Křesťanská seznamka

Kontaktní informace


Diviš Libor
URL: www.musculus.cz
E-mail: infomusculus.cz
Skype: libordivis

Moje další projekty:
www.obohu.cz - server O Bohu (biblické rozbory, úvahy, programy, ....)
www.obohu.cz/bible - Studijní on-line bible (SOB) - internetový biblický program pro každého
www.obohu.cz/sob - diskusní fórum k Studijní on-line bibli ve 3 jazycích (CZ, DE, EN)
www.musculus.cz/kulturistika - server zaměřený zejména na bezsteroidovou kulturistiku
www.musculus.cz/ppp - server věnovaný poruchám příjmu potravy (PPP)

Příprava fotografií


   Kdo trošku dělá s počítačem, asi nebude mít problém s úpravou obrázků. Pro změnu velikosti fotografií, jasu, kontrastu, saturace, vyvážení, ořez apod. existuje velké množství grafických programů, jak sharewarových (např. Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks apod.), tak freewarových (Gimp, XnView, FastStone Image Viewer apod.).

   Jako jednoduché a velice pohodlné řešení pro operační systém Windows bych Vám doporučoval bezplatný prohlížeč XnView, který si můžete stáhnout na adrese www.xnview.com. Tento program podporuje více než 400 formátů, dávkové konverze, a má všechny funkce, které může průměrný uživatel potřebovat. Je lokalizován i do českého jazyka, takže jeho obsluha pro Vás jistě bude maličkostí. Pro Vás bude asi nejdůležitější funkcí možnost ořezů (Prostě myší vytvoříte požadovaný výřez ve tvaru obdélníku, a kliknete na ikonku nůžek) a změny velikosti (stačí použít klávesovou zkratku SHIFT + S). U fotografií můžete nastavovat nejrůznější parametry, u ukládaného obrázku máte možnost v možnostech nastavit požadovanou kompresi obrázku typu JPG. Doporučuji Vám nepoužívat kvalitu 100% (kvůli velikosti výsledného souboru, a tedy i rychlosti načítání obrázku), ale snížit ji např. na 85-95%.

   Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete instalovat nějaký grafický program, dostatečné funkce najdete i u on-line editorů. Současné on-line grafické editory umožňují nejen změnu velikosti či ořez obrázku, ale i pokročilé funkce známé z komerčních editorů - nastavení kompozice (expozice, jas, kontrast, křivky, úrovně, odstín, sytost, ...), použití filtrů a efektů a dokonce i práci ve vrstvách. Pro zájemce o toto řešení doporučuji např. server BeFunky (www.befunky.com), kde najdete nejen Photo Editor (nástroj vhodný pro úpravu fotografií), ale i nástroje na tvorbu koláží a návrhář např. pro tvorbu pozvánek a oznámení. Dalším skvělým on-line pokročilým grafickým editorem, který rovněž nabízí rozhraní i v češtině, je Sumo Paint.

Informace o seznamce


   Na následujících řádcích bych rád zmínil nějaké informace týkající se této bezplatné křesťanské seznamky, popsal stručně postup obsluhy seznamky (vkládání, prohlížení, editaci i mazání inzerátů) apod. Rovněž se chci zmínit o ochraně uživatelů apod.

   O seznamce

   Tuto křesťanskou seznamku jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a do dnešního dne jí prošlo přes 3 000 inzerátů. Od uživatelů jsem se za dobu její existence dozvěděl cca o dvou desítkách vztahů, které díky této seznamce skončily svatbou. Jak můžete pochopit již z 3D ikonky seznamky, tato křesťanská seznamka má sloužit jako pomoc k nalezení přátelství či vážného vztahu mezi věřícími osobami opačného pohlaví. Vzhledem k tomu, že Římskokatolická církev má vlastní seznamku, je tato seznamka určena spíše pro ten zbytek křesťanských denominací - chcete-li, především pro protestanty. Katolíkům samozřejmě není "vstup zakázán", jde jen o to, že vážný vztah mezi katolíkem a protestantem není příliš pravděpodobný...   Vkládání nových inzerátů

