev: Církev bratrská, vloženo: 02.03.2019, shlédnuto: 50x)
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou. Je mi 21 let, bydlím v jednom menším městě ve Zlínském kraji. Jinak bych o sobě řekl, že pracuji ve školství a zároveň dálkově studuju na pedagogické fakultě v Olomouci. Myslím si, že moji silnou stránkou je empatie a trpělivost, které jsou pro moji práci velice důležité. Pokud máš zájem se poznat, určitě se ozvi :)
  Solnce (31)   Vážné seznámení (církev: Křesťanský, vloženo: 01.03.2019, shlédnuto: 318x)
Hledám hodného muže který nechce už být sám.
  jan (36)   Vážné seznámení (církev: bratrska, vloženo: 01.03.2019, shlédnuto: 37x)
rad bych se seznamil z druhou polovickou uz nechci byt sam rad bych zalozil rodinu
  Martin (46)   Vážné seznámení (církev: katolicka, vloženo: 26.02.2019, shlédnuto: 48x)
Hledam hodnou, uprimnou, sympatickou a laskavou zenu ci maminku,deti nejsou prekazkou,ktera by mela mit rada zvirata,prirodu a venkov. Pracuji v zemedelske vyrobe. Chci milovat a byt milovan. Touzim po vaznem vztahu v manzelstvi i v rodine.
  Marian (45)   Vážné seznámení (církev: Armada Spasy, vloženo: 24.02.2019, shlédnuto: 26x)
Ahoj rád bych se chtěl s někým kdo miluje Pana Ježíše seznámit a pokud by nevadilo ze jsem rom ale hlavně křesťan tak se ozvěte. Bůh s vámi .
  Milena (44)   Přátelství (církev: Jsem křesťanka. . , vloženo: 17.02.2019, shlédnuto: 63x)
Ahoj mám ráda přírodu a také můj sen do budoucna je chovat koně.. Zatím je to jen sen.. Nevím, zda někdo takový tady je, kdo by to měl podobné.. Věřím v Boha, ráda se modlím venku v přírodě.. Mám 2 děti 14 a 16 let.. Spíš bych se chtěla s někým přátelit, zatím se necítím na vážný vztah..
  Dagmar (50)   Vážné seznámení (církev: Církev ziveho Boha, vloženo: 10.02.2019, shlédnuto: 101x)
Shalom. Hledám laskaveho muže, který má podobné koníčky a budeme žít, tak aby se to líbilo Panu Ježíši a tak plnili jeho Boží vůli.Pan je dobrý!
  bob (45)   Vážné seznámení (vloženo: 07.02.2019, shlédnuto: 41x)
Hledam zenu na vazne seznameni z Roznova,Valmezu,Frenstatu,Koprivnice a okoli .Nejlepe nekuracku,klidne povahy.Jsem rodinny typ,citlivy a ma priorita je oboustranna vernost.Vice v meilu,po tel. a osobne.
  Gabriela (53)   Vážné seznámení (vloženo: 05.02.2019, shlédnuto: 81x)
Jen vážně ....křesťan praktikujici...biblicky
  Romana (52)   Vážné seznámení (církev: Charismatický, vloženo: 20.01.2019, shlédnuto: 73x)
Hledám spřízněnou duši , Ale bohužel jsem prodělala mozkovou mrtvici Jen díky Bohu jsem ji přežila V současné době mám postiženou levou polovinu těla Chodím s berli
  Vláďa (47)   Přátelství (církev: katolík, vloženo: 10.01.2019, shlédnuto: 73x)
napiš, volej třeba se to povede :-)
  Jindřich (22)   Vážné seznámení (vloženo: 07.01.2019, shlédnuto: 57x)
Ahoj, chtěl bych poznat věřící holku pro vážné seznámení ze Střední Moravy a okolí. Jsem student, rád chodím do divadla a na koncerty. Těším se na tvoji odpověď. :)
  Miluše (58)   Přátelství (vloženo: 06.01.2019, shlédnuto: 105x)
Ahojky, hledám přátelství se vzdělaným, laskavým a milým mužem. Věk 50 - 60 let. Jsem laskavá, empatická, pohledná žena, s hnědými delšími vlasy.
  Petr (62)   Vážné seznámení (církev: Pouze katolická, vloženo: 06.01.2019, shlédnuto: 55x)
NEZADANÍ KATOLÍCI nad 30 let až 55 let+ z celé ČR a SR mají zcela jedinečnou možnost navázat nová přátelství na společenském plese v Brně-Tuřanech, který pouze pro tuto skupinu připravil brněnský Klub nezadaných katolíků. Ples začínáme mší svatou v místním kostele a veškeré informace naleznete na našich stránkách www.klub-brno.wz.cz v kolonce "připravujeme." Neváhejte a přijeďte se pobavit, zazpívat, zatančit a možná i získat nový kontakt, tak jako jiní před váma. Pokud je vám více jak 30 let a máte možnost církevního sňatku, je to na vás.............přihlaste se!!!
  David (28)   Vážné seznámení (vloženo: 26.12.2018, shlédnuto: 94x)
Ahojky, nový rok se blíží a přál bych si v novém roce, upřímný vztah s holkou se kterou bych si rozuměl. :-) Touto cestou hledám fajn, milou, hodnou, zábavnou a hlavně pohodovou holku, která by měla zájem o vážný vztah. Jsem David, je mi 27 let a mezi mé koníčky patří fotografování, cestování, jízda na kole, hory apod... Jsem štíhlé postavy, nekonfliktní, pohodový, spolehlivý kluk. Měřím 170 cm.
  Dušan (38)   Vážné seznámení (vloženo: 05.12.2018, shlédnuto: 72x)
Svobodný bratr, svědek Jehovův, 37 let, 180 cm ze Svitavska, hledá milou sestru do 40 let k vážnému seznámení z celé ČR.