Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  Petr Procházka (44)   Přátelství (církev: Římskokatolická, vloženo: 15.08.2018, shlédnuto: 9x)   
Ahoj! Chci se poznat s katoličkou za účelem kamarádství. Sdílení společných hodnot, koníčků.
  Tomáš (43)   Vážné seznámení (vloženo: 15.08.2018, shlédnuto: 16x)   
Ahoj, jakožto single hledám parťačku, ideálně mezi Opavou a Hlučínem. Jsem bez závazků, neopotřebovaný sporťák, sympaťák s vlastním názorem a postojem k životu. Mé působiště: Centrum Opavy - procházení, posezení; opavské lesy, louky - výlety; cyklostezka Zábřeh Kravaře - sport. Nehledám roli táty, k tomu odkazuji na jiné kandidáty. Jednoduše, chci, chceš jít ven, jdeme ven ... za kulturou, sportem, poznat se, zasmát se. Rybník je taky moře a východ, západ slunce nad štěrkovnou může být více, nežli dovolená u moře. PS: Spolehlivost, fér jednání.
  Davidt (39)   Vážné seznámení (vloženo: 08.08.2018, shlédnuto: 28x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Jiří W (39)   Vážné seznámení (církev: Apoštolská, vloženo: 08.08.2018, shlédnuto: 17x)   
Hledám protějšek, který bude milovat mě i moje děti.
  Miroslav Paťha (32)   Vážné seznámení (vloženo: 04.08.2018, shlédnuto: 24x)   
Hledám milou a slušnou dívku, která nemá ráda faleš, a ve skrytu duše touží po rovnocenném vztahu, ve kterém nechybí ohleduplnost, důvěra a vůle naslouchat hlasu i srdci druhého. Chtěl bych potkat člověka, který se mnou bude sdílet všední i nevšední okamžiky, prožívat radost, smát se..., ale neotočí se zády, když nastanou nesnáze, a totéž bude očekávat i ode mě. Hledám obyčejnou dívku s dobrým srdcem, které bych mohl dát svou lásku.
  Josef (40)   Vážné seznámení (vloženo: 03.08.2018, shlédnuto: 36x)   
Čtyřicátník mladšího vzhledu, štíhlé postavy 178cm, VŠ, romantik se smyslem pro humor, zajímající se o seriozní mystiku, hloubky i výšky milující, přesto nohama na zemi, hledá Tebe - ženu nadčasových hodnot. Nejsem náročný. Stačí mně vyrovnaná povaha, upřímné srdce, trocha názorové tolerance. Nejsem vegetarián, nikomu však do jídelníčku nemluvím. Neuznávám lacinou, bulvární esoteriku, ani moderní šarlatánství prosakující zdravým rozumem navzdory. Jsem pro cestu Srdce, nikoliv však pro vymývání mozků. Jsem bezdětný, bez závazků. Mám rád ...
  Mare (58)   Vážné seznámení (vloženo: 03.08.2018, shlédnuto: 124x)   
Máš rozlet ducha, noblesní duši a laskavé srdce ? To lze ovšem jen v Kristu. Hledám muže ve věku od 57 do 67 let. Jsem štíhlá, mladistvě vypadající blondýnka, křehká i rozhodná, slabá i silná.
  Karolína Zíková (44)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 02.08.2018, shlédnuto: 91x)   
Můj drahý muži, věřím, že existuješ a že nás bůh ve správný čas přivede k sobě. Jsem maminka pěti dětí, toho času mám doma dvě. Je mi 43 let. Pokud toužíš po velké rodině a jsi hodný empatický člověk, ozvi se mi.
  Rostislav Sondel (44)   Vážné seznámení (vloženo: 27.07.2018, shlédnuto: 41x)   
Svobodný nekuřák a absinent hledá partnerku na společnou cestu životem.