   Před tím, než začnete vkládat nový inzerát, doporučuji Vám připravit si fotografii ve formátu jpg. Návrhy, jakým způsobem můžete upravit Vaše fotografie, najdete v záložce menu "Příprava fotografií". V případě, že Vám to bude připadat příliš složité, můžete mi svou fotografii poslat na mou e-mailovou adresu, já ji co nejdříve vhodně upravím (oříznu, upravím její velikost, případně provedu korekce jasu, barevného vyvážení, kontrastu, saturace apod.) a pošlu Vám ji nazpět, abyste ji mohli připojit ke svému inzerátu a vložit ji tak do seznamky.

   Vložení inzerátu včetně fotografie Vám doporučuji z několika důvodů. Jednak si můžete být jisti, že Váš inzerát pak bude mnohem čtenější, jednak umožníte potencionálním protějškům alespoň maličko Vás poznat a také Váš inzerát bude s fotografií zvýhodněn. Nejprve jsou totiž zobrazeny inzeráty s fotografií, a teprve potom inzeráty bez fotografie.

   V sekci menu "Ovládání seznamky" klikněte na možnost "Vložit nový inzerát", vyplňte jednoduchý formulář, a klikněte na tlačítko "Odeslat inzerát". O ostatní by se již měl postarat program. Po úspěšném vložení inzerátu do seznamky Vám bude nabídnuta možnost přidat k inzerátu i fotografii. Kromě toho máte možnost vložit fotografii k inzerátu kdykoli později (položka menu "Upravit inzerát").

   Občas někdo vloží místo své fotografie nějakou fotomontáž, skicu, vektorovou kresbu a podobně. Ať již je důvod jakýkoli, nedělejte to! Nebudete požívat výhod inzerátů s fotografiemi (přednostní zobrazení, výrazně větší návštěvnost i pravděpodobnost seznámení), když tam žádná fotografie vlastně není. Pokud to zjistím (nebo na to budu upozorněn), odstraním bez dalšího varování celý inzerát.

   Byl jsem upozorněn na to, že někteří lidé si inzerát vkládají několikrát. Je mi jedno, pokud svůj stávající inzerát smažete a vložíte nový (např. kvůli aktuálnosti a pozici ve výpisu). Pokud Váš inzerát najdu na seznamce více než dvakrát (a to pouze v případě, že máte zájem o přátelství i vážné seznámení), zablokuji Vám možnost vkládat inzeráty, případně i možnost na ně odpovídat! (jeden "maniak" měl svůj inzerát na seznamce cca. 15 krát). Do seznamky můžete vložit i např. pozvánku na seznamovací pobyt, ale do 14 dnů po skončení akce inzeráty ze seznamky odstraňte. Pokud ne, příště vám již vložení inzerátu nedovolím.   Prohlížení inzerátů

   Seznamka umožňuje rozšířené vyhledávání, podle typu inzerátu, věku inzerenta a kraje. Takže prostě klikněte na "Zobrazení inzerátů", a zobrazí se Vám výpis všech inzerátů. V horní části stránky najdete výběrový formulář pro výběr typu inzerátu. Zvolte požadovaný typ inzerátu, a klikněte na tlačítko "Zobrazit". Výpisy obsahují jméno, přibližný věk, typ inzerátu, církevní příslušnost (pokud je vyplněna), datum vložení, počet shlédnutí inzerátu a jeho text. Kromě toho u inzerátů s fotografií vidíte ikonku fotoaparátu, případně náhled fotografie. Kliknutím na jméno nebo náhled fotografie inzerujícího se Vám zobrazí podrobný výpis inzerátu s formulářem pro odpověď, a v případě připojené fotografie i fotografie samotná! Kliknutím na ikonku fotoaparátu se Vám zobrazí fotografie stylem Lightboxu (potemní obrazovka a fotografie se zobrazí uprostřed).   Editace a mazání inzerátů

   Seznamka umožňuje nejen vkládání, ale i následnou editaci a mazání vložených inzerátů - jednoduše, po zadání e-mailové adresy a hesla, které jste uvedli při vložení inzerátu. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej jednoduše nechat poslat na Vaši e-mailovou adresu. Možnost úpravy, smazání inzerátu i zaslání zapomenutého hesla najdete v menu "Ovládání seznamky".   Ochrana uživatelů

   Tato seznamka standardně funguje bez mého zasahování. Pokud je nějaký inzerent nepříjemným způsobem opakovaně obtěžován, může mi dát vědět, a pokud to bude možné, zabráním pokračování útoků. Inzeráty porušující základní pravidla slušnosti a inzeráty bez platné e-mailové adresy budou bez varování odstraněny!!! Kvůli rozesílačům hromadných odpovědí (především spamovým robotům) jsem naprogramoval ochranu. Počet odpovědí na inzeráty z jedné IP adresy jsem omezil na 3 za den, resp. v řadě! Pokud je někomu celkem jedno, s kým se seznámí, pak nepotřebuje ani služby této seznamky. Nejvýkonnější spamoví roboti dokážou zneužívat vícero serverů (a obejít tak kontrolu IP adresy). Jakmile se o tom dozvím, zablokuji útočníka jiným způsobem.

   Inzerující se nemusí obávat zneužití jejich e-mailové adresy, protože ten, kdo na jejich inzerát prostřednictvím formuláře v seznamce reaguje, jejich internetovou adresu nezná, a nedozví se ji, pokud mu ji inzerující sám neposkytne (svou odpovědí).

Ochrana osobních údajů


   Od 25. května 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). V souvislosti se změnou legislativy bych Vás chtěl informovat, jaká Vaše osobní data mám k dispozici, jak jsou chráněna a využívána, a jaké máte s ohledem na Vaše osobní data možnosti.

   Křesťanská seznamka (www.musculus.cz/seznamka) je bezplatná internetová seznamka pro křesťany z libovolné denominace či bez církevní příslušnosti. Nicméně s ohledem na existenci samostatné seznamky pro římsko-katolickou církev ji berte spíše jako seznamku pro všechny ostatní...

   Původní verzi seznamky jsem naprogramoval a spustil v roce 2005, a seznamka je plně autonomní. To znamená, že jsem ji naprogramoval tak, aby moji pozornost ke svému provozu nepotřebovala. Jako její uživatelé máte možnost sami vložit nový inzerát, přidat k němu fotografii (případně ji kdykoli později odstranit), upravit inzerát, nechat si zaslat zapomenuté heslo nebo celý inzerát smazat.

   Data, která do seznamky zadáte, v ní pochopitelně musí být uložena. Je jen na Vás, kolik informací do svého profilu zadáte, některé (podle nové směrnice) citlivé údaje jsou však nutné pro provoz seznamky. Jedná se především o Vaši e-mailovou a IP adresu. Platná e-mailová adresa je nutná proto, aby Vám případní zájemci měli kam odpovědět a IP adresu kromě původní registrace uchovávám pouze dočasně - jako součást ochrany před spamovými roboty a hromadnými rozesílači odpovědí. Vaše e-mailová není v seznamce viditelná. Případní zájemci se ji mohou dozvědět pouze tak, že jim odpovíte na jejich vzkaz. Pokud s tím nesouhlasíte, svůj inzerát do seznamky nevkládejte, případně jej sami ze seznamky odstraňte!

   Ve chvíli, kdy ze seznamky inzerát odstraníte, zmizí z databáze veškeré Vámi zadaná data včetně případné fotografie - bez jejich záložního uložení a také bez možnosti je obnovit. Vaše data neslouží k rozesílání žádných reklamních e-mailů, ani nejsou předávána žádné třetí straně. Jsou určena výhradně pro provoz seznamky.

      Libor Diviš (autor seznamky)

Seznamka umožňuje:
Prohlížet inzeráty a odpovídat na ně
Vložit nový inzerát
Upravit inzerát
Zaslat zapomenuté heslo
Smazat inzerát
Napsat vzkaz do knihy hostů

Proč další seznamka?