  Adam (46)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická, vloženo: 25.07.2018, shlédnuto: 31x)   
Ahoj, hledám ženu s dívčím srdcem, svobodnou bezdětnou, která ocení lásku, úctu, věrnost i víru a touží po založení rodin. Čeká na Tebe VŠ vysoký 169 cm z Brna. Správně uvidíme jen srdcem. Moc se na Tebe těším.
  POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 14. ročník (33)   Vážné seznámení (vloženo: 23.07.2018, shlédnuto: 19x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 14. ročník. Zmeškali jste začátkem letních prázdnin 13. ročník? Nevadí! Pokud nám sdělíte svůj kontaktní e-mail, budeme Vás včas informovat o příštím pobytu. Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně 6 dnů bezva chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 14. ročník (33)   Vážné seznámení (vloženo: 23.07.2018, shlédnuto: 15x)   
POZNEJTE SE NA POŽITKOVÉ TURISTICE V DOLOMITECH - 14. ročník. Zmeškali jste začátkem letních prázdnin 13. ročník? Nevadí! Pokud nám sdělíte svůj kontaktní e-mail, budeme Vás včas informovat o příštím pobytu. Možnost navázání nových kontaktů s fajn lidmi různých vyznání, ale hlavně 6 dnů bezva chození uprostřed překrásného světa těchto kouzelných hor v prima kolektivu a s kvalitním zázemím. Pozvánka platí pro celou republiku i případné hosty ze Slovenska. Pro více info pište na e-mail: alena-smejkalova@seznam.cz
  David (27)   Vážné seznámení (církev: Římskokatolická , vloženo: 19.07.2018, shlédnuto: 78x)   
Najdu tady fajn milou, hodnou, pohodářku, která stejně jako já hledá tu pravou polovičku? Jsem David a v listopadu mi bude 27.let, jsem štíhlé postavy, jsem pohodař se zájmem o turistiku a cestování atd...
  MUZ_i_KLUK (36)   Vážné seznámení (vloženo: 12.07.2018, shlédnuto: 152x)   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------- KDO JSEM -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jsem mladý kluk (35, ehm... muž? :-) ), 3 roky po rozpadu 8. letého manželství. Mám vysokoškolské vzdělaní (teologické), fajn práci, jsem naprosto samostatný, na nikom nezávislý. Víra (či spíše hledání Boha) je pro mně naprosto zásadní životní hodnotou a bytostně osobní potřebou, no jsem jeden z malá kluků v církevním prostředí, kterým ...
  ALEX (30)   Přátelství (církev: Katolická=Křesťan, vloženo: 06.07.2018, shlédnuto: 55x)   
Hledám Tě Ahoj :-) Pokud bys měla zájem SI říct neco ci třeba TOBĚ Nevěří někdo Blízký...a mrzí tě to. NEBO pokud potřebuješ cokoliv....Jsem tuw PRO každého...KDO nemá pýchy v Srdci Ani Zlost.....ALE Opak....mužem si Psát. PŘEDEM HLÁSÍM....PODIVNÉM JSEM SE NAZVAL SÁM, PŘED 7 mnes. Což je rozdíl 11-Let mitr vize které mi neuvetili...a 7,mnes JE dobrý....to není dlouho CO JSEM Duševně Fit! Teologii. S TOU jsem SE musel naridit TAK,JAK moje Matka Říkávala mi od Školního prvního věku. Bůh je mi svědkem všeho co mně se Stalo....Jak mi ...  Bohumil (31)   Vážné seznámení (církev: V současnosti KS, vloženo: 11.08.2018, shlédnuto: 6x)
Ahoj, jestli jsi tady, protože VÁŽNĚ hledáš protějšek pro trvalý vztah a jsi vyšší než 163cm, čti prosím dál. Já žiji druhým rokem v Praze, před tím jsem žil část života v Ústeckém kraji, ale nikdy jsem nikde pořádně nezakořenil, což není moje volba, ale Bůh má svoje cesty. Jsem celkem nestandardní osobnost s mnoha přednostmi, mnoha omezeními i mnoha chybami. Mám silně analytické, racionální uvažování, ale to neznamená, že bych nejednal také spontánně nebo že bych postrádal citový rozměr. Jsem upřímný a pravdymilovný. Vyhovuje mi, když ...