   Dobrá otázka. Možná vás napadlo: "Vždyť přece existuje např. internetová seznamka http://seznamka.katolik.cz". To máte sice pravdu, ale přece jen se jedná primárně o seznamku Římskokatolické církve. Takže tuto seznamku berte prosím spíše jako seznamku pro celý zbytek křesťanských denominací. Je mi líto, ale myslím, že není možné, aby se dal nějaký "katolík" dohromady s nějakým protestantem (charismatikem, letničním a co já vím jaké označení si křesťané ještě vymysleli).


   Již několikrát jsem se dočetl o odhadu stavu znovuzrozených křesťanů v České republice, který mluvil o cca. 0,5%. Jeden znovuzrozený křesťan na 200 lidí, to je tak žalostná bilance, že se jen stěží vůbec mohou Ti vhodní setkat. Měl jsem vždy rád matematiku, a tak Vás zvu k malému výpočtu:


   Máme zde cca. 10 miliónů lidí. Když budeme počítat s průměrným věkem 70 let, s desetiletým věkovým rozpětím pro vhodný protějšek, dostaneme 7 kategorií, přičemž první 2 jsou nepodstatné (děti a mládež), a poslední 2 méně pravděpodobné (od 50 let výše). Potencionálních protějšků ve správném věkovém rozpětí tedy bude 1/14 populace (protože se Vám bude jednat pouze o opačné pohlaví - tedy alespoň doufám). To máme cca. 714 300 lidí. Budeme počítat dál. Řekněme, že se ženě "líbí" např. každý desátý muž (což jsem nejspíš ještě podhodnotil), a že stejná situace je u muže. Pak zde celkový počet musíme vydělit 100 (10*10). Takže to máme - 7143 potencionálních protějšků. Výborně, pomalu se blížíme k výsledku! Vzhledem k tomu, že opravdoví Ježíšovi učedníci (znovuzrození křesťané) jistě budou uvažovat pouze o znovuzrozeném protějšku, musíme z tohoto čísla vzít pouze odhadovaného 0,5 %. To máme necelých 36 křesťanských protějšků na celou republiku! A to jsme ani nepočítali s tím, že ten vhodný protějšek musí být "volný", což určitě není příliš pravděpodobné! Jak chcete toho pravého, nebo tu pravou v tom směšném počtu najít?


   Naštěstí Bůh, kterého znám, je Bohem zázraků, a taková "maličkost" pro Něj není problémem. A konec konců si může použít i tuto seznamku :-)


Výpis inzerátů bez výběru parametrů je omezen na 15 nejnovějších s fotografií + 30 bez fotografie


  kaite (33)   Přátelství (církev: catholic, vloženo: 24.03.2020, shlédnuto: 40x)   
Am looking for my soul mate, someone who is exciting and adventurous, has great sense of humor and enjoys making me laugh. someone who is so glad to share, so glad to help and give,someone who i can share my thoughts with and who will makes me feel special and brings out the best in me Someone who tries to understand me even when they haven"t got a clue. Someone that would be ready to give so much of himself and can do anything, go anywhere, and sacrifice anything she has for sake of LOVE. I want the kind of relationship
  Tomáš (23)   Vážné seznámení (vloženo: 22.03.2020, shlédnuto: 29x)   
Zdravím, Hledám ženu ve věku 24 - 28 let (není podmínka) ze začátku na schůzky třeba v kavárně, v parku, v přírodě. Mezi mé největší koníčky patří Dějiny výtvarné kultury, hudba (hraji na kytaru), kovodělectví. V následujícím akademickém roce (pokud vše bude tak jak ma :D ) plánuji studovat na Karlově univerzitě obor Dějiny evropské kultury v Praze. Dokážu ocenit upřímnost, slušnost a morální postoj k životu, Přeji Krásný den :))
  NEZKUŠENOU SE ZDRAVOU TOUHOU odkudkoliv (40)   Vážné seznámení (vloženo: 06.03.2020, shlédnuto: 28x)   
Postrádáš také akutně hmatatelnou lásku: pohlazení, obejmutí, polibek nebo třeba ještě něco víc? Vzhledem k tomu, že se mi zde zatím nepodařilo a možná nepoštěstí najít tu vysněnou se vším všudy, trochu zúžím své požadavky a zkusím to z druhé strany. Ostatně mnozí tímto způsobem našli své štěstí, tak proč by to nemuselo vyjít mně?! Tedy: Hledám všeobecně zdravou, mladou ženu, která též ctí absolutní věrnost, promiskuita je pro ni nepředstavitelná, ještě rovněž nepoznala vrchol tělesného sblížení s protějškem a chtěla by začít ...
  Žaneta Hrabáková (34)   Vážné seznámení (církev: SCEAV Třinec , vloženo: 28.02.2020, shlédnuto: 101x)   
Ahoj
  David (23)   Vážné seznámení (vloženo: 21.02.2020, shlédnuto: 43x)   
Rád bych se seznámil s milou a věřící dívkou podobného věku. S dívkou, pro kterou je důležitá rodina a která vyznává křesťanské hodnoty. Ideálně z Prahy, Olomouckého kraje a okolí, ale není to rozhodující. Studuju na VŠ a svůj volný čas nejraději trávím na kulturních akcích (kino, koncerty, divadlo).
  Vítek (53)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 14.02.2020, shlédnuto: 116x)   
Velmi rád bych se seznámil s věřící ženou, která touží po společné cestě životem. Věk 0 až 50 let. Jsem docela všestranný. Více až při osobní korespondenci. Ruku v ruce kráčet po cestě k Bohu. mail: vimed@centrum.cz
  Jiří Pospíšil (48)   Vážné seznámení (církev: Římskokaolická, vloženo: 13.02.2020, shlédnuto: 100x)   
Hledám příjemnou, hezkou dlouhovlasou blondýnku či černovlásku z Brna ve věku 30-45 let štíhlé drobné postavy s ladnými křivkami, pratikující katoličku, pro nádherný vážný pohodový vztah s výhledem na založení rodiny.
  Štěpán Potiorek (32)   Vážné seznámení (církev: Protestant, vloženo: 02.02.2020, shlédnuto: 132x)   
Je mi 31 let. Mám moc rád setkávání s lidmi kteří mi mají co dát do života, vztah vnímám tak že ho oba chtějí pěstovat i přes boje které nastanou, největší vlastnost kterou u ženy hledám je věrnost, těším se na Tebe
  Pavel Cvejn (65)   Vážné seznámení (církev: protestantská, vloženo: 02.02.2020, shlédnuto: 72x)   
Jsem vdovec z České Lípy 64 let a sám doma v bytě 3+1. Hledám dívku,ženu ( i baculku 25 - 50 let do 165 cm.i maminku s dítětem do 35 let.