  Margot (22)   Vážné seznámení (vloženo: 10.08.2018, shlédnuto: 11x)
Hledám věřícího muže z nekatolické církve v okolí Olomouce od 20-25 let :)
  Amalín (44)   Vážné seznámení (církev: Charismatická, vloženo: 04.08.2018, shlédnuto: 15x)
Ahoj, hledám ženu, pro niž víra a láska není jen slovem a je z nekatolické církve.
  Janča (32)   Vážné seznámení (církev: ČCE, vloženo: 01.08.2018, shlédnuto: 60x)
Ráda bych poznala muže protestantského vyznání, který víru žije a snaží se žít navzdory... Slova jsou moc fajn, ale život - ten je podstatný... Nehledám romantiku, ani vášeň nebo pohádku.... Nehledám dokonce prioritně ani otce svých budoucích dětí, protože Bohu do karet nevidím a těžko říci, zdá má v úmyslu děti mi darovat nebo naopak v této oblasti řekne své jasné: "NE"... Vím momentálně jistě jen to, že mě Bůh miluje a je třeba počítat s tím, že cesta víry vždycky byla a je plná trní a kamení... Ráda bych na této trnité cestě šla životem ...
  Anna (61)   Přátelství (církev: CASD, vloženo: 26.07.2018, shlédnuto: 44x)
Ráda bych poznala věřícího muže, klidnější povahy, který také nechce žít sám. Nejraději z Olomouce a okolí nebo Zlínského kraje. Neumím vložit foto, tak se zkusím trochu popsat. Jsem 61/160/50, menší štíhlé postavy, tmavovláska, polodlouhé vlasy. Nosím brýle, mám oční vadu. Jsem abstinentka, nekuřačka. Mám dva dospělé syny, dvě vnoučata, velmi málo se s nimi vídám, chybí mi rodina. K mým zálibám patří vycházky i kratší výšlapy do přírody, četba, hlavně biblické literatury, také dobré jídlo. Protože neumím moc na počítači a dočetla ...
  Zuzanka (34)   Vážné seznámení (církev: bjb, vloženo: 24.07.2018, shlédnuto: 78x)
Ráda bych potkala muže, který miluje Boha, rád by založil rodinu, byl jí oporou, investoval do ní a chce sloužit Bohu. Já introvertka se smyslem pro humor, se zálibou v hudbě, ve vztazích, v přírodě, ve svém zaměstnání... Komunikace, empatie, důvěra, upřímnost, opora, ujasněné životní priority, Bůh= láska v celém životě.Toto zatím marně hledám, samozřejmě nabízím..
  jan maronczak (35)   Vážné seznámení (církev: bratrska, vloženo: 23.07.2018, shlédnuto: 23x)
rad bych se seznamil z druhou polovickou uz nechci byt sam
  Jana (39)   Vážné seznámení (církev: ČCE, vloženo: 22.07.2018, shlédnuto: 40x)
Ráda bych poznala věřícího muže, který už ví co v životě chce, má vyřešenou minulost, podobné zájmy a je z Prahy a okolí.Svou fotku ráda vyměním, napíšeš-li. Děkuji
  Alois Pašš (62)   Přátelství (církev: římskokatolická, vloženo: 14.07.2018, shlédnuto: 19x)
Hledám spřízněnou duši, která by formou schůzek ve volném čase pohladila duši a tak alespoň trochu zpříjemnila samotu i když bydlím u dcery na venkově (Vřesina u Ostravy) odděleně samota bolí. Rád si vyjedu kamkoli po dohodě.Nebráním se jakékoliv aktivitě mimo aktivnímu sportu.