  Davidt (40)   Přátelství (vloženo: 30.01.2020, shlédnuto: 54x)   
Hledám negativy dnešní doby nepoznamenanou a vůbec ne příliš dobovou nekuřačku bez (tetování, piercingu,) přílišné lásky k alkoholu a bez psa či jakýchkoliv jiných závazků. Sympatickou a inteligentní sporťandu, s níž bychom se přitahovali nejen z hlediska tělesného, ale hlavně vlastnostmi a zájmy. Děvče, které bude vášnivé, ale nepodlehlo v obavě z nemodernosti, posměchu, zmeškání apod. prvnímu svůdci, ale čeká s prvním milováním až na toho pravého, který si bude zasluhovat jeho nevinnost. Dívku, pro níž promiskuita je cizí slovo a chtěla ...
  Kamil (38)   Vážné seznámení (církev: Rimskokatolik, vloženo: 26.01.2020, shlédnuto: 90x)   
Hledám slečnu nejen na neděli, ale i na všední dny do pohody i nepohody pro práci i pro legraci. Prostě typek hledá paní typkovou
  Karolína Zíková (46)   Vážné seznámení (církev: CÍRKEV BRATRSKÁ, vloženo: 20.01.2020, shlédnuto: 374x)   
Ráda poznám muže, který je otevřený všemu novému v církvi, pozitivní se srdcem, které chce spojovat a ne oddělovat. Upřímně věřící, ale ne fanatický. I pro přátelství a písemný kontakt, však bůh má s námi plán a pošle nám odpověď, zda je vhodný čas na partnerství. Nikdy nejsme sami a lásku můžeme cítit i bez protějšku. Přeji všem radost a naplnění v novém roce!
  Miroslav (33)   Vážné seznámení (vloženo: 17.01.2020, shlédnuto: 111x)   
Hledám hodnou a slušnou dívku s dobrým srdcem, která stejně jako já touží to srdce zaplnit láskou. Přál bych si potkat spřízněnou duši, člověka, který se mnou bude sdílet vše co život přinese, prožívat radost..., ale neotočí se zády v nesnázích a totéž bude očekávat i ode mě. Hledám obyčejného člověka, kterému není cizí důvěra, věrnost, ohleduplnost... 606 330 835.
  Pavel Cvejn (65)   Vážné seznámení (církev: protestantská, vloženo: 13.01.2020, shlédnuto: 114x)   
Jsem vdovec z České Lípy a bydlím sám v bytě 3+1. Rád bych našel ženu 22 - 50 let na vážné seznámení a trvalý vztah.I maminku do 35 let s dítětem
  Lukáš (34)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolicka, vloženo: 12.01.2020, shlédnuto: 169x)   
Dobry den, hledam zenu 25- 35 let, nekuracku, ktera bude verna, slusna, ktera by chtela v budoucnu zalozit rodinu. Jestli nekde jsi tak se ozvi.  Jiří (49)   Vážné seznámení (vloženo: 24.03.2020, shlédnuto: 12x)
Hledám věřící ženu na vážný vztah
  Gabi (29)   Vážné seznámení (vloženo: 20.03.2020, shlédnuto: 54x)
Hledám muže, co miluje Pána Ježíše Krista a očekává jeho příchod.
  Džejný (19)   Vážné seznámení (vloženo: 18.03.2020, shlédnuto: 22x)
Ahoj, je mi 19 let a touto cestou bych ráda poznala milého věřícího kluka ve věku 19-25 let. Ráda bych založila společný vztah na Bohu. Budu upřímná, jsem slabozraká. Na druhou stranu, jsem velice samostatná, pozitivní, milá a vstřícná. Příští rok se budu hlásit na vysokou. Zaujaly tě tyto slova? Odepiš. (foto výměnou přes mail)
  Miluška (60)   Vážné seznámení (vloženo: 06.03.2020, shlédnuto: 39x)
Ráda bych se touto cestou seznámila s mužem s kterým bych navázala přátelství, vztah založený na porozumění, toleranci
  Vojtech (27)   Přátelství (vloženo: 06.03.2020, shlédnuto: 21x)
Rád se seznámím s milou dívkou / ženou . Jsem klidné povahy se smyslem pro humor.
  Michaela Záhorská (69)   Vážné seznámení (vloženo: 02.03.2020, shlédnuto: 112x)
Najdu toho praveho, na cestu s Bohem? Půjdeš se mnou?
  Terezia Shalom (44)   Vážné seznámení (církev: Letniční, vloženo: 29.02.2020, shlédnuto: 67x)
Hledám přítele křesťana a zbytek odevzdávám Ježíši Kristu ..... amen
  Milá (34)   Vážné seznámení (vloženo: 18.02.2020, shlédnuto: 102x)
Hledám příjemného , hodného a sympatického muže s vyřešenou minulostí , kterému jde pouze o vážný vztah . Vzdálenost nerozhoduje.
  Turistka (53)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 18.02.2020, shlédnuto: 47x)
Pro rozvedené nebo ovdovělé křesťany tak 50+ let, kteří chtějí začít znovu: Máte chuť prožít společný víkend nebo jen třeba větší sobotní výlet? Co takhle dát dohromady partu lidí, kteří jsou samy a chtějí v partě strávit příjemně společně čas . Určitě nás je spousta, tak proč to nezkusit?
  Jindřich (23)   Vážné seznámení (vloženo: 16.02.2020, shlédnuto: 36x)
Ahoj, je mi 23 a prostřednictvím tohoto inzerátu bych se rád seznámil s milou křesťankou. Jinak, jsem student na vysoké škole a mám spoustu všestranných zájmů. Na vzdálenosti ani tak nezáleží, podstatná je víra v Boha, zájem o rodinu a vzájemné sympatie. Pokud tě tyto řádky zaujaly, napiš. :)
  Dítě Boží (40)   Vážné seznámení (vloženo: 12.02.2020, shlédnuto: 53x)
Rád bych našel ženu, která chce následovat Pána celým srdcem, sama usiluje o porozumnění Božího slova studiem bible. Která je na Bohu závislá, víc než na lidech, neboť sám nejsem společensky orientovaný a pro to společnost pro mě není prioritou. Tak jako já by měla mít osobní vztah s Bohem, být pokřtěná ve vodě (nebo to sama chtít) a měla by být citlivá na Ducha Svatého, Boží hlas a jeho vedení. Důležité by bylo mít soukromý prostor a čas pro společné uctívání, nebát se zpěvu a chvál nebo modliteb od srdce. Nejde přece o to být tam kde jsou ...
  Kristina Fleckova (56)   Vážné seznámení (vloženo: 12.02.2020, shlédnuto: 37x)
Touto cestou hledám muže pro život ve věku od 58 až 62 let.. Nejlépe z Plzně I z blízkého okokol. Já svetlovlasa nekuřácká štíhlé postavy ve věku 56.let.
  Bike (46)   Vážné seznámení (vloženo: 10.02.2020, shlédnuto: 42x)
Ahoj neznámá, Je mi 45 let, měřím 172 cm. Jsem rozvedený, děti nemám. Mám rád přírodu, hory, turistiku, kolo, moře, občas si zajdu do kina, divadla nebo na koncert. Pracuji jako strojní technolog a konstruktér. Hledám ženu pro život a přál bych si, aby nám spolu bylo dobře. Ženu pro niž láska a víra není jen slovem. Přeji pěkný den.
  Janka (59)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 09.02.2020, shlédnuto: 76x)
Žena 58/155 hledám muže na vážné seznámení,upřimnost,důvěra,opora.
  Petr (46)   Vážné seznámení (církev: Česká církev evangelická, vloženo: 24.01.2020, shlédnuto: 50x)
Hledám věřící ženu evangelickeho vyznání k seznámení do 45 let.Jsem svobodný bezdětný nekuřák s vlastním bydlením jsem pracující.Toužím po úplné rodině a dítěti.
  Žena (34)   Vážné seznámení (vloženo: 23.01.2020, shlédnuto: 98x)
Hledám muže na vážní vztah. muže který každý den nevysedava po hospodach neváli se doma..Tak něco o mě je mi 33 let..jsem docela akční kolo, příroda, turistika, zábavné atrakce, plavání atd...
  Janys (53)   Vážné seznámení (vloženo: 19.01.2020, shlédnuto: 83x)
Hledám lásku a porozumění intel. muže. Na společné chvíle v přírodě, na poutě a kulturní akce. Nehledám majetek, ale věrnost parťáka v dobrém i zlém.Jih,Čech,Táborsko.
  Jana (53)   Přátelství (vloženo: 19.01.2020, shlédnuto: 72x)
Ráda poznám kamaráda-přítele s dobrým srdcem, který se rád toulá přírodou a je schopen prožívat s druhým člověkem příjemné, ale i smutné okamžiky života.Který si rád zajde i za kulturou, do společnosti a který i třeba rád cestuje a poznává vše nové.Jsem katolička, 53/170/70tak trochu s romantickou duší a mladým srdcem, která se ráda směje a raduje z každého nového dne.
  Jan (72)   Vážné seznámení (vloženo: 14.01.2020, shlédnuto: 48x)
Celý život jsem hrál na klarinet, saxofon tady v zahraničí.Občas navštěvuji divadla, koncerty .Může být i folk.Občas si zajít na vínečko i další aktivity ale také klid domova.hledám sympatickou štíhlejší nekuřačku nebo ohleduplnou kuřačku z Prahy do 68let.Nesportuji. Pokud vás můj text a foto neodradilo pro pokračování v komunikaci dávám e-mail hamelech1@seznam.cz . Příjemný den.Honza
  Lukáš (34)   Vážné seznámení (církev: rimskokatolicka, vloženo: 12.01.2020, shlédnuto: 46x)
Dobry den, hledam zenu 25- 35 let, nekuracku, ktera bude verna, slusna, ktera by chtela v budoucnu zalozit rodinu. Jestli nekde jsi tak se ozvi.
  František (63)   Přátelství (církev: římsko-katolická, vloženo: 05.01.2020, shlédnuto: 49x)
Rád bych poznal upřímnou ženu která má ráda venkov a krásy přírody,
  Markéta (23)   Vážné seznámení (církev: římskokatolická, vloženo: 28.12.2019, shlédnuto: 114x)
Ahoj, je mi 22 let a ráda bych se seznámila s klukem, který je blízký mému věku. Pokud tě zajímá více, napiš. :)
  Pavlína Spinarova (29)   Vážné seznámení (církev: CB, vloženo: 26.12.2019, shlédnuto: 115x)
Hledám někoho kdo mě bude milovat z lásky.
  Magdaléna Čížková (40)   Vážné seznámení (vloženo: 20.12.2019, shlédnuto: 161x)
Hledám muže, ktery si vazi života, je inteligentní, vi co chce, usiluje o pravdivost a pokoru...vazi si zen, deti a moudrých lidí. Jsem VŠ, 160cm, bruneta, 55kg, 39let,2 deti Moje silne stranky...smysl pro humor, tvořivost, snad i laskavost Moje slabé stránky....občasná zadumcivost, sklon k nedůvěře, hraniční sebestřednost...
  Zena (31)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 10.12.2019, shlédnuto: 135x)
Hledám sympatického, zodpovědného muže se smyslem pro humor.
  Martin (45)   Vážné seznámení (vloženo: 07.12.2019, shlédnuto: 89x)
Hledám solidní ženu pro život,Já pohodář ,nekuřák,štíhlé postavy,všestranných zájmů
  Miri (52)   Vážné seznámení (vloženo: 30.11.2019, shlédnuto: 116x)
Stále hledám obyčejnou citově založenou ženu odkudkoliv na přátelský a opravdový trvalý vztah ... , na věku nezáleží. Se zájmem o přírodu, turistiku a památky ... Ženu, která se dokáže radovat z maličkostí a z každého nového dne. Cítíš-li se osaměle a hledáš-li lásku, sdílení se a porozumění, pojďme to společně zkusit změnit a obdarovat se ...
  Vernazena (31)   Vážné seznámení (vloženo: 21.11.2019, shlédnuto: 171x)
Ahoj, ráda bych našla dobrého muze, důchodce, Jsem příjemná, dobrá kuchařka a hospodyně, společenská.
  Miška (25)   Vážné seznámení (církev: katolická, vloženo: 12.11.2019, shlédnuto: 203x)
Hledám sympatického a milého muže na vztah.
  Kateřina (28)   Vážné seznámení (církev: Katolická, vloženo: 11.11.2019, shlédnuto: 132x)
Ahoj, hledám čestného, inteligentního a sportovně založeného muže ve věku cca 26 - 32 let, se kterým bychom si vzájemně rozuměli a byli bychom si partnery do života. Je mi 27, Vš, bydlím v Praze a mám ráda hory, přírodu, hudbu, jsem společenská a ráda na sobě pracuji. V případě zájmu prosím o zprávu s fotkou. Pěkný den! :)