  Petra Hal (31)   Vážné seznámení (církev: církev adventistů sedmého dne, vloženo: 11.07.2018, shlédnuto: 73x)
Ahoj, jsem singl nekuřačka co věří v boha a ráda bych se pokusila touto cestou najít partnera, se kterým bych mohla jít společně životem. Hledám vážné seznámení, ale ráda si popovídám o bohu i u dobré kávy.
  Antonín (37)   Vážné seznámení (vloženo: 08.07.2018, shlédnuto: 44x)
Ahoj :-), jsem 37/174/VŠ - snad pohledný křesťan - nekuřák mladšího vzhledu a hledám svobodnou, sympatickou a empatickou polovičku, s níž bychom se upřímně milovali a založili společně rodinu. Mezi mé zájmy patří cestování, historie, hudba aj. Těším se na Tvou odpověď.:-)
  Jana (28)   Vážné seznámení (vloženo: 27.06.2018, shlédnuto: 144x)
Hledá se sympatický klučina se smyslem pro humor a vztahem k opravdovým hodnotám pro dny všední i sváteční. :-)
  Moře 2018 (40)   Vážné seznámení (církev: protestanská, vloženo: 16.06.2018, shlédnuto: 54x)
Ahoj! Tento inzerát je určen pro znovuzrozené křesťany,kteří by rádi léto strávili společně u moře. Na termínu a místu se domluvíme! Takže kdo má zájem,ozvěte se :-)
  Moře 2018 (40)   Vážné seznámení (církev: protestanská, vloženo: 12.06.2018, shlédnuto: 43x)
Ahoj ! Hledám znovuzrozené lidičky ,kteří by chtěli společně vyjet někam k moři. Odepíši všem a na termínu i místu se společně domluvíme! Jestli nemáte s kým trávit dovolenou , napište!!!
  Marcella (56)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 10.06.2018, shlédnuto: 81x)
Hledám přítele kamaráda snad nikdy není pozdě pokusit se o štěstí.Pokud máš čas a odvahu tak to skus.
  Týdenní pobyt v Beskydech pro nezadané katolíky nad 30let. (61)   Přátelství (církev: pouze katolická, vloženo: 04.06.2018, shlédnuto: 53x)
NEZADANÍ KATOLÍCI nad 30let až 55let+ z celé ČR a SR mají možnost navázat nová přátelství od 28.7. do 4.8. na týdenním pobytu v Beskydech. Informace na www.klub-brno.wz.cz v kolonce připravujeme.
  Marie (38)   Vážné seznámení (církev: protestant, vloženo: 01.06.2018, shlédnuto: 186x)
Ráda bych poznala toho pravého, který hledá tu pravou. :-)
  Miluška (58)   Vážné seznámení (vloženo: 25.05.2018, shlédnuto: 220x)
Hledám vztah s mužem pro společné chvíle založený na důvěře,toleranci,porozumění, pro něhož tyto slova nejsou jen pojmy.Ve dvou je to vždycky všechno snažší.Nejlépe z Olomouckého kraje ale i z jiného kraje, nevadí.
  Lenka (40)   Vážné seznámení (vloženo: 15.05.2018, shlédnuto: 191x)
Dlouho jsem váhala ale zkusit se má vše. Hledám protějšek který ví co v životě chce ,je klidné vyrovnané povahy a má srovnáné priority,nekuřák ..tolerance,upřímnost a otevřenost umět řešit problémy v klidu
  Eva (55)   Vážné seznámení (církev: Křesťanské společenství, vloženo: 09.01.2018, shlédnuto: 384x)
Ráda bych se seznámila se znovuzrozeným křesťanem, který žije s Ježíšem. A to je asi to hlavní a nejdůležitější.
  Markéta (24)   Přátelství (církev: Církev Bratrská , vloženo: 03.12.2017, shlédnuto: 606x)
Ahoj, hledám kluka na přátelství. Nehledám lásku, ale nebráním se jí. Bojím se zlomeného srdce, ale i samoty. Hledám někoho na sdílení společných zážitků, radostí, ale i problémů. Mám ráda zvířata, mám ráda květiny, mám ráda krásu života, ale drtí mě jeho starosti a problémy. Hledám někoho s kým bych je mohla sdílet a kdo by mi je pomohl nést, ale i někoho pro koho bych já mohla udělat to samé.
  Eliza (63)   Vážné seznámení (církev: rímskokatolícka, vloženo: 26.11.2017, shlédnuto: 442x)
Hľadám bezdetného, kultivovaného, vzdelaného veriaceho pána s vysporiadanou minulosťou na všestranný rozhovor a po vzájomnom spoznaní možno aj viac. Som slobodná 62/160, štíhla,bezdetná VŠ. Stále si ctím skutočné hodnoty, a to sa dnes akosi nenosí.
  Martina (41)   Přátelství (vloženo: 20.05.2017, shlédnuto: 541x)
Hledám věřící přátele co by mi pomohli s vírou a pro výlety do přírody...Věk kolem 40 let,Zlínský kraj.
  Jana Marie (51)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 09.05.2017, shlédnuto: 598x)
Hledám muže 50+ podobného věku ke společným kulturním zážitkům - kino, káva, procházky a výlety, ... Jsem rozvedená,katolička, takže hledám vztah, přátelství a společnost. Samota je přece nuda. Pojďme se více poznat při přátelském rozhovoru u kávy!
  Ondra (24)   Vážné seznámení (církev: Katolicka, vloženo: 21.02.2017, shlédnuto: 551x)
Hledám věřící dívku ve věku 18-23 let, nekuřačku, z okolí UH, k vážnému seznámení. Já 23 let, také věřící-katolík, nekuřák, alkohol jen příležitostně, do hospody nechodím, na fotbal nehledím... prostě pohodář z vesnice :-) Rád jezdím na kole, občas čtu, na TV se rád dívám na technické a přírodovědné dokumenty,případně dobré komedie, nejsem moc cestovatelský typ, v divadle nebo v kavárně mě asi nenajdeš, ale rozhodně mám smysl pro humor. Chceš se mě na něco zeptat? Napiš, rád odpovím. gastero@seznam.cz
  Jirka (62)   Vážné seznámení (církev: katolík, vloženo: 18.09.2016, shlédnuto: 645x)
Férový muž, /60/ mladšího vzhledu, svobodný, bez závazků, nekuřák, žijící na vesnici by rád poznal prima ženu, kterou už také nebaví být sama. Zn. Ve dvou se to lépe táhne, společný život na vsi - Třeboňsko.
  Zdenka Buraiová (56)   Vážné seznámení (vloženo: 18.05.2016, shlédnuto: 656x)
Hledám hodného čestného muže na pěkný vztah
  Jirka (46)   Vážné seznámení (církev: katolicka, vloženo: 12.03.2016, shlédnuto: 746x)
Rozvedený VS 44/165 s 12 letým synem hledá nejlépe věřící ženu i i případně s dítětem (dětmi) na nejprve společně ztrávený čas a později snad i něco více. Prosím jenom z okolí.-Vm, Vs, RpR, NJ
  Daša (54)   Vážné seznámení (církev: CB, vloženo: 01.03.2016, shlédnuto: 793x)
Jsem věřící a rada bych potkala věřícího může který by rad měl Pana Ježíše středem našeho vztahu. Mam dospěli děti, vyřešenou minulost. Mam práci která mě baví a celkem jsem spokojená žena. Ale nechci zbytek života strávit sama. Uvítala bych odpovědi jen pro vážný vztah.
  Petr (28)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 13.07.2015, shlédnuto: 826x)
Rád bych touto cestou našel "tu pravou" - upřímnou holku, která neodsoudí člověka jen podle vzhledu